ROZWIŃ ZWIŃ

Zaginiona

Okładka książki Zaginiona
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kuzynki (tom 4) Seria: Mistrzowie Polskiej Fantastyki fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Kuzynki (tom 4)
Mistrzowie Polskiej Fantastyki
Fabryka Słów
2020-11-30
2014-10-08

więcej Więcej

Trochę jestem rozczarowana tym tomem. W zasadzie powstał po nic, nie wnosi nic do poprzednich części, można przeczytać można sobie odpuścić.
Sama przygoda ciekawa chociaż brakuje bohaterów z poprzednich tomów - jeden nie żyje, wampirzyca wyjechała, zostały tylko "kuzynki". Został we mnie mały niesmak, spodziewałam się czegoś lepszego.

Czwarty tom serii o Kuzynkach Kruszewskich, chciałbym powiedzieć "szkoda że ostatni", ale byłoby to spore kłamstwo.
Czuć że książka została napisana po latach, stanowczo odbiega stylistycznie od poprzednich części. Gdybyśmy potraktowali tą część jako autonomiczne dzieło opinia mogłaby się diametralnie zmienić, niestety wchodzi ona w skład cyklu.
Fabuła jest drętwa,...

Ta książka to jedno wielkie nieporozumienie. Składa się jakby z dwóch opowiadań i żadne z nich nie jest ciekawe. Natomiast każde jest napisane w prosty sposób i wszystko naszym bohaterom się udaje bez najmniejszego problemu. Na pewno widać przerwę kilkuletnią (9 lat?) pomiędzy trzema poprzedniczkami, a tym tworem. Bohaterki książki, czyli Stanisława i Katarzyna to dwie...

Bardzo fajnie się czyta. Lekka i przyjemna i niewymagająca. Idealna żeby się oderwać od wszystkiego i zrelaksować.

książka lekka, przyjemna, dość dobrze napisana, lecz niekiedy drażni boomerstwo autora [4]

Sięgałam po tę część ze świadomością, że raczej nie została przychylnie przyjęta przez miłośników pierwszych trzech tomów "Kuzynek Kruszewskich". A jednak zaspokoiła moją potrzebę pożegnania się z tymi postaciami - spędziłyśmy razem fantastyczny miesiąc i bardzo je polubiłam. Zaskoczeniem był fakt, że dostałam w gruncie rzeczy 2 opowiadania. Jednak obydwa miały swój klimat...

Trudno opisać tę książkę – jakoś nie mogłam się wciągnąć w fabułę zarówno pierwszej jak i drugiej części (bo na książkę składają się dwa oddzielne opowiadania).
Czy polecam? Historie przedstawione przez autora są spoko, ale w moim odczuciu nie należy tej książki traktować jak zakończenia cyklu o kuzynkach Kruszewskich. Myślę, że tę pozycję można spokojnie odpuścić.

Czwarty tom napisany po wielu latach przerwy nie ma za wiele wspólnego ze starą trylogią. Z drugiej strony został napisany ewidentnie dla znawców serii, nie wyjaśnia kto jest kim, także jak ktoś zaczyna przygodę z Kuzynkami od czwartej części to może być nieco zagubiony. Książka słabsza od poprzednich. Pomysłu starczyło tylko na niewiele ponad 200 stron, bowiem tyle zajmuje...

Zdecydowanie najsłabsza z serii, niekompletna, mało spójna, mam wrażenie ze pisana na sile i „na kolanie”. Szkoda czasu, dokończyłam jedynie z szacunku do dorobku autora...

Na aukcji dzieł sztuki spotykają się Katarzyna, Stanisława i pewna Anna. Każda z nich chciałaby zdobyć stara mapę z tajemniczą wyspą, którą nie istnieje na współczesnych zapisach.
Ostatnią część i jak się okazało najslabsza. Spokojnie można ją pominąć i zapomnieć, że istnieje. Wcale nie nawiązuje do poprzedniej części. Oprócz Katarzyny i Stanisławy oraz wspomnień o...

1 850
  • Fantastyka