Bunt sieci

Okładka książki Bunt sieci Edwin Bendyk
Okładka książki Bunt sieci
Edwin Bendyk Wydawnictwo: Polityka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
212 str. 3 godz. 32 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Polityka
Data wydania:
2012-04-04
Data 1. wyd. pol.:
2012-04-04
Liczba stron:
212
Czas czytania
3 godz. 32 min.
Język:
polski
Tagi:
bunt sieci bendyk ACTA społeczeństwo Internet kultura
Średnia ocen

6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Gospodarka i entropia. Jak wyjść z polikryzysu? Edwin Bendyk, Alicja Boryń, Ivar Ekeland, Zenon Foltynowicz, Maciej Grodzicki, Jerzy Hausner, Aleksander Jakimowicz, Andrzej Kassenberg, Michał Krzykawski, Joanna Kulczycka, Mikołaj Lewicki, Michał Możdżeń, Jan Oleszczuk-Zygmuntowski, Wojciech Paprocki, Jan Popczyk, Bożena Ryszawska, Wojciech Stanek, Magdalena Wojnarowska
Ocena 0,0
Gospodarka i e... Edwin Bendyk, Alicj...
Okładka książki Znak nr 818-819 / 2023 Edwin Bendyk, Dorota Brauntsch, Sylwia Chutnik, Diana Dąbrowska, Kamil Fejfer, Olga Gitkiewicz, Aleksandra Grzemska, Dominika Kozłowska, Małgorzata Lebda, Paweł Majewski, Krzysztof Marciniak, Andrzej Muszyński, Monika Ochędowska, Piotr Oczko, Zośka Papużanka, Janusz Poniewierski, Michał Potocki, Patryk Pufelski, Bianka Rolando, Ola Synowiec, Ola Szmida, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Ocena 7,0
Znak nr 818-81... Edwin Bendyk, Dorot...
Okładka książki Oświecenie, czyli tu i teraz Edwin Bendyk, Iwona Kurz, Adam Lipszyc, Rafał Matyja, Paweł Mościcki, Łukasz Ronduda, Agata Sikora, Olga Stanisławska, Tomasz Szerszeń
Ocena 7,0
Oświecenie, cz... Edwin Bendyk, Iwona...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
22 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
199
29

Na półkach: , ,

"Bunt sieci" powstał jako próba uchwycenia fenomenu wydarzeń z początku 2012 r., formowania się zrębów społecznego ruchu powstałego na fali oburzenia wobec forsowanego przez polityków porozumienia ACTA. Gorąca analiza protestów, nowych metod samoorganizacji, wewnętrznej dynamiki heterogenicznej, sieciowej zbiorowości stanowi oś do szerszych analiz na temat kondycji polskiego społeczeństwa ponowoczesnego. Nie brakuje w nich odniesień do diagnoz takich tuzów nauk społecznych jak Lyotard, Castells, Bauman, Touraine czy McLuhan. Bendyk ujawnia swoją erudycję oraz wnikliwość próbując przyjrzeć się procesom zachodzącym w polskim społeczeństwie początku XXI wieku w kontekście szerszych zmian kulturowych, ekonomicznych czy antropologicznych. Próbuje też pokazać jak polska klasa polityczna nie potrafi dostrzec nie tylko charakteru przemian społecznych ale także tkwiących w nich twórczych, mobilizacyjnych i (samo-)organizacyjnych potencjałów.

"Bunt sieci" powstał jako próba uchwycenia fenomenu wydarzeń z początku 2012 r., formowania się zrębów społecznego ruchu powstałego na fali oburzenia wobec forsowanego przez polityków porozumienia ACTA. Gorąca analiza protestów, nowych metod samoorganizacji, wewnętrznej dynamiki heterogenicznej, sieciowej zbiorowości stanowi oś do szerszych analiz na temat kondycji...

więcej Pokaż mimo to

avatar
145
29

Na półkach: , , , ,

Nie znalazłem w tej książce "buntu", a o sieci też jest niewiele. Okładka sugeruje, że będzie coś o powstaniu przeciwko ACTA, ale książka też nie jest o tym. Autor przedstawia tylko swój obraz aktualnej sytuacji społeczno-politycznej Polski. Jeżeli nawet opisana rzeczywistość ma wpływ na występowanie szumów w internecie, to w tej książce nie zostało to pokazane.

Nie zgadzam się z opinią, że Richard Stahlmann jest tylko "zapaleńcem" a nie "poważnym badaczem".

Nie znalazłem w tej książce "buntu", a o sieci też jest niewiele. Okładka sugeruje, że będzie coś o powstaniu przeciwko ACTA, ale książka też nie jest o tym. Autor przedstawia tylko swój obraz aktualnej sytuacji społeczno-politycznej Polski. Jeżeli nawet opisana rzeczywistość ma wpływ na występowanie szumów w internecie, to w tej książce nie zostało to pokazane.

Nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
310
129

Na półkach:

24 stycznia 2012 roku pamiętacie? To właśnie wtedy młodzi ludzie wkurzeni (delikatnie mówiąc) polityką rządu, a raczej próbą przeforsowania pewnej ustawy wyszli na ulicę. Manifestacje jakie wtedy miały miejsce były największe od lat, a "płemieł" Donald (za którym - BARDZO delikatnie mówiąc nie przepadam) nie bardzo wiedział co ma z tą masą zrobić. Kłopot miał tym większy, że manifestacje były bardzo dojrzałe, odbyły się bez większych incydentów, więc na dobrą sprawę nie bardzo mógł jak tych ludzi oczernić.

Edwin Bendyk - publicysta tygodnika "Polityka" postanowił ogarnąć temat na gorąco, więc niedługo potem, kiedy o ACTA było jeszcze głośno pojawiła się jego książka "Bunt Sieci". Z resztą, z tego co pamiętam, można ją było dostać w kioskach.

Wyjściem do przemyśleń autora był bój młodych ludzi o wolny Internet, ale publicysta posuwa się w "Buncie Sieci" o wiele dalej. Na dobrą sprawę po lekturze jestem zawiedziony faktem, że w książce o ACTA i Internecie jest mało.... ACTA i Internetu. Za to w pakiecie dostajemy dość szczegółowe rozprawki na temat polityki, gospodarki (nie tylko Polski),historii... ba, był nawet interesujący rozdział o tym, jak pewien futurolog wyobraża sobie przyszłość świata (zabawa w "zrób sobie własne zwierzątko" rządzi :D). Dochodziło czasami do tego, że podczas lektury zadawałem w duchu pytanie: "fajnie, ale co to ma wspólnego z młodymi ludźmi walczącymi o Internet?"

"Bunt Sieci" czyta się bardzo nie równo. Edwin Bendyk ma skłonności do częstych nawiązywań do wypowiedzi innych ludzi, zdarza mu się też używać fachowego słownictwa, przez co momentami "Bunt Sieci" czytało mi się dość ciężko. Innym razem, jak w przypadku wspomnianego przeze mnie wyżej rozdziału, czytało mi się naprawdę fajnie, a jego przemyślenia naprawdę potrafiły wciągnąć. A jeszcze kiedy indziej autor zwyczajnie mnie nużył, i miałem ochotę przerwać lekturę. Dodatkowo (czego zresztą nikt przed czytelnikiem nie ukrywa) druga połowa książki, to zbiór fragmentów różnych publikacji, które autor publikował już wcześniej. Łatwo mi sobie wyobrazić kogoś, kto przynajmniej część tekstów zamieszczonych w "Buncie Sieci" już zna, bo przeczytał je gdzie indziej.

I tak, książeczka ma nieco ponad 200 stron, więc nie jest długa. Po lekturze mam wrażenie, że wyszło by jej to na dobre, gdyby była krótsza. Niemniej jednak przemyślenia Edwina Bendyka mogą zaciekawić, i jeśli nie odstrasza Cię momentami trudny język, a interesuje Cię temat ACTA i młodych ludzi, potocznie zwanych Internautami, możesz dać jej szansę.

24 stycznia 2012 roku pamiętacie? To właśnie wtedy młodzi ludzie wkurzeni (delikatnie mówiąc) polityką rządu, a raczej próbą przeforsowania pewnej ustawy wyszli na ulicę. Manifestacje jakie wtedy miały miejsce były największe od lat, a "płemieł" Donald (za którym - BARDZO delikatnie mówiąc nie przepadam) nie bardzo wiedział co ma z tą masą zrobić. Kłopot miał tym większy,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    38
  • Przeczytane
    31
  • Posiadam
    18
  • Teraz czytam
    5
  • Fakty
    1
  • 2012
    1
  • Moje e-booki
    1
  • Socjologia
    1
  • InfoSec
    1
  • Popularnonaukowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Bunt sieci


Podobne książki

Przeczytaj także