Jak bardzo tego chcesz? Psychobiologiczny model zwyciężania

- Kategoria:
- poradniki
- Tytuł oryginału:
- How bad do you want it
- Wydawnictwo:
- Inne Spacery
- Data wydania:
- 2016-05-30
- Data 1. wyd. pol.:
- 2016-05-30
- Liczba stron:
- 342
- Czas czytania
- 5 godz. 42 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788364709081
- Tłumacz:
- Katarzyna Matejczyk-Wyka
- Tagi:
- trening psychologia
JAK BARDZO TEGO CHCESZ?
PSYCHOBIOLOGICZNY MODEL ZWYCIĘŻANIA
Gdy bierzesz udział w zawodach lub na trudnym treningu często w twojej głowie pojawia się myśl: Już nie dam rady.
To nie mięśnie, ale twój umysł zdecyduje czy wygrasz bieg, triathlon lub wyścig kolarski. Czy ukończysz zawody lub trening.
Brzmi rewolucyjnie?
Ta książka to jest rewolucja.
Słowa "rewolucja" zwykle nie używamy do określania wydawanych przez nas książek. Zbyt często pojawia się ono na wyrost. Tym razem nie mamy wątpliwości, że książka Matta Fitzgeralda jest propozycją rewolucyjną.
Matt Fitzgerlad, najpopularniejszy autor książek o sportach wytrzymałościowych w Stanach Zjednoczonych, wziął na warsztat teorię naukową stworzoną przez profesora Samuele Marcorę − włoskiego naukowca pracującego na Wyspach Brytyjskich.
Teoria ta, psychobiologiczny model osiągnięć w sportach wytrzymałościowych, udowadnia, że bardziej liczy się wytrenowanie umysłu niż mięśni. Że to głowa jest limiterem. Zgodnie z psychobiologicznym modelem osiągnięć w sportach wytrzymałościowych jedynym sposobem na poprawę wyników jest zmiana postrzegania odczuwanego wysiłku.
Teoria została już potwierdzona przez liczne badania naukowe, a Matt Fitzgerald w fascynującej książce opisuje przypadki kilkunastu topowych zawodników − biegaczy, triathlonistów, kolarzy czy wioślarzy − którzy odnieśli sukcesy na igrzyskach olimpijskich lub innych równie ważnych zawodach. Wszyscy oni zwyciężali nie dzięki wzmocnieniu mięśni, ale rozwinięciu wytrzymałości psychicznej.
Dzięki niezwykłej książce Matta Fitzgeralda te techniki są teraz dostępne dla wszystkich.
A cała tajemnica skrywa się w prostych słowach: Jak bardzo tego chcesz?
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Książka na półkach
- 50
- 35
- 14
- 3
- 3
- 1
- 1
- 1
- 1
- 1
Cytaty
Bądź pierwszy
Dodaj cytat z książki Jak bardzo tego chcesz? Psychobiologiczny model zwyciężania
Dodaj cytat
OPINIE i DYSKUSJE
Bardzo dobry poradnik. Przez ostatnie parę lat przeczytałam całkiem sporo różnych poradników dla biegaczy. O ile wszystkie były w swoim rodzaju ciekawe, to pod względem praktycznym raczej się nie sprawdziły. Przynajmniej u mnie. Z tym jednak było inaczej. Otworzył mi oczy na kilka istotnych powiązań pomiędzy umysłem, a wysiłkiem fizycznym. Autor kilkakrotnie zaznacza, że każdy powinien być swoim własnym psychologiem sportowym, ale przykłady konkretnych sportowców i stosowanych przez nich rozwiązań dają nam gotowe strategie do radzenia sobie z wysiłkiem, bólem czy zniechęceniem. Zaczęłam trochę nieśmiało stosować niektóre z tych strategii i muszę przyznać, że działają.
Poradnik ten jest nie tylko dla biegaczy. Podawane są tu przykłady osób uprawiających różne sporty wytrzymałościowe. Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to byłyby to nieco przydługie relacje z różnych zawodów sportowych. Moim zdaniem te części książki mogłyby być nieco krótsze. Bardzo ciekawe były dla mnie wątki neurologiczne, kiedy to autor opisał jak nasz mózg radzi sobie w różnych sytuacjach ekstremalnych, na przykład u osób po amputacjach. Muszę przyznać, że pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka, bo spodziewałam się kolejnego, typowego poradnika, w którym autor uważa się za nieomylnego głosiciela swoich jedynie słusznych teorii niemających przełożenia na praktyczne treningi zwykłych osób. Tutaj na szczęście tego nie ma. Jest za to mnóstwo naukowych faktów oraz sytuacji z życia wziętych. Wiedza tu przedstawiona jest autentyczna i oparta o bogaty materiał źródłowy. Dzięki temu jest to poradnik rzetelny i wiarygodny. W książce jest też wątek polski w postaci relacji z zawodów w Bydgoszczy. Z czystym sumieniem więc polecam ten poradnik wszystkim czytelnikom uprawiającym różnorakie sporty, albo dopiero planującym rozpoczęcie treningów.
Bardzo dobry poradnik. Przez ostatnie parę lat przeczytałam całkiem sporo różnych poradników dla biegaczy. O ile wszystkie były w swoim rodzaju ciekawe, to pod względem praktycznym raczej się nie sprawdziły. Przynajmniej u mnie. Z tym jednak było inaczej. Otworzył mi oczy na kilka istotnych powiązań pomiędzy umysłem, a wysiłkiem fizycznym. Autor kilkakrotnie zaznacza, że...
więcej Pokaż mimo toCiekawa pozycja o specyficznej psychologii wygrywania w sporcie. Pozwala zrozumieć pewne mechanizmy , którę pozwalają niektórym osiągać ponadprzeciętne wyniki
Ciekawa pozycja o specyficznej psychologii wygrywania w sporcie. Pozwala zrozumieć pewne mechanizmy , którę pozwalają niektórym osiągać ponadprzeciętne wyniki
Pokaż mimo toDoskonała książka totalnie zdemolowana przez tłumacza. Przykłady: rekord życiowy to rekord osobisty (bo po angielsku to "Personal Best"),jazda indywidualna na czas to próba czasowa!!! (bo po angielsku to Time Trail). Składnia całości tekstu sugeruje częste używanie Google Translator
Doskonała książka totalnie zdemolowana przez tłumacza. Przykłady: rekord życiowy to rekord osobisty (bo po angielsku to "Personal Best"),jazda indywidualna na czas to próba czasowa!!! (bo po angielsku to Time Trail). Składnia całości tekstu sugeruje częste używanie Google Translator
Pokaż mimo to