Jestem Numerem Cztery

Pittacus Lore Wydawnictwo: G+J Cykl: Dziedzictwa Planety Lorien (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
I am number four
Data 1. wydania:
2011-01-04
Urszula Szczepańska
G+J
jestem numerem 4 powieść młodzieżowa powieść amerykańska dziedzictwo planety lorien
I am number four
Dziedzictwa Planety Lorien (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Urszula Szczepańska

Hej czy ta książka jest wydana tylko na podstawie filmu ?

Lekka młodzieżówka. Jak czyta się z takim nastawieniem to można się dobrze zrelaksować. Jak ktoś szuka hard sci-fi, albo jakichś mrocznych przesłań, to oczywiście będzie zawiedziony. Całkiem niezła seria.

Ta książka to początek pięknej serii 'DZIEDZICTWA LORIEN' Pittacusa Lore. Jest to seria fantastyczna i pełna akcji. Na pewno nie będziesz się przy niej nudzić! Świetna opowieść dla młodzieży.Fabuła powieści jest ciekawie skonstruowana, wątek miłosny jest fajny, a sami bohaterowie dają się lubić! Bardzo przyjemna seria! Zachęcam do poczytania!

Na półkach: , , , , , , ,

Przyznaje się, że mam słabość do historii o obcych na Ziemi i o walce o to, co utracone, więc podobało mi się. Szczerze przyznać jednak trzeba, że nie jest powieść wybitna, ani zapierająca dech w piersiach. Jest przyjemna, lekka i interesująca. Pomysł jest świetny, a główny bohater i jego opiekun interesujący i nie nużący. Historia miłosna to spory minus, bo jest...

Książka mnie nie zachwyciła.
Prawdę mówiąc męczyłam się czytając ją. Nie odpowiadał mi sam sposób prowadzenia narracji.
Ponadto bohaterom jakby czegoś brakuje. Jakby sam autor nie miał pomysłu na wykreowanie postaci.
Dopiero końcówka mnie zainteresowała i poniekąd nawet wciągnęła.
Jednak spodziewałam się więcej po ten pozycji.

Uwielbiam tą książkę.
Historia uciekinierów z obcej planety, którzy muszą żyć w ukryciu na Ziemi, aby nie zostali odnalezieni przez swych wrogów, którzy pragną ich zabić.
Przednia historia, świetne relacje między postaciami.
John cudowna postać. Nie sposób mu nie kibicować.

Uwielbiam serię, jak i film. Szkoda, że nie kręcili dalszych części.

Książka jest świetna wiele akcji i fantasty nic więcej nie napisze bo to będzie spoiler

To jest książka dla młodzieży, pisana prostym językiem, ale nie męczyła mnie. Nawet powiedziałabym, że lekko się ją czytało.

Oczywiście jak większość z nas pewnie, sięgnęłam po nią po obejrzeniu filmu. Powiedzmy to sobie wprost - różnią się dosyć sporo. I zdecydowanie wybieram książkę, bo zawiera w sobie wiele wątków z fantastyki, a film to typowo sensacyjny był.

Czuję...

Fabuła ani kreacja świata kupy się nie trzymają.

1 875
    1 627