Bieganie 80/20. Zwolnij na treningu, by przyspieszyć na zawodach .

Matt Fitzgerald Wydawnictwo: Aha! sport
80/20 Running: Run Stronger and Race Faster By Training Slower
sport
Dariusz Rossowski
trening bieganie kondycja

Matt Fitzgerald jest jednym z najważniejszych trenerów biegania. Jego metoda treningowa jest czymś co wydatnie pomaga poprawiać swoje osiągnięcia. W książce wszystko jest wyjaśnione w prosty, łatwy do przyswojenia sposób. POLECAM

Na półkach: , , , ,

„Bieganie 80/20” to książka dla każdego miłośnika tego sportu. Zarówno początkujący jak i zaawansowani biegacze znajdą tu informacje, które zaskakują. I nie mówię o stawianych hipotezach ale o faktach potwierdzonych badaniami i testami.

Recenzja: http://mamao.pl/bieganie-8020/

Ciekawa pozycja, sugerująca, że tytułowy schemat jest najlepszym sposobem na robienie postępów w bieganiu. Trzeba przyznać, że autor twardo trzyma się swojej koncepcji i prezentuje cały szereg argumentów na poparcie swojej tezy.

Na półkach: , , , ,

Na zewnątrz robi się coraz cieplej, słońce zachęca do wyjścia z domu i spędzenia czasu na powietrzu. Wraz z piękną pogodą na ulice wychodzi coraz więcej biegaczy. Czemu nie spróbować samemu? Bieganie to bardzo przyjemna forma treningu, idealna dla zrelaksowania i odpoczynku. Książka Matta Fitzgeralda Bieganie 80/20. Zwolnij na treningu, by przyspieszyć na zawodach ma...

Autor podchodzi od strony naukowej do biegania. Przytacza, opiera się na wynikach badań wielu autorów (brak przypisów). Trafne spostrzeżenia, szkoda że książka ta nie ukazała się ze trzy lata wcześniej może ominąłbym kilka kontuzji. Potwierdza to co niestety sam przeszedłem. Znajdują się tu również plany treningowe od 5k do maratonu. Moim zdaniem warto przeczytać i pogłębić...

Dyskusje

• Sport