Szczeniak. Jak labrador ocalił chłopca z ADHD

9788310119643
Andrzej Wajs
obyczajowa faktu psy

więcej Więcej

Inspirująca autobiograficzna historia. Fajowym młodzieżowym językiem napisana. Tłumaczowi składam pochwałę.
Czytało mi się wyśmienicie z różnymi emocjami,włącznie z wybuchami śmiechu. Podziwiam "dobrą robotę"chłopca i psa. Warto ich poznać!

Każdy z nas zapewne słyszał o chorobie jaką jest ADHD i jej objawach. Jak wiadomo jest to dość uciążliwe dla otoczenia, ale też dla osoby, która z tym się zmaga. Skoro dana osoba nie rozumie sama siebie tak do końca, to jak ma ją ktoś inny zrozumieć?
„... mózgi obdarzają nas zdolnością tworzenia więzi i nadają życiu sens. Ale czasami mózgi się psują.”
Liam od małego...

Tak normalnie, to nigdy nie sięgam po takie książki. Tak normalnie nie sięgam, bo z okładki wszystkiego można się dowiedzieć.
Sięgnęłam jednak i nawet z przyjemnością przeczytałam. Bo siłą takich opowieści jest przechodzenie od współczucia, współodczuwania do zrozumienia, przychylności.
Kilka lat temu miałam styczność z takim dzieckiem - jak bohater Liam, które właściwie...

Na półkach: , , , , ,

Niniejsza powieść swoją premierę miała już dosyć dawno, bo w roku 2011. Ukazała się ona pod szyldem Wydawnictwa Nasza Księgarnia, jako jedna z odsłon serii Zbliżenia. Seria ta przytacza historie osób borykających się z różnego rodzaju chorobami lub zaburzeniami oraz ich najbliższych.

W związku z powyższym podobnie rzecz się ma ze „Szczeniakiem…”. Narratorem powieści jest...

Książka trafiła do mnie zupełnie przypadkowo, a skoro już się pojawiła to zajęła miejsce na półce i czekała na lekturę. Przyznam, że nie śpieszyło mi się do niej ;)
Książka o przyjaźni pomiędzy psem i nastolatkiem z ADHD, który notabene jest jej autorem. Liam Creed opowiada na początku o swojej chorobie i o tym jak swoim zachowaniem wkurzał wszystkich wokół z nauczycielami...

O tym, że pies potrafi zmienić życie człowieka do góry nogami i przewartościować je diametralnie wiedziałam już wcześniej. Ale żeby uspokoił życie dziecka z ADHD – tego się nie spodziewałam. Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%. Odkąd sama jestem właścicielką małego pieska zmienił mi się mój harmonogram dnia i zawsze w...

Książka ciekawa, zwłaszcza dla miłośników psów :)

Cudowna książka!! Bardzi wzruszająca :')

Wspaniała historia.
Nie zawiodłam się na tej książce :)

Historia chłopca, który jest chory na ADHD. Myślę, że sama nie zdecydowałabym się na te książkę, gdyby nie miła Pani Bibliotekarka.
Liam opowiedział swoją historię o swoim życiu w którym zmagał się z chorobą.
Autor z początku powraca pamięcią do lat, w których był małym brzdącem i niezłym rozrabiaką. Z początku rodzice chłopca uważali, że to tylko wygłupy i nawet nie...

• 2013
  • 2014