Sztuka uwodzenia

Okładka książki Sztuka uwodzenia Madeline Hunter
Okładka książki Sztuka uwodzenia
Madeline Hunter Wydawnictwo: Amber Cykl: Rothwell (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rothwell (tom 1)
Barbara Jaworska
romans

I część serii o Rothwellach

I część serii o Rothwellach

Portal LC podpowiada,że to pierwsza książka z cyklu Rothwell.Nie jest to moja pierwsza książka tej autorki,ale jest mi ona dość mało znana.Kojarzę Hunter z książek może nie odkrywczych,ale na pewno przyjemnych w odbiorze.Ta konkretna też taka była.Interesujący bohaterowie,tajemnica w tle,skrzywdzona rodzina kontra podobno bezduszny lord...Niby wszystko powinno grać,ale coś mnie w tej książce uwierało.Nie potrafiłam się zagłębić w przedstawiony świat,brakowało mi czegoś ,co pomogłoby mi odnaleźć się w tej historii.Gubiłam się trochę w występujących w niej postaciach,przynajmniej do pewnego momentu.Później było już łatwiej,może przyzwyczaiłam się do pisarskiego stylu autorki...Sama fabuła dośc dobrze przemyślana,nawet w pewnych swoich rozwiązaniach zaskakująca,choć bohaterowie postepują chwilami dość schematycznie.Na plus zasługują dziwactwa braci Rothwell,co ich wyróżna na tle innych męskich bohaterów romansów historycznych,oraz opis przekrętów finansowych.To było akurat oryginalnym pomysłem.W sumie to odprężająca,lekka lektura,w sam raz na odstresowanie.Na pewno prędzej czy później sięgnę po kolejne części tego cyklu.

Romans, jest. Historyczne tło, jest. Ciekawy bohater, jest. Intryga, jest. tajemnica, jest. Namiętność jest. Nawet, nawet. Że lubię takie to miło mi się czytało.

Napisane może i przyzwoicie, ale fabularnie zupełnie mnie nie porwała. Nie widzę tu niczego, co wyróżniałoby tę pozycję wśród innych romansideł.

Książka od której nie mogłam się oderwać. Polecam tym którzy chcą coś więcej niż tylko ognisty romans historyczny.

Po śmierci ojca,Alexia została bez dachu nad głową i bez pieniędzy.Daleki kuzyn Benjamin przygarnia dziewczynę do siebie i szybko zdobywa jej serce.Jednak wyjeżdża na wojnę i do Londynu dociera wieść o jego śmierci.Brat Bena,Timothy i jego dwie siostry Roselyn i Irene,żyją odtąd ze współudziałów w banku,którego współwłaścicielem był Benjamin.Alexia jako biedna i daleka krewna nie żyje tak wystawnie jak kuzynostwo,ale z godnością znosi swój los.Wkrótce Timothy traci cały majątek rodzinny wskutek fałszerstw i oszustw finansowych swoich i Bena.Lord Hayden Rothwell,który odkrył cały proceder,zgadza się nie wyjawiać prawdy o Timothym nikomu.Warunkiem jednakże jest wyjazd Tima wraz z siostrami na wieś.Alexia ponownie zostaje bez dachu nad głową i perspektyw na przyszłość.Jednakże Hayden proponuje jej posadę guwernantki swojej kuzynki i rolę damy do towarzystwa dla swojej ciotki.Przewrotny los powoduje,że Alexia ulega lordowi i ten nie chcąc bardziej zhańbić dziewczyny,proponuje jej małżeństwo na partnerskich zasadach.Alexia poślubia człowieka,który doprowadził wg niej rodzinę kuzyna do ruiny.Z czasem jednak lord zaczyna darzyć żonę miłością i małżeństwo nabiera dla niego nowego sensu.Niestety na drodze do jego szczęścia stoi ciągle niewyjaśniona zagadka śmierci Bena i ukradzione przez niego pieniądze.Alexia również zakochuje się w swym mężu,gdy niespodziewanie zjawia się Benjamin...
Pierwsza część powieści o Rothwellach.Barwna,szybka i wartka akcja,wiele toczących się jednocześnie wątków i podsycające całe napięcie pożądanie.Cała książka podszyta jest seksem,ale brak w nim wulgarności,jest piękny,czuły i fascynujący.Akcję książki można by spokojnie umieścić we współczesności,ale to właśnie panujące przed laty konwenanse,etykieta,piękne suknie skrywające ponętne ciała kobiet i wytworne ubrania mężczyzn oraz obezwładniające pożądanie i zakazy panujące w społeczeństwie powodują,że romans historyczny nabiera innego wyrazu i znaczenia.Polecam bardzo gorąco wszystkim wielbicielom zarówno historii,romansu,sensacji jak i erotyku,bo wszystko umiejętnie składa się na doskonałą książkę!!!

Romans z wartką fabułą i kilkoma splecionymi w misterną, pajęczą sieć intrygami. Nie jest to zwykła kobieca literatura, której kolejne punkty treści łatwo przewidzieć. Następna książka z tego cyklu doskonale uzupełnia poprzednie części, które już przeczytałam. Jest moim zdaniem warta polecenia ;)

Pierwsza powieść z cyklu "Rothwell". Alexa nie ma nic poza skromną pensją miesięczną i niewielkim posagiem. Cały majątek, po śmierci ojca, przeszedł na jej wuja, który ani myślał zaopiekować się Alexą. Z pomocą przychodzi daleki kuzyn, który przyjmuje ją do swojej rodziny i zapewnia dach nad głową. Do tego jest miły i szybko zdobywa serce dziewczyny. Jednak wkrótce wyrusza na wojnę i do Londynu dociera informacja o jego śmierci. Rodzina kuzyna (brat i dwie siostry) żyją ze współudziałów w banku. Jednak wkrótce okazuje się, że brat dobrodusznego kuzyna, który przejął interesy po nim, bankrutuje i wraz z całą rodziną musi przenieść się do wiejskiego domku. Z całą poza Alexą. Jednak lord Hayden, który przynosi złe wieści o bankructwie, nie zamierza wyrzucać biednej dziewczyny na bruk. Proponuje jej posadę damy do towarzystwa dla swej ciotki. Więc Alexa ma dylemat, którego nie kryje przed lordem: zarabiać jako modystka (a talentu jej nie brak),zostać złodziejką lub kurtyzaną. Albo przyjąć posadę damy do towarzystwa u człowieka, który zniszczył jej dobrodziejów odbierając im cały majątek.

Bardzo urocza i odprężająca książeczka. Idealna na stresujące wieczory.

Bardzo urocza i odprężająca książeczka. Idealna na stresujące wieczory.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans Historyczny

Dodaj cytat z książki Sztuka uwodzenia