Sól życia

Okładka książki Sól życia Benoîte Groult
Okładka książki Sól życia
Benoîte Groult Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza literatura obyczajowa, romans
Les vaisseaux du coeur
Krajowa Agencja Wydawnicza
1992-01-01
1992-01-01
Bożena Sęk
romans namiętność przypadek

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Zdecydowanie nie tego oczekiwałam po tej książce. Dla mnie ona nie ma żadnej wartości.
Dobrze, że jest taka krótka, bo szkoda na nią czasu.

Dobrze, że jest taka krótka, bo szkoda na nią czasu.

Piękna, smutna, wzruszajaca, namiętna o słonym smaku miłości:)

"Tych dwoje zostało stworzonych,
aby nigdy się nie poznać
powinni by nawet sobą gardzić,
i tylko nieartykułowany
język miłości
pozwolił im się porozumieć"

Dzieli ich wszystko i przyciąga tak dużo...:)
Polecam.

Piękna, smutna, wzruszajaca, namiętna o słonym smaku miłości:)

"Tych dwoje zostało stworzonych,
aby nigdy się nie poznać
powinni by nawet sobą gardzić,
i tylko nieartykułowany
język miłości
pozwolił im się porozumieć"

Dzieli ich wszystko i przyciąga tak dużo...:)
Polecam.

Lubię to uczucie, gdy kilka dni po skończonej lekturze powieści, wciąż wracam do niej myślami i nabieram pewności, że spotkało mnie coś wyjątkowego, na co czekam za każdym razem, gdy biorę do ręki nowy tytuł a co zdarza mi się coraz rzadziej, zbyt rzadko. Tym razem moje wewnętrzne "wow" szeptało mi do ucha, bym pozwoliła sobie zatracić się w wyjątkowej atmosferze tej powieści, która stanowi dla mnie niezwykłe połączenie, bo czy można szorstkość i rozmach morskich opowiadań Hemingwaya spleść z prostotą i zmysłowością Kochanka Lady Chatterley? Tak! Opowieść przepełniona jest erotyzmem, język zaskakuje odwagą, ale jest także błyskotliwy i elegancki, po prostu piękny, nieporównywalny z żadnym współczesnym romansem, powiem wręcz, że obecne bestsellery powinny się zapaść pod ziemię ze wstydu, tak blado wypadają przy tej powieści. Jej temat i przesłanie również mogą się wydawać niedzisiejsze, wzajemna miłość i szacunek dla drugiego człowieka, są w stanie pokonać czas i największe różnice, nawet te, które przywykliśmy uznawać za wykluczające się. Bo ja nie mam wątpliwości, że to była prawdziwa miłość.

Kontrowersyjna, erotyczna, szczera.

Kontrowersyjna, erotyczna, szczera.

Nic nie powiem. Po prostu trzeba przeczytać. Erotyzm na najwyższym poziomie.

Nic nie powiem. Po prostu trzeba przeczytać. Erotyzm na najwyższym poziomie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna historia miłości, którą pewnie każdy chciałby przeżyć. Czytałam z zapartym tchem i utożsamiałam się z bohaterką. Piękna...pewnie jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Bardzo kontrowersyjna .

Bardzo kontrowersyjna .

"Słony smak miłości" to historia o pożądaniu,które przenika bohaterów pozornie do siebie nie pasujących.Pragną siebie,ale jednocześnie chyba nie potrafiliby żyć razem na co dzień.Znają się już od dzieciństwa,a jako nastolatkowie zauroczyli się sobą.I tak zaczyna się ich historia,która ciągnie się przez dziesięciolecia.Każde z nich,zarówno Gawain jak i George ma swoje poukładane życie,ale jakaś niewidzialna siła ciągnie ich nieustannie ku sobie.Przemierzają ogromne odległości,aby nasycić się sobą i zatracić się w namiętności.
Historia opowiedziana przez autorkę ukazuje uczucie dzielące dwojga ludzi,ale na pytanie czy to była miłość,myślę,że każdy czytelnik powinien sam sobie odpowiedzieć.

Zaznaczyłam,ze wybitna bo dla mnie taka jest.Czytałam ją wiele razy gdy było mi smutno a także gdy wesoło.A czym więcej razy czytałam tym więcej rzeczy w niej znajdowałam. Ksiażka o przemijaniu,życia o prawdach życiowych tak oczywistych, o starzeniu się dla mnie rewelacyjna. Stoi na półce i cierpliwie czeka :-)
Poraz kolejny przyciagnela mnie jak magnes
I kolejny raz nie zawiodla. Ponad czasowa

Poraz kolejny przyciagnela mnie jak magnes
I kolejny raz nie...

Słony smak szalonej miłości !
Książki nie da się porównać z żadnym współczesnym romansem.
Niebanalna opowieść o szalonej miłości, która rzeczywiście miała słony smak.
Bohaterów dzieli wszystko: pochodzenie, wykształcenie, odległość, a łączy wzajemne przyciąganie.
On, prosty rybak ze Szkocji - ona wykształcona dziewczyna z Paryża.
Nie pasował do jej świata - a jednak mijały lata i ciągle się spotykali - potajemnie, bo każde z nich miało własne rodziny.
Pragnęli mieć siebie chociaż od czasu do czasu - godzili się na to.
To była dziwna miłość, ale ciągle trwała - przez 30 lat.
Uważam, że to ambitna literatura. Niektórym może wydać się trudna w odbiorze lub nawet kontrowersyjna.
Dla mnie książka jest po prostu piękna.
PS.
Przepełniona erotyzmem niestety - a może stety :))

Słony smak szalonej miłości !
Książki nie da się porównać z żadnym współczesnym romansem.
Niebanalna opowieść o szalonej miłości, która rzeczywiście miała słony smak.
On, prosty rybak ze Szkocji - ona wykształcona dziewczyna z Paryża.
Nie pasował do jej świata - a jednak mijały...

• Mesolimbic pathway
  • Posiadam - przeczytane, nie do wymiany!
  • Poukładane