Bajki z sensem

Okładka książki Bajki z sensem Marcie Aboff, Barbara Cain, Catherine DePino, Marjorie White Pellegrino, Elżbieta Zubrzycka
Okładka książki Bajki z sensem
Marcie AboffBarbara Cain Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2010-05-01
2010-05-01
978-83-60577-35-6
Małgorzata Trzebiatowska, Elżbieta Zubrzycka
biblioterapia bajki terapeutyczne

Przyjemnie tłumaczy rzeczywistość, podpowiedzi dotyczące różnych sytuacji w życiu

Sama idea bajek traktujących o trudnych emocjach jest świetna. Jednak minusem tego właśnie opracowania są same bajki/opowiadania, które momentami są...hmmm....jakby to powiedzieć? - po prostu drętwe :/ A jeśli są drętwe dla mnie, dorosłego człowieka to tym bardziej w moim odczuciu ciężko będzie z nimi trafić do dzieci, szczególnie tych nieco starszych. Nie wszystkie historie takie są ale kilka brzmi jakby były pisane ze sto lat temu.
Jednak generalnie bardzo doceniam samą ideę i formę tej lektury. Bajki są dedykowane dzieciom w różnym wieku i jest to wyraźnie zaznaczone (duży plus!) a po każdej historii jest "słowo" do rodziców lub, w przypadku bajek dla starszych dzieci, ćwiczenia do pracy nad emocją, o której była poprzedzająca historia.
Fajna pozycja, zmusza do zastanowienia i doskonale przypomina jakież to problemy mogą mieć dzieci. Problemy, które w dojrzałym świecie są głupstwami ale dla młodziaków to czasami kwestia "życia i śmierci" :P A rodzice są po to, żeby zrozumieć i pomóc. Ta mini książeczka będzie do tego bardzo przydatnym narzędziem.

Przetestowałam na dzieciach w różnym wieku i naprawdę polecam tę książkę!

Przetestowałam na dzieciach w różnym wieku i naprawdę polecam tę książkę!

Niwa sprzedam 7 zł z przesyłką

Niwa sprzedam 7 zł z przesyłką

Piękne opowiadania (z sensem) dla dzieci w różnym wieku, z różnymi małymi, wielkimi problemami. Bardzo lubiłyśmy z córką je czytać, polecam.

Mam 11 lat i chociaż czytałam tą książkę chyba z 7 razy,tak się ucieszyłam kiedy znalazłam ją na półce.Bajki z sensem uczą,a jednocześnie są przyjemne dla tych którzy już to wiedzą[po prostu dla przyjemności].

gorąco polecam [=

gorąco polecam [=

świetne narzędzie do pracy, zarówno dla biblioterapeuty, jak i rodzica.

świetne narzędzie do pracy, zarówno dla biblioterapeuty, jak i rodzica.

2089

Podobała mi się zwłaszcza historyjka "Śmierdzący ser" (Jak obronić się przed przemocą w szkole) i "Słup soli" (Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli),ale wszystkie są fajne :-)

• Moja biblioteczka
  • :-) Mam
  • Wymienione-poszły w dobre ręce
  • Przeczytane 2012
  • Do pracy z dziećmi
  • Duży regał

Dodaj cytat z książki Bajki z sensem