Iganie 1831

Bellona
1999-01-01
1999-01-01
bitwy wojna militaria historia

,,Iganie 1831" to kawał solidnej roboty. W żadnym aspekcie nie rzuca na kolana, jednak zawiera to, co jest najważniejsze dla książki z tej serii - dokładny opis kampanii, z planami obu stron konfliktu, jego przebiegiem i konsekwencjami, ze szczególnym uwzględnieniem tytułowej bitwy. Jak dla mnie brakowało w niej jednak porównania walczących armii (nie w sensie liczbowym, bo ta informacja się pojawiła) i krótkich informacji na temat dowódców.

Jedna z najlepszych książek z serii Bellony z jaką miałem okazje się zapoznać. Pisana precyzyjnym, wyjaśniającym wszelkie szczegóły językiem, a jednocześnie nie posiadająca cech toporności. Nie nurząca.

Dodaj cytat z książki Iganie 1831

Ciekawostki historyczne