Dziewiąty mag

Alice Rosalie Reystone Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Dziewiąty Mag (tom 1) Seria: Otchłań fantastyka, fantasy, science fiction
2012-04-18
fantastyka, fantasy, science fiction
2012-04-18
Otchłań
Dziewiąty mag Alice Rosalie Reystone Reystone

To druga przeczytana saga tej autorki. Ponownie fajny pomysł, tylko z realizacją problem. Infantylna, chaotyczna, czasami wręcz męcząca. Dużo wątków, ale brak ich rozwinięcia. Będę śledzić twórczość autorki. Kreatywna, oryginalna, z dużą wyobraźnią. Może z czasem poprawi się jej warsztat i cierpliwość przede wszystkim.

Fajna i ciekawa.

Pierwszy tom poleciał jak burza. Już od pierwszych stron wiedziałam, że mi się spodoba. Fabuła bardzo fajna, czytało się lekko. Dobre pióro. Swoje zrobił też humor, przewijający się w dialogach bohaterów. Niestety...drugi tom już mi się tak nie podobał, o ile pierwsza część poszła szybko i przyjemnie o tyle druga ciągnęła się tak niemiłosiernie, że po trzecią już nie sięgnęłam

To moja kolejna książka o fantastycznym świecie magii i smoków. pamiętam, że mi się podobała, ale po miesiącu chciałam uzupełnić opinię, i o dziwo nic z tej książki nie pamiętam.

Kupiłam "Dziewiątego Maga" pod wpływem impulsu. Ot, brak pozycji na czytelniczej liście i głód na dobre fantasy. Przeczytałam dziesiątki książek reprezentujących ten gatunek i choć od początku nie nastawiałam się na powieść przełomową, miałam nadzieję, że miło spędzę czas, czytając ją. Rzadko mylę się tak bardzo, jak stało się to wtedy.
Po dłuższym namyśle i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zabawna.

Ale śmieję się przez łzy, bo każde przeczytane słowo bolało. Jakieś magiczne pigułki gwałtu, absurdalne sceny, nawet nie jest dobrze napisana.

Czytana jednym tchem. Napis na okładce nie kłamie, "Książka, której nie odstawisz na półkę.".

Najgorsza książka, jaką kiedykolwiek czytałam.

Autorka ma bujną wyobraźnię, wydaje się, że chce stworzyć niesamowitą opowieść o silnej i mądrej kobiecie z charakterem, tymczasem udaje jej się jedynie stworzyć paszkwil z niesamowicie głupią i irytującą bohaterką, która ma „trzydzieści parę lat”, powtarza często, że już przeżyła życie i rozrywka nie jest dla niej (serio???),...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Niby fajny początek. Bardzo polubiłem smoczych bohaterów. Do dziś pamiętam ich imiona :D Ale reszta książki.. eh... Romansidło z fantastyką w tle.

Gdybym miała jednym słowem opisać główną bohaterkę byłaby ona IDEALNA. Nawet najmniejsza wada jest jej wielką zaletą. Nie wiem jak Was, ale mnie okropnie nudzą i strasznie irytują wyidealizowani bohaterowie.

Dwa światy. Dwoje odmiennych ludzi. Jedna decyzja. Ryzyko. Przygoda. Miłość.

Sam pomysł stworzenia takiego świata, gdzie towarzyszą nam magiczne
stworzenia i...

Dyskusje