rozwińzwiń

Historia świata hellenistycznego 323-30 p.n.e.

Okładka książki Historia świata hellenistycznego 323-30 p.n.e. Robert Malcolm Errington
Okładka książki Historia świata hellenistycznego 323-30 p.n.e.
Robert Malcolm Errington Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Historiai historia
400 str. 6 godz. 40 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Historiai
Tytuł oryginału:
A History of the Hellenistic World. 323–30 BC
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
400
Czas czytania
6 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788323328346
Tłumacz:
Anna Gąsior-Niemiec
Tagi:
cywilizacja grecka historia Grecji starożytność antyk hellenizm hellenistyka
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
224
190

Na półkach:

Uwielbiam starożytność, i miałem okazję bronić się w 2007 roku z antyku chrześcijańskiego. Jednak tym razem nie o antyku chrześcijańskim mowa, a o hellenizmie. O wspaniałej epoce trwającej od 323 roku p.n.e. do 30 roku pn.n.e. Muszę przyznać, że oprócz tego, iż w tym momencie odkurzam angielski i łacinę, a także biorąc się na poważnie za hebrajski i i grekę klasyczną - ta książka przypadła mi do gustu, mimo ,że w lwiej części na jej kartach mamy olbrzymią ilość historii dyplomatycznej i wojen. Aleksander Macedoński pozostawił po sobie olbrzymie imperium, które się rozpadło, zaś klasyczna greka zagościła na obszarze od Egiptu po dolinę Indusu. Nie ma tutaj kolorowych map, za to mamy prezentację awersów i rewersów wybitnych postaci epoki. Lekturę ułatwiają tablice chronologiczne, na początku każdego rozdziału - i zamieszczone pod nimi najważniejsze daty - wokół których toczy się akcja. Lektura - mimo objętości - jest bardzo frapująca, i nie zajmuje tak wiele czasu, chociażby z tego względu, że poprowadzona jest sprawnie, z historiograficznym wyczuciem. Na końcu jest też przydatna bibliografia.

Uwielbiam starożytność, i miałem okazję bronić się w 2007 roku z antyku chrześcijańskiego. Jednak tym razem nie o antyku chrześcijańskim mowa, a o hellenizmie. O wspaniałej epoce trwającej od 323 roku p.n.e. do 30 roku pn.n.e. Muszę przyznać, że oprócz tego, iż w tym momencie odkurzam angielski i łacinę, a także biorąc się na poważnie za hebrajski i i grekę klasyczną - ta...

więcej Pokaż mimo to

avatar
306
209

Na półkach: , ,

Zdecydowanie jedna z najbardziej rzetelnych prac poświęconych okresowi hellenistycznemu. Polecam jeśli kogoś interesują dzieje rozpadu imperium Aleksandra Wielkiego. Pozycja przedstawiająca syntetycznie dzieje całego okresu w odróżnieniu od bardziej szczegółowych prac Anny Świderkówny. Nada się raczej dla osób które chcą wyrobić sobie ogólny pogląd na epokę niż studiować jakieś jej konkretne aspekty.

Zdecydowanie jedna z najbardziej rzetelnych prac poświęconych okresowi hellenistycznemu. Polecam jeśli kogoś interesują dzieje rozpadu imperium Aleksandra Wielkiego. Pozycja przedstawiająca syntetycznie dzieje całego okresu w odróżnieniu od bardziej szczegółowych prac Anny Świderkówny. Nada się raczej dla osób które chcą wyrobić sobie ogólny pogląd na epokę niż studiować...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1273
1372

Na półkach: , , , , ,

Bardzo dobry podręcznik przedstawiający najważniejsze problemy świata hellenistycznego. Autor dzieli cały ten okres na cztery części: narodziny, fazę dojrzałą, okres pojawienia się Rzymu i okres rządów Rzymu. Obok zagadnień polityczno-militarnych dokładnie omówione zostały też instytucje wykształcone w macedońskich monarchiach sukcesyjnych. Errington przedstawia zagadnienia według klucza chronologicznego i geograficznego, ale to chyba dobre rozwiązanie, lepsze niż ciągła narracja o jednym z państw, czy obszarów. Nie ogranicza się też do wielkich monarchii (Seleukidzi, Ptolemeusze, Antygonidzi),ale przedstawia również mniejsze państwa, zwłaszcza małoazjatyckie. Z perspektywy historii polityczno-militarnej jest to więc opracowanie bardzo dobre. Autor nie podjął jednak niemal w ogóle problemów przemian w kulturze i religii tego okresu. Wydaje mi się, że książka byłaby lepsza, gdyby miała większą objętość i traktowała również o innych zagadnieniach.

Tomasz Babnis

Bardzo dobry podręcznik przedstawiający najważniejsze problemy świata hellenistycznego. Autor dzieli cały ten okres na cztery części: narodziny, fazę dojrzałą, okres pojawienia się Rzymu i okres rządów Rzymu. Obok zagadnień polityczno-militarnych dokładnie omówione zostały też instytucje wykształcone w macedońskich monarchiach sukcesyjnych. Errington przedstawia zagadnienia...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    42
  • Przeczytane
    15
  • Posiadam
    9
  • Historia
    4
  • Starożytność
    3
  • 7) Historia: 1.3) Starożytna Grecja
    1
  • Starożytność
    1
  • Historiai
    1
  • Rzym i świat rzymski
    1
  • Absolutnie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Historia świata hellenistycznego 323-30 p.n.e.


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne