Powieści warszawskie

Stefan Kisielewski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Cały Kisiel biografia, autobiografia, pamiętnik
Prószyński i S-ka
Literatura polska
biografia, autobiografia, pamiętnik
Cały Kisiel
Literatura polska

No i co poradzę, że ja po prostu lubię czytać o spacerowaniu, narzekaniu, wspominaniu i egzystencjalnym rozmyślaniu. Druga powieść najlepsza, ale żaden tekst nie schodzi poniżej poziomu. Cudniutki reportażowy styl wypracowany przez lata pomaga Kisielowi - cudowne dynamiczne opisy czterech różnych stolic wcale nie nudzą i pozwalają dojrzeć jakiś urok tego brzydkiego miasta.

Trzy powieści, z czego ostatnia to w zasadzie zbiór opowiadań. I dla tego zbioru, o okupowanej Warszawie, warto nabyć tę książkę. Majstersztyk, niesamowite historie, pięknie napisane. Dwie pierwsze powieści też interesujące, choć dzieją się już w nowszych czasach (jedna tuż przed śmiercią Kisiela, druga za komuny). Naprawdę warto, zwłaszcza jeśli interesuje nas stolica.

Dobry warsztat, ale nuda, niestety. Powojenna Warszawa, powstanie, Żydzi...ile można?

• Chcę w prezencie
  • 2014
  • ! Posiadam
  • Z Warszawą w tle
  • A może mi kupisz?
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Powieści warszawskie