Elita

Okładka książki Elita Lisi Harrison
Okładka książki Elita
Lisi Harrison Wydawnictwo: Amber Ekranizacje: Elita (2009) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Amber
2006-01-01
2006-01-01
Ekranizacje:
Elita (2009)

Czytając tę książkę, z niejaką przyjemnością weszłam w świat bogatych, rozpuszczonych dzieciaków. Z powodu realistycznego przedstawienia owego świata czytało mi się tę powieść lekko i przyjemnie. Jedyne, co mi sie naprawde nie podobało, to to, że 12-letnie bohaterki za wszelką cenę próbują być dorosłe. Poza tym, książka całkiem fajna.
Czytałam gdzieś wywiad z autorką i dowiedziałam się z niego, że bohaterki powieści były wzorowane na jej bliskich, zaś sam pomysł powstał nie po to, by gloryfikować rozpieszczone panienki z bogatych domów, a po to, by pokazać, że one także są ludźmi i że również mają swoje wady i słabości. Dla mnie na plus, ponieważ lubię szukać głębszych treści w pozornie banalnych książkach.
Warto dodać, że seria w oryginalnym języku liczy 15 tomów i są one niemal 2 razy grubsze niż ich polskie tłumaczenia.

Czytałam gdzieś wywiad z autorką i...

Plotkara dla młodszych. O matko, ale mi się podobała ta książka! Idealna na wakacje. Lekka i skomplikowana. Można sie dowiedzieć jak się całować, jak zjednać wroga i jak wpakować się w kłopoty.
Urokliwa, dla dziewczyn,
Kurcze, przeczytałabym ją jeszcze raz!

Urokliwa, dla dziewczyn,
Kurcze, przeczytałabym ją jeszcze raz!

Elita.
Cztery dziewczyny - Massie, Alicia, Kristen oraz Dylan.
Mają wszystko co najlepsze oraz są najlepsze.
Wszystko w życiu Massie - Niekwestionowanej królowej szkoły - jest idealne i dopięte na ostatni guzik. Aż pewnego dnia, do jej domku gościnnego wprowadza się rodzina Lyonsów a wraz z nią: Claire.
Książka jest napisana w młodzieżowym języku i polecam każdej dziewczynie na sobotnie wieczory.

Elita.
Cztery dziewczyny - Massie, Alicia, Kristen oraz Dylan.
Mają wszystko co najlepsze oraz są najlepsze.
Książka jest napisana w młodzieżowym języku i polecam każdej...

Czytałam ją jakiś czas temu, ściślej ujmując, w gimnazjum,a wtedy czytanie nie było moim ulubionym zajęciem. Swego czasu nie miałam żadnych własnych chęci do czytania. Elita wpadła mi w ręce za sprawą koleżanki, w końcu to tylko 100 stron. I to była niespodzianka. Wciągnęłam się w życie Claire. Świetnie się ją czytało, a te 'nastolatkowe' problemy były akurat ze mną na czasie. Lisi Harrison wie jak dotrzeć do młodziutkiej czytelniczki.Od razu pochłonęłam kolejne części. Żałuję, że jestem już za stara na Monster High :) Elita to pierwsza moja seria i miło ją wspominam. Ot taka niezobowiązująca lektura, ale w końcu od czegoś trzeba zacząć? Żałuję, że nie wiedziałam o pozostałych częściach [a jest ich w sumie 14] może bardziej przyłożyłabym się do angielskiego...

ach, te intrygi, ta żądza... bycia "na topie", autorka nieźle opisała tę historię biednego zagubionego dziewczątka, próbującego zdobyć za wszelką cenę uznanie i przepustkę do "elity", od Massie, która jest swoją drogą niezłym ziółkiem i nie daje sobie w kaszę dmuchać, za wszelka cenę broniąc swojego tytułu "popularnej", co jest może i korzystne,ale jak dla mnie smutne, bo to naprawde wielka...szkoda jeśli człowiek nie ma prawdziwego przyjaciela.Ogólnie książka pisana językiem, który aż chce sie czytać...

Uwielbiam.

Uwielbiam.

Świetna książka, bardzo ciekawy pomysł.

Świetna książka, bardzo ciekawy pomysł.

Seria książek "Elita" posiada 5 tomów po ok. 150-215 stron. Więc są to książki dość lekkie. Polecam każdej nastolatce. Mnie osobiście wciągnęła fabuła. Czekam na ukazanie się dalszych przygód Elity. :)

1944

Jedna z najukochańszych serii! Ciągle do niej wracam :)

Jedna z najukochańszych serii! Ciągle do niej wracam :)

Godna polecenia nastolatkom :)

Godna polecenia nastolatkom :)

• Młodzieżowe
  • Z dzieciństwa