Rodowa klątwa

Okładka książki Rodowa klątwa Candace Camp
Okładka książki Rodowa klątwa
Candace Camp Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Rodzina Morelandów (tom 3) Seria: Harlequin Wielki Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Rodzina Morelandów (tom 3)
Harlequin Wielki Romans Historyczny
Winterset
Harlequin
2006-01-01
2006-01-01
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
uczucia morderstwo dramat niebezpieczeństwo miłość koszmar

czytadełko.... skoro sięga się po taki rodzaj literatury to wiadomo, że nie będzie to bestseller, albo książka nominowana do nagrody Nobla.
książkę łatwo się czyta, wiadomo jak się skończy zanim się ją zaczęło (w sumie już po okładce można się zorientować) ale ogólnie opowieść mi się podobała, akurat na pochmurną niedziele, kiedy nie chce wychodzić nam się z domu. Książka nie rozczarowała, nie było głupich zwrotów akcji lub jakiejś przesady. Jak na ten rodzaj literatury to (jak dla mnie) całkiem spoko książeczka.

Reed Moreland przyjeżdża po trzech latach do swojej wiejskiej posiadłości Winterset w Gloucestershire pod pretekstem jej sprzedania.Jednak prawdziwym powodem jego przyjazdu jest strach o ukochaną Annę Holcomb.Reed miał,podobnie jak jego siostry Kyria i Olivia,przerażający sen,w którym Annie groziło niebezpieczeństwo.Przed trzema laty mężczyzna adorował Annę,ale gdy oświadczył się ukochanej,ta odrzuciła jego oświadczyny nie podając wyraźnego powodu.Wkrótce okolicą wstrząsa zbrodnia-w tajemniczych okolicznościach ginie służąca Anny,a ona sama ma krótko przed tym wrażenie przerażenia,panicznego strachu i lodowatego podmuchu powietrza.Wkrótce Anna odkrywa kolejne zwłoki-tym razem młodego mężczyzny z podobnymi jak u służącej ranami.I kolejny raz Anna ma podobne odczucia przerażenia i lodowatego wiatru jak poprzednio.Zabójstwa wszyscy tłumaczą historią o krwiożerczej bestii ze wzgórz,która przed pięćdziesięciu laty również zabiła dwoje ludzi.Towarzyszący Reedowi w podróży młodsi bracia bliźniacy,jego siostra Kyria z mężem Rafe'em i córeczką oraz przyjaciółką rodziny postanawiają wyjechać,by nie narażać się na niebezpieczeństwo.Reed wspólnie z Anną zamierzają wyjaśnić zagadkę dwóch morderstw,ale Anna ukrywa pewną tajemnicę przed nim i całą wsią.Okazuje się,że głęboko w lesie mieszka jej obłąkany wuj,który rzekomo przed laty wyjechał na Barbados.Kobieta wraz z bratem Christopherem obawiają się,że to on może być sprawcą owych morderstw.Właśnie obłąkanie w rodzinie Holcombów było powodem zerwania zaręczyn przez Annę.Gdy brat Anny zostaje zaatakowany,a ona sama jest śledzona przez tajemniczego mężczyznę,sprawy przybierają groźny obrót.Anna wraz z Reedem odkrywają coraz straszniejsze informacje o morderstwach dokonanych w przeszłości i zagadka bestii ze wzgórz powoli zaczyna się wyjaśniać.Prawda jest przerażająca i niewiarygodna...
Kolejna z książek opowiadająca perypetie miłosne i życiowe członka rodziny Morelandów,kolejna z wątkiem morderstwa i niewytłumaczonymi zjawiskami w tle.Reed jest mężczyzną do szaleństwa niegdyś zakochanym w Annie,lecz po odrzuceniu przez nią jego propozycji małżeństwa,mężczyzna ma złamane serce i nie potrafi się zaangażować uczuciowo,ciągle myśli o ukochanej.Tragiczna i przerażająca tajemnica i klątwa ciążące na rodzinie Anny,zmusiły ją i jej brata do wyrzeknięcia się miłości i marzeń o szczęśliwej przyszłości.Jednak jak to zawsze bywa,wszystko znajduje swój szczęśliwy koniec,tajemnice zostają ujawnione,zagadki rozwikłane,a miłość w końcu łączy przeznaczonych sobie ludzi.Barwne opisy,unoszący się w powietrzu zapach tajemnicy i wyczuwalny momentami strach zapewniają intrygującą i niezwykle ciekawą lekturę.Polecam gorąco!!!

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Zgrabnie napisana powieść, nie odbiega poziomem od innych pozycji tej autorki. Choć wątek związany z klątwą... Czytałam to pewnej nocy na urlopie, w drewnianym domku, i przyznaję, że miałam trochę stracha, gdy gdzieś zaskrzypiały deski :)

Anna odrzuca oświadczny Reeda. Mimo, że go kocha nie może za niego wyjść ze względu na klątwe, która ciąża nad jej rodziną: obłęd. Podejrzewa, że teraz to ona zachoruje, gdyż zaczyna mieć 'wizje'. Na dodatek Reed to syn księcia więc nie chce mu zszargać nazwiska. Po 3 latach Reed wraca na wieś gdzie mieszka Anna, gdyż czuje i śni mu się, że Anna jest w niebezpieczeństwie. W okolicy zaczyna grasować morderca. Zabija najpoierw pokojówkę Anny a potem farmera. Anna wraz z Reedem starają się rozwikłać zagadkę morderstwem przez co zbiliżają się do siebie co raz bardziej i co raz ciężej jest im opanować swoje uczucia na wodzy. Anna w końcu przyznaje się Reedowi dlaczego odrzuciała jego oświadczyny i opowiada o szaleństwie, które dopada jej rodzinę i o swoich wizjach. Tymczasem brat Anny zostaje zaatakowany, ale dzięki jej wizji udaje jej się go ocalić, tylko, że następny wg jej wizji ma być Reed...
Ksiązka jest taka sobie. Od połowy książki domyśliłam się kto jest zabójcą. Więc marny wątek kriminalny. Tytuł też jest mylący, bo nie nazwalabym klątwą choroby psychicznej. Wszystko w tej książce jest strasznie naciągne. Jedyne co mi się w niej podoba to postacie Anny i Reeda.
Wciągająca: 1-6: 4
Przyjemnność czytania: 1-6: 4
Fabuła: 1-6: 3

Historia bestii jest ciekawa a zakończenie zaskakujące. Bohaterowie?? Tak naprawdę akcja toczy się dookoła sprawy, której rozwiązania podejmują się Reed i Anna. Rozmowy toczą się wokół, rzadko mówią o swoich uczuciach, które głównie kumulują się pod koniec książki.

Na początku nudna, ale od połowy zaczyna być wciągająca. Fajne zakończenie

Na początku nudna, ale od połowy zaczyna być wciągająca. Fajne zakończenie

Bardzo fajna książka. Spodziewałam się czegoś innego, ale jestem mile zaskoczona. Czyta się bardzo szybko.

Świetna książka. Polecam

Świetna książka. Polecam