Dziewiąty mag

Alice Rosalie Reystone Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Dziewiąty Mag (tom 1) Seria: Otchłań fantastyka, fantasy, science fiction
2012-04-18
fantastyka, fantasy, science fiction
2012-04-18
Otchłań
Dziewiąty mag Alice Rosalie Reystone Reystone

Bawię się naprawdę dobrze ale treściowo to nie jest jedna z z dobrze napisanych książek. Jednak mam sentyment!

Przedstawiony świat podbił moje serce. Przyjemnie się słuchało i śmiało mogę polecić.

Ależ to był ogromny zawód.
Głupota na głupocie, logika leży, pomysły nie miały żadnego podparcia. Trywialne, mało odkrywcze, no po prostu głupie. A styl też taki nudny, prosty. Brak jakiegokolwiek rozbudowania, ech. Poświęciłam na to 7 godzin i nawet nie chce mi się poświęcać więcej czasu na recenzję.

książka interesuje od początku, szybko sięgniesz po kolejny tom by zaspokoić wiedzę o bohaterach. extra polecam

Ostatnio mam pecha do fatalnie napisanych książek opartych na ciekawym pomyśle. W trakcie czytania pierwszej części miałam wrażenie, że czytam nieudolne tłumaczenie zagranicznej powieści. I tu zaskoczenie. Autorką jest Polka. Tak moi drodzy to nazywanie wszystkich "przyjaciółmi" nie wynika z przekładu, ale jest zapychaczem ukazującym brak doświadczenia w pisaniu książek....

Fantastyka kobieca. Odwrócenie płciowej sytuacji znanej z fantastyki (zazwyczaj mężczyzna jest głównym bohaterem a kobiety tylko upiększają i są dodatkiem a tu jest odwrotnie) - pod tym kątem jest bardzo ciekawa. Dla męskich odbiorców może być dziwna.

To druga przeczytana saga tej autorki. Ponownie fajny pomysł, tylko z realizacją problem. Infantylna, chaotyczna, czasami wręcz męcząca. Dużo wątków, ale brak ich rozwinięcia. Będę śledzić twórczość autorki. Kreatywna, oryginalna, z dużą wyobraźnią. Może z czasem poprawi się jej warsztat i cierpliwość przede wszystkim.

Fajna i ciekawa.

Pierwszy tom poleciał jak burza. Już od pierwszych stron wiedziałam, że mi się spodoba. Fabuła bardzo fajna, czytało się lekko. Dobre pióro. Swoje zrobił też humor, przewijający się w dialogach bohaterów. Niestety...drugi tom już mi się tak nie podobał, o ile pierwsza część poszła szybko i przyjemnie o tyle druga ciągnęła się tak niemiłosiernie, że po trzecią już nie sięgnęłam

To moja kolejna książka o fantastycznym świecie magii i smoków. pamiętam, że mi się podobała, ale po miesiącu chciałam uzupełnić opinię, i o dziwo nic z tej książki nie pamiętam.

2 390
  • Fantastyka