Abecadło Kisiela. Testament Kisiela

Stefan Kisielewski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Cały Kisiel publicystyka literacka, eseje
Prószyński i S-ka
polityka Polska Kisiel
Prószyński i S-ka
publicystyka literacka, eseje
Cały Kisiel
polityka Polska Kisiel

Zawsze warto odświeżyć postacie ważne nie tylko dla Kisiela. Plus barwny język. Kawałek historii Polski oczami a raczej piórem wiecznego opozycjonisty.

Być może nie jestem dostatecznie stary (rocznik 87') i dlatego książka jest dla mnie koszmarnie nudna. Raz,że nie znam większości postaci z życia PRL, a dwa, że wcale nie widzę tutaj tego dowcipu, żartu i zgryźliwej ironii.

Warto przeczytać. Kisiel przywraca pomnikom ludzkie twarze. Szkoda, że dziś zapomina się, że ci wszyscy to byli przede wszystkim ludzie a potem papieże i bohaterowie.

"Edward Gierek - no cóż... Gierek się skompromitował, a nie wie chyba o tym. Jeżeli ktoś czytał raport komisji Grabskiego, to przecież tam wychodzą śmieszne rzeczy, niepoważne, jak facet mówi, że dopiero po ośmiu latach się dowiedział o zadłużeniu Polski itd. On nas wciągnął w przepaść, a wciągnął przez to, że był sympatyczny, mówił obcymi językami, i kochał go Helmut...

• Chcę w prezencie
  • Polityka, publicystyka i ekonomia