Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła

Okładka książki Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła
Kevin MitnickWilliam L. Simon Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
The Art of Deception: Controling the Human Element of Security
Helion
2016-01-01
2003-03-06

Okładka książki Duch w sieci. Moje przygody jako najbardziej poszukiwanego hakera wszech czasów Kevin Mitnick, William L. Simon, Steve Wozniak
Ocena 6,6
Duch w sieci. ... Kevin Mitnick, Will...
Okładka książki Niewidzialny w sieci. Sztuka zacierania śladów Kevin Mitnick, Robert Vamosi
Ocena 7,0
Niewidzialny w... Kevin Mitnick, Robe...
Okładka książki Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszechczasów Kevin Mitnick, William L. Simon
Ocena 7,5
Duch w sieci. ... Kevin Mitnick, Will...
Okładka książki Sztuka infiltracji, czyli jak włamywać się do sieci komputerowych Kevin Mitnick, William L. Simon
Ocena 7,0
Sztuka infiltr... Kevin Mitnick, Will...

Po czasie trochę przynudza, mimo wszystko warto przeczytać

Po czasie trochę przynudza, mimo wszystko warto przeczytać

Wydaje się, że ucinając połowę można by przekazać tyle samo treści. Wartościowa, ciekawa, ale przydługa.

Świetna książka dla każdego. Osoby interesujące się bezpieczeństwem też znajdą tutaj ciekawe historie niemniej większość będziecie znali.

Lista proponowana do wprowadzenia w firmę jest rozbudowana i bardzo fajnie opisana więc idealne dla mniejszych firm.

Podstawy bezpieczeństwa w firmie aktualne do dzisiaj.

Podstawy bezpieczeństwa w firmie aktualne do dzisiaj.

“Sztuka podstępu” jest fascynująca jak i przerażająca jednocześnie. Kevin Mitnick w zabawny sposób opisuje, jak można wykraść dane z systemów IT. Jest socjotechnikiem, nie hakerem. Nie używa skomplikowanych programików nasłuchujących i łamiących hasła (chociaż o nich wspomina). On, jak to głosi na okładce, lubi ‘łamać ludzi’. W książce korzysta z naturalnych przykładów np. była dziewczyna planuje zemstę na swoim niewiernym ex. I co ciekawe: nie trzeba mieć wiedzy z zakresu bezpieczeństwa IT, by zrozumieć, jak dokonuje się kradzieży. Najczęściej wystarczy poprosić o hasło jakiegoś świeżego pracownika. Można go zastraszyć udając wysokiego stopniem menago albo podejść na litość, wymawiając się zapominalstwem. Na każdego człowieka znajdzie się sposób.

Książkę czyta się przyjemnie i szybko. Powiem szczerze że nie jestem do końca zdecydowany, czy książka mi się podobała. Na pewno nie należy do książek słabych. Zbyt wiele podobnych książek przeszło już przez moje ręce. Jestem pewny że gdyby wpadła mi w ręce wcześniej, był bym nią zachwycony, dokładam jedną gwiazdkę z plusikiem. -za stare dobre czasy,, :)

Manipulacja ludźmi bywa skuteczniejsza i prostsza niż skomplikowane programy, wystarczy tylko wiedzieć kogo, o co oraz jak zapytać.

Autor od pierwszych stron udowadnia, jak wielkie możliwości daje socjotechnika. Wiesz o tym po przeczytaniu kilku przykładów z życia wziętych. Po dziesięciu, jesteś tego pewny. Po dwudziestu zaczynasz się nudzić, a po czterdziestu masz już tego dość.
Nie można jednak zapomnieć o niewątpliwie istotnej wartości przedstawionych przykładów dla projektantów bezpieczeństwa w firmach i do nich ta pozycja powinna być docelowo kierowana.

Historie opisywane w książce są bardzo ciekawe. Niestety mam wrażenie, że większość z nich jest zbyt nieprawdopodobna, aby mogły się wydarzyć naprawdę. Samo czytanie strasznie mi się dłużyło i musiałem się zmuszać, aby dokończyć tę książkę. Doceniam jednak fakt, że informacje zawarte w niej faktycznie mogą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa naszych danych nie tylko w firmie, ale i w życiu prywatnym.

Kevin Mitnick Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła Zobacz więcej