Pożegnanie z Holmesem

Okładka książki Pożegnanie z Holmesem
Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Temark Cykl: Sherlock Holmes (tom 8) Seria: Biblioteka Kakadu kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Jarosław Kotarski
kryminał

więcej Więcej

7,5/10

Muszę niestety przyznać, że to jedna ze słabszych książek o Sherlocku Holmesie, bo z siedmiu opowiadań tak naprawdę podobały mi się tylko dwa. Jednak ze względu na sentyment i sympatię do tego detektywa i autora dałam dosyć wysoką ocenę. Czyta się szybko, ale nie są to jakieś porywające historie.

W ósmy tom ,, Pożegnalny Ukłon ‘’ Wydawać by się mogło , że to ostatnia część tej serii .Jak w poprzednich częściach i ta zawiera w sobie kilka opowiadań w których detektywi rozwiązują kolejne sprawy trudne do rozwiązania dla policji czy innych służb .W tej części detektywi pomagają rozwiązać sprawy bardzo wysokiego ryzyka- sprawy mafii .Jak uda im się to przetrwać?

Kolejne świetne zagadki za mną. Warto przeczytać opowieść o śmiertelnej chorobie Sherlocka, aby dowiedzieć się jak dalej potoczą się losy naszego bohatera.

Rewelacja. Wszystkie opowiadania na bardzo wysokim poziomie. Sherlock operuje na swoich najwyższych obrotach i jest już zupełnie wyjątkowym badassem, a ostatnie, tytułowe opowiadanie jest niezwykle satysfakcjonujące, zwłaszcza jako klamra w kontekście tych licznych przygód które do tej pory śledziliśmy w poprzednich tomach. Jeżeli kolejny, ostatni tom utrzyma ten poziom to...

Kolejne zagadki Sherlocka , które całkowicie mnie pochłonęły. Uwielbiam szukać winnych razem z Holmesem i sprawdzać jak bardzo się myliłam.

Dobrze czytało mi się „Pożegnalny ukłon”, bo przyznaję, że stęskniłam się za bohaterami. Od jakiegoś czasu widzę wyraźnie, że moje przywiązanie do książek Doyle’a nie wynika z wyczekiwania na kolejne kryminalne zagadki, ale na spotkanie z Sherlockiem i Watsonem. Tak polubiłam tę dwójkę, że frajdę sprawia mi przebywanie w ich towarzystwie.

Nie oznacza to, że nudzą mnie...

Kilka ciekawych historii ale to już trochę nie ten sam poziom co poprzednie książki. Niemniej napisana tak, że fani nadal będą się świetnie bawić.

Kolejny dobry tom, aż żałuję że go skończyłam. Do arcydzieła brakuje tylko dlatego że opowiadania były nierówne .

Niestety bardzo się rozczarowałam. Zagadki wcale nie było złożone ani wymagające. Poprowadzenie fabuły też nie było zadowalające. Nie mogłam uczestniczyć w rozwiązywaniu zagadki i odkrywaniu tajemnic a po prostu dostałam rozwiązanie na tacy.
Te krótkie opowiadania tylko potwierdzają fakt, że nie lubię krótkich historii. Nie można się przywiązać do postaci. Ogólnie nie...

1 922
    1 675