Chomik na widelcu

Okładka książki Chomik na widelcu Jacek Krawczyk, Claudia Torres
Okładka książki Chomik na widelcu
Jacek KrawczykClaudia Torres Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: Klub Srebrnego Klucza kryminał, sensacja, thriller
Klub Srebrnego Klucza
Zysk i S-ka
2009-12-08
2009-12-08

Solidny polski kryminał, trochę irytujące rozmyślania psychologiczne i ta kawa i papierosy...

Wątek kryminalny jest dobry, szkoda, że tak zmarnowany, psychologia owszem jest-prosta, nieskomplikowana. Sposób w jaki została napisana książka... Dawno żadna tak mnie nie irytowała jak ta. Przez styl miałam ochotę odpuścić po pierwszych stronach, ale dobrnęłam do końca bo nie lubię zostawiać niedoczytanych książek.

Polski kryminał w stylu (tak przynajmniej mi się wydaje),skandynawskim. Wątek kryminalny jest gdzieś z tyłu, zaś na pierwszym planie uwidocznione są problemy osobiste głównego bohatera, policjanta. Mnie ta forma nie przekonuje.

Interesująca książka, naprawdę, "połknęłam" ją w jedną noc, bo ciężko było mi się oderwać.
Bardzo lubię książki napisane w takim prostym stylu, a dialogi to perełki - bardzo prawdziwe. Trochę raziło mnie to ile litrow kawy wypili bohaterowie w czasie tych kilkuset stron ;) (mnóstwo jest sytuacji, w których można ukazać bohatera, oprócz picia i palenia, ale sami bohaterzy byli mimo wszystko ładnie zarysowani). Może po prostu średnio podzielałam rytuały Igora i jego milosc do muzyki klasycznej. Chyba bardziej polubiłam Majora. Podobało mi się to psychologiczne tło, ale czegoś zabrakło mi w fabule.

Bardzo dobra powieść, cieszę się że ją odświeżyłam. Nie ma w tej historii, tylko jednej perspektywy. Widzimy i Policjantów którzy rozwiązują śledztwo i ich życie rodzinne, oraz rodzinę ofiary. Postacie są realne, nie idealne, z własnymi motywami i historią. Bardzo dobra książka.

Jedna z zabawniejszych książek, z jaką miałam styczność. Autorzy próbują odtworzyć typowy klimat kryminałów, co w połączeniu ze śniącym się głównemu bohaterowi chomikiem tworzy przezabawny efekt. Mimo wszystko mam sentyment do tej pozycji, gdyż kupiłam ją na wyprzedaży w Matrasie podczas szkolnej wycieczki.

Czasownik na czasowniku w tej książce, to dodam i swój, z przysłówkiem nawet! Nudziłem się strasznie.

,,Chomik na widelcu" ma wszystkie atrybuty dobrego kryminału. Jest wciągająca historia, popaprani bohaterowie powiązani ze sobą biegiem wydarzeń i odpowiedni nastrój. Z pozoru naturalna śmierć młodej dziewczyny pociąga za sobą kolejne, niewyjaśnione zgony. Tropem wydarzeń podąża dwóch policjantów: Major i Psycholog. Ten drugi rzadko ostatnio spotykany na komendach, pół emerytowany glina szybko angażuje się emocjonalnie. Choć na początku los nie sprzyja bohaterom, a brak informacji powoduje, że prokurator chce zamknąć sprawę, to nagle pojawia się przełom. Dużym walorem opowieści są bogato zbudowane wątki życia osobistego Psychologa, jego próby uporania się z przeszłością i zrozumienia jaką rolę w jego życiu odegra młoda i pyskata policjantka Sabina. Fabuła uświadamia również czytelnikowi jak bardzo bolą utracone szanse i jaki wpływ na dalsze życie mają nie wypowiedziane słowa.

Na pewno spodoba się nałogowym palaczom tytoniu :) Miła lektura do przeczytania w 15min.

Sztuczne postacie, mało porywająca fabuła i te wszechobecne dziwaczne pseudonimy. Czytałam z pół roku temu i ledwo pamiętam zakończenie. Zdecydowanie nie porywa.

• Kryminał
  • Sensacja