Zaułki zbrodni

Katarzyna FerencMarta Jankowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie kryminał, sensacja, thriller
978-83-245-9122-0
Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller
978-83-245-9122-0

Na półkach: , , , ,

Wrocław z grzechu i zbrodni w piętnastu niezłych opowiadaniach. W tym znaleźć można trzy naprawdę brawurowe: She is not there Joanny Marat, Pułapka Katarzyny Ferenc i Nocny seans Michała Zielińskiego. Polecam.

Lubię polskie kryminały,a jak mam okazję kupić za 7 zł.To chętnie to robię,książka ta to zbiór opowiadań kryminalnych pod redakcją Mariusza Czubaja.

Nieznani mi,autorzy zabrali mnie w świat zbrodni Wrocławia.
Mamy tu obok opowiadań,gdzie akcja toczy się obecnie.Też retro opowiadania.
Jedną z PRL,opowiadania są wciągające i bardzo przyjemnie się je czyta.
Książka to to...

Mówi się, że nasi autorzy nie muszą mieć kompleksów wobec zagranicznych. "Zaułki zbrodni" nie potwierdzają takiej opinii.

Na "Zaułki zbrodni" trafiłam przez przypadek w jednym z marketów. Oczywiście moją uwagę przykuł tytuł książki i już wtedy wiedziałam, że muszę ją mieć. Zaciekawiło mnie też to, że jest to zbiór opowiadań. I tym sobie mnie kupili już na amen :D
Moja ocena jest taka. Część kryminałów naprawdę była świetna, świetny pomysł, dobry styl pisania. Niestety część z nich była istną...

Wrocławskie zaułki

Tomik liczący 230 stron zawiera piętnaście różnych historii, które bardziej lub mniej zapadły mi w pamięć. Piętnaście twarzy autorów, którzy być może niedługo zaproszą mnie do przeczytania wielkiej, kryminalnej opowieści.
Książka jest owocem Kryminalnych Warsztatów Literackich, w których wzięli udział laureaci konkursu na opowiadanie kryminalne z...

Bardzo fajne i ciekawe opowiadania kryminalne - szybko się je czyta i nie nudzą. Polecam

"Ze zbiorami opowiadań pisanych przez wielu autorów jest jak z (...) opóźnionym pociągiem. To na ogół wyprawa w nieznane, pociągiem-widmem, z biletem w jedną stronę. I stacjami, których nazw nie sposób ogarnąć" [ze wstępu, Mariusz Czubaj]

"Zaułki zbrodni" to zbiór piętnastu opowiadań napisanych przez uczestników warsztatów literackich prowadzonych podczas dwóch edycji...

Przeciętne opowiadania z gatunku "kryminał tango". Praktycznie żadne emocje, niewielkie napięcie, niektóre nudnawe.

Bardzo zróżnicowany poziom opowiadań.

„Zaułki zbrodni” to zbiór piętnastu opowiadań, których akcja dzieje się we Wrocławiu lub w jego okolicach. Autorami tych opowiadań są laureaci konkursu na opowiadanie kryminalne z Wrocławiem w tle, którzy uczestniczyli w Kryminalnych Warsztatach Literackich.

Każde z opowiadań przykuwa uwagę czytelnika, każde jest inne, niepowtarzalne, trzymające w napięciu. Napisanie...

Dyskusje

• Literatura polska
  • * Polska
  • Góra
  • 2017
  • Mam/miałam
  • Antologia

Dodaj cytat z książki Zaułki zbrodni