Pruska Iława 1807

Histowia historia wojskowości wojny napoleońskie bitwa pod Iławą Pruską
historia
Historyczne Bitwy
Histowia historia wojskowości wojny napoleońskie bitwa pod Iławą Pruską

Krótka książka ukazująca wygraną Napoleona, ale nie tak spektakularną jak wcześniejsze bitwy. Spora ilość rannych i zabitych na polu walki przeraziła samego wodza, który również stwierdził, że armia musi żywić się sama. Trochę krótka.

1946

Nie mam poważniejszych zastrzeżeń do strony merytorycznej książki. Na stosunkowo niskiej ocenie zaważyły rażące błędy stylistyczne. Ja nie mam ochoty czytać o cofaniu się w tył!

• Historyczne Bitwy
  • Historia