Austerlitz 1805

historia Austerlitz Napoleon
historia
Historyczne Bitwy
historia Austerlitz Napoleon

Autor opisuje zmagania z III koalicją, skupiając się przede wszystkim na bitwach pod Ulm i Austerlitz. Książkę czyta się świetnie, jest wartościowa, ale w paru miejscach pojawiają się drobne zgrzyty. Pierwszym są liczne poślizgi korektorskie. Drugim pewien chaos niektórych opisów, ale to może moja wina jako nieuważnego czytelnika. Środek ciężkości też przesunął się w pewnym...

W podręcznikach najczęściej ta bitwa jest określana jedną z najważniejszych i na tym koniec. A gdzie opis udawania przez Napoleona strachu i uległości przed wojskami rosyjskimi, zmiana planów przed samą bitwą i wykorzystanie błędów Aleksandra? To wszystko znajdziesz jeden z drugim tutaj.

Dyskusje

• Historia