Skazany na trening. Zaprawa więzienna

Paul Wade Wydawnictwo: Aha! Cykl: Skazany Na Trening (tom 1) sport
Convict Conditioning. How To Bust Free Of All Weakness-Using The Lost Secrets Of Supreme Survival Strength
Dariusz Rossowski
Aha!
trening siła
Skazany Na Trening (tom 1)
sport
Dariusz Rossowski
trening siła

Wybór ćwiczeń, opis każdego etapu i ogólnie część merytoryczna, na piątkę z plusem. Niestety, cała reszta słabo.

Autor za wszelką cenę stara się zdyskredytować siłownie. Wrzuca wszystkich do jednego worka, czyli "karki na steroidach" i nieuki, którzy robią krzywdę klientom. Nie chodzę na siłownię, ale nie mogę się zgodzić z taką oceną.

Po drugie, gdzie się podziała...

Bardzo dobry podręcznik na początek swojej drogi z kalisteniką, czyli ćwiczeniami z masą własnego ciała.
+ za dobre opisanie ćwiczeń
- za plan treningu i progresji, który jest bardzo słaby
Ale to i tak jedna z najlepszych książek w temacie.

Kompleksowy przewodnik po świecie kalisteniki. Ćwiczenia podzielono na 6 grup, na każdą z nich składa się 10 kroków. Droga od absolutnych podstaw do poziomu osiąganego przez nielicznych, jak przysiady na jednej nodze, podciąganie na jednej ręce czy totalnie hardcorowe (!) pompki w staniu na jednej ręce.

Książka jest bardzo przystępnie napisana, powiedziałbym, że językiem...

Dużo mi pomogła.
Chociaż jestem ma początku drogi, wiem że dotarcie do mnie połowy sprawie mi wielką radość.

Książka , która zapoczątkowała moją przygodę z kalisteniką.

Krótka piłka- to jest książka dla tych, którzy wiedzą czego chcą. Ogromny szacunek dla tych ,którzy potrafią przejść na poziom ekspert tych ćwiczeń. Nic dodać.

Fajne dla początkujących na zasadzie że 1g praktyki lepszy niż 1kg teorii.

Jak będziesz bardziej zaawansowany to będziesz się z tego śmiał, ale taka kolej rzeczy :)

Hmm, jak się dowiedziałem po przeczytaniu książki, jest trochę kontrowersji z autorem, że niby nie istnieje, czy książkę napisał ktoś inny lub autor jest zbiorowy. Tak szczerze, zupełnie mnie to nie obchodzi :) Pochłonąłem książkę w dwa dni i mam wrażenie jakby autor wymierzył mi solidnego kopniaka i zmusił do ruszenia czterech liter z kanapy. Dzięki za to i za to, że po...

Książka ta całkowicie zmieniła moje poglądy odnośnie treningu siłowego i tego co chce w nim osiągnąć. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla każdego kto ćwiczy, bądź chce zacząć ćwiczyć swoje ciało.

Świetny poradnik treningowy napisany przez byłego więźnia. Autor konkretnie i zwięźle opisuje ćwiczenia, ich warianty i zamieszcza porady, płynące prosto z jego wieloletniej praktyki. Przy tym jest do bólu szczery i autentyczny w swoich opiniach. Ta surowość jest dodatkowym atutem książki, bo autor nie mydli oczu zapewnieniami, że "damy radę", ale od początku uświadamia...

Dyskusje

• Sport