rozwińzwiń

Dlaczego byliśmy w Wietnamie?

Okładka książki Dlaczego byliśmy w Wietnamie? Norman Podhoretz
Okładka książki Dlaczego byliśmy w Wietnamie?
Norman Podhoretz Wydawnictwo: Atext historia
248 str. 4 godz. 8 min.
Kategoria:
historia
Tytuł oryginału:
Why we were in Vietnam?
Wydawnictwo:
Atext
Data wydania:
1991-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1988-01-01
Liczba stron:
248
Czas czytania
4 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
83-85156-01-1
Tłumacz:
Przekład zbiorowy
Tagi:
Wietnam wojna historia
Średnia ocen

5,3 5,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,3 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1045
997

Na półkach: , , , ,

Norman Podhoretz należy do kręgu amerykańskich neokonserwatystów. Jest to grupa nazywana także „sierotami po JFK”, czyli dawnymi liberałami lub nawet lewicowcami z lat sześćdziesiątych XX wieku, która w latach osiemdziesiątych określiła się jako gospodarczy neoliberałowie oraz społeczni i polityczni konserwatyści. Popierali wówczas administrację Reagana oraz interwencję w Afganistanie
W tomie dotyczącym wojny w Wietnamie Podhoretz przedstawia pogląd tej grupy na tema wydarzenia, które z całą pewnością było przełomowe dla amerykańskiej polityki, a jeszcze bardziej kultury. Na szczęście nie idzie całkowicie w poprzek powszechnemu opinii na temat tego konfliktu. Wyjaśnia natomiast – w swoim mniemaniu oczywiście – przyczyny amerykańskiej interwencji, jej eskalacji oraz wycofania. Polemizuje oczywiście z negatywną oceną tejże przez nieprzychylne konserwatystom media.
Nie spoilerując – warto zapoznać się z tymi poglądami. Trzeba jednak pamiętać, że jest to jednak w jakimś stopniu usprawiedliwianie decyzji post factum i przypisywanie niektórym zdolności przewidzenia daleko idących konsekwencji.
Osobiście autor wydal mi się mało przekonywający. Przede wszystkim dlatego, że właśnie wyjaśniał i usprawiedliwiał podejmowane decyzje wiedząc, do czego doprowadziły po wielu latach. Wolałbym przeczytać o tym, czym dokładnie kierowali się Kennedy, Johnson i Nixon odpowiednio angażując się w konflikt, eskalując go i kończąc, znając ich uzasadnienie historyczne, czyli z chwili działanie. Tym niemniej to ciekawa książka, pokazująca punkt widzenia sporej części społeczeństwa amerykańskiego.

Norman Podhoretz należy do kręgu amerykańskich neokonserwatystów. Jest to grupa nazywana także „sierotami po JFK”, czyli dawnymi liberałami lub nawet lewicowcami z lat sześćdziesiątych XX wieku, która w latach osiemdziesiątych określiła się jako gospodarczy neoliberałowie oraz społeczni i polityczni konserwatyści. Popierali wówczas administrację Reagana oraz interwencję w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    17
  • Przeczytane
    13
  • Posiadam
    5
  • Historia
    2
  • Historia polityczna
    1
  • Posiadam książkę
    1
  • Historia wojskowości
    1
  • 7) Historia: 7) 1945-1989
    1
  • Współczesność
    1
  • Wojna
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dlaczego byliśmy w Wietnamie?


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne