Chocim 1673

wojskowość staropolska wojny z Turcją
historia
Historyczne Bitwy
wojskowość staropolska wojny z Turcją

Pierwszym plusem jest krótkie wprowadzenie do problematyki książki. Nie cofa się do początków stosunków polsko-tureckich. Dobry i rzeczowy opis wojsk, ich liczebności itp. walczących stron. Jedynie tytuł może wprowadzać w błąd. Autor w swojej książce opisał nie tylko tytułową bitwę pod Chocimiem, ale również dalszy przebieg wojny.

Na półkach: , , , , , , ,

Wbrew tytułowi monografia niniejsza nie skupia się jedynie na bitwie pod Chocimiem, ale opisuje całą wojnę polsko-turecką lat 1672-1676. Starcie chocimskie znajduje się więc na początku, nie zaś na końcu książki, co byłoby naturalniejsze. To jednak niewielki problem. Trzeba przyznać, że w skali serii HB „Chocim 1673” nieco wyrasta ponad średnią. Kampanie kolejnych lat...

Solidny HBek

Jak większość pozycji w Bellonie, bardzo wciągające opracowanie.

Dyskusje

• Historyczne Bitwy