Grzechy

83-7129-186-8
Anna Polak
romans świat mody

Miła, lekka w czytaniu.
Tematy już nie tak lekkie.
Wojna i jej okrucieństwa.
Budowanie imperium od zera, a nawet z poziomu -1.
Ten temat potraktowany powierzchownie, a ja akurat o tym poczytałabym chętnie.

Miła, lekka w czytaniu.
Tematy już nie tak lekkie.
Wojna i jej okrucieństwa.
Budowanie imperium od zera, a nawet z poziomu -1.
Ten temat potraktowany powierzchownie, a ja akurat o tym poczytałabym chętnie.

2004

"Grzechy" to jak pisze sama autorka książka w której akcja dzieje się wczoraj i dzisiaj.
Wczoraj, to początek wojny, gdy 7-letnia Helena, jest świadkiem aresztowania matki, gwałtu na swojej starszej siostrze przez hitlerowców, morderstwa gdy brat zabija jednego z oprawców a potem ucieka razem z rodzeństwem do ciotki, która mieszka nad morzem na południu Francji.Niestety zostają złapani, jej malutka siostra jest torturowana, a potem z najstarszą siostra wysłani do Polski do obozu.

I wtedy jako małe dziecko przysięga sobie, że zemści się na oprawcach.

Ma do tego okazje dopiero po wielu latach, gdy spełnia się jej marzenie i zostaje bardzo bogatą kobieta właścicielką pisma o modzie ( wcześniej była modelką, kochanką hrabiego, miała dwóch mężów dzięki którym została bogatą kobietą).
Jednego w życiu tylko jej brakowało...prawdziwej miłości, bo mężczyzna którego kochała, był dla nie nieosiągalny, mimo że też ją kochał.

Dzisiaj...Helena zajęta pracą, kłopotami w firmie i swoją zemstą, nawet nie zauważa, że sama jest obiektem zemsty ludzi, którzy uważają, że ich skrzywdziła.

Bardzo podobała mi się ta książka, szczególnie to co działo się wcześniej, czytałam z wypiekami na twarzy i ogromnym napięciem. Trochę mniej ciekawe były dla mnie to co dzieje sie dzisiaj, praca w wydawnictwie, kredyty, kłopoty w bankiem, ale za to romans współczesny był bardzo ciekawy.

Fantastyczna książka (a raczej książki bo występuje w II częściach) na długie zimowe wieczory (i nie tylko) - bardzo dobrze i szybko się czyta.
Niezwykłe losy Helene Junot - właścicielki luksusowych magazynów mody, która dzięki swoim zdolnościom, odwadze, inteligencji, determinacji oraz szczęściu robi wielką karierę.
Zdecydowanie "babska" pozycja :) polecam!

Zdecydowanie "babska" pozycja :) polecam!

Judith Gould – pod tym nazwiskiem kryje się pisarski duet, stworzony w 1979 roku, w którego skład wchodzą dwaj amerykańscy autorzy: Nicholas Peter „Nick” Bienes i Rhea Gallaher. Napisali pod tym pseudonimem kilkanaście bestsellerowych powieści, wśród nich właśnie Grzechy.

Grzechy to bardzo dobrze napisana powieść obyczajowa z mocno rozbudowanym wątkiem romansowym, zbudowana na kanwie II wojny światowej. Bardzo pasjonująca powieść, pełna wzruszeń. Z jednej strony dramat wojenny, z drugiej życie na świeczniku. Jest tutaj czas na miłosne uniesienia i czas na zemstę za grzechy przeszłości. Mimo obszernej objętości czyta się z zapartym tchem, kibicując głównej bohaterce. Powieść jest kierowana przede wszystkim do dojrzałych kobiet, ale ze względu na to, że autorami są mężczyźni, może spodobać się też panom. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. To jedna z tych pozycji, o których wiele osób w ogóle nie słyszało, ale przeczytać warto. Wejść razem z Hélene w wielki świat mody i znaleźć sobie w nim miejsce. Dwa wątki fabuły pozwalają spojrzeć na okrucieństwo wojny i na teraźniejszość, w której króluje obok piękna, zawiść i zazdrość. Bardzo dobra książka dla każdego, kto lubi interesujące i porywające historie.

Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2015/08/05/grzechy-judith-gould/

Książka Grzechy tom I i II świetna. Polecam gorąco. Trzyma w napięciu, nie można się od niej oderwać. Naprawdę warto przeczytać.

świetna książka, trudno się od niej oderwać...

świetna książka, trudno się od niej oderwać...

Książka bardzo dojrzała dla ludzi lubiących ciekawe historie. Historia pisana w dwóch trybach czasowych kobieta opisująca czasy przeszłe i teraźniejsze. Ciekawa historia życia kobiety sukcesu, która pragnie osiągnąć cel i pokazać wszytkim na co ją stać. Polecam wszytkim kobietom :)

Wspaniała powieść dla kobiet. Czytałam z zapartym tchem!

Wspaniała powieść dla kobiet. Czytałam z zapartym tchem!

Bardzo dobra książka. Opowieść o życiu dziewczyny, momentami wstrząsająca. Bardzo dobrze się czyta i zapada w pamięć.

• Z wojną w tle
  • Literatura piękna