Słownik filmowy

film literatura felieton
film, kino, telewizja
83-86628-09-X
film literatura felieton

Felietony Mętraka z cyklu „Słownik filmowy” czytałem niegdyś na łamach tygodnika „Film”. Powrót do nich po latach w zwartym druku to po trosze podróż sentymentalna. Czy tak ulotny gatunek, jak felieton, sprawdza się w takiej lekturze? Jak najbardziej. Powiem nawet, że uprzednie rozproszenie nie pozwalało precyzyjnie prześledzić pewnych stałych wątków, powracających tematów...

• Film
  • 06. Sny i kamienie