Kosmita

Roksana Jędrzejewska-Wróbel literatura dziecięca 55 str.
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
55
Język:
polski
ISBN:
9788392896111
Wydawnictwo:
Fundacja ING Dzieciom
Kategoria:
literatura dziecięca
Tagi:
biblioterapia autyzm


Data wydania:
2010-01-01
Liczba stron:
55
Język:
polski
ISBN:
9788392896111
Wydawnictwo:
Fundacja ING Dzieciom
Kategoria:
literatura dziecięca
Tagi:
biblioterapia autyzm

Średnia ocen
8,5 / 10
85 ocen 19 opinii

Oceń przeczytaną książkę
i
Dodaj książkę do biblioteczki

Kup książkę

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama

Książki autora

Okładka książki Dobranocki na Gwiazdkę Paweł Beręsewicz, Agnieszka Tyszka, Beata Ostrowicka, Barbara Kosmowska, Grażyna Bąkiewicz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Manuela Gretkowska, Zofia Beszczyńska, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Zofia Stanecka, Justyna Bednarek
8,1
Dobranocki na ... Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki Jeleń Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grażyna Rigall
7,5
Jeleń Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Dobranocki na pogodę i niepogodę Paweł Beręsewicz, Agnieszka Tyszka, Joanna Fabicka, Beata Ostrowicka, Barbara Kosmowska, Grażyna Bąkiewicz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Zofia Beszczyńska, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Maria Łastowiecka, Zofia Stanecka, Justyna Bednarek
7,1
Dobranocki na ... Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki Piąte przez dziewiąte Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wojciech Widłak
6,7
Piąte przez dz... Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Sylaboratorium Ewa Nowak, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wojciech Widłak, Zofia Stanecka, Emilia Kiereś, Zuzanna Orlińska, Marcin Wicha, Mikołaj Golachowski, Justyna Bednarek
7,9
Sylaboratorium Ewa Nowak, Agnieszk...
Reklama

Podobne książki

Więcej
więcej

Oceny

Średnia ocen
8,5 / 10
85 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinie [19]

Sortuj:
1247
426

Na półkach:

Treść, rysunki - bardzo wartościowa książeczka

Pokaż mimo to

67
20

Na półkach: ,

Ta książka jest niesamowita. Dzięki niej można lepiej zrozumieć autyzm,który występuje rzadko,ale ma różne postacie i każdy autysta przeżywa to inaczej. Powinniśmy nauczyć się rozumieć takie osoby nawet jeśli są "kosmitami" jak bohater tej książki,bo to też są normalni ludzie,tylko że trochę inni.

Pokaż mimo to

685
352

Na półkach:

Świetna książka pozwalająca zrozumieć dzieciom czym jest autyzm i jak go odbierać. Dzieci, kiedy słuchały o życiu Oli i jej brata zaczęły rozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Podsumowały ją tak:" teraz będziemy wiedzieli jak się zachować w różnych sytuacjach". Szczerze polecam.

Pokaż mimo to

Reklama
883
170

Na półkach: ,

Jestem zakochana w tej książce dla dzieci.Dawno nie czułam takiego ciepła w sercu,jak przy poznawaniu historii Oli i jej brata Kacpra.
Najbardziej urzekło mnie przedstawienie widzenia świata w dwóch perspektywach: perspektywie zdrowej Oli i chorego Kacperka,którego listy wywołały łzy w moich oczach.To cudownie ukazana historia rozwijającej się relacji rodzinnej jak i...

więcej Pokaż mimo to

305
13

Na półkach: ,

Już dawno nie czułam takiego smutku czytając tę książkę. Mam tu na myśli kilkanaście pierwszych stron, to uczucie swego rodzaju odrzucenia, niezrozumienia narasta w czytelniku z każdą stroną. Jest to z pewnością spowodowane narracją z perspektywy dziecka, ale także sposobu mówienia o problemie jakim dla rodziny Oli stał się autyzm jej małego braciszka.
Dawno się tak nie...

więcej Pokaż mimo to

245
25

Na półkach:

Świetna, pouczająca książka opowiadająca z perspektywy dziecka o problemie autyzmu. Myślę, że jest dobra zarówno dla rodzeństwa, rówieśników jak i rodziców. Bardzo wzruszająca. Polecam wszystkim tym co mają i nie mają styczności z autyzmem.

Pokaż mimo to

551
549

Na półkach: , ,

GENIALNA! Pisana w konwencji książeczki dla dzieci z ilustracjami. I rzeczywiście jak najbardziej dzieci mogą ją przeczytać. Jednak według mnie tak naprawdę adresowana jest do dorosłych. Bardzo uwrażliwia na drugiego człowieka. Świetnie oddaje istotę autyzmu.

Pokaż mimo to

3052
41

Na półkach: , , ,

Niesamowita książka pozwalająca wejść w świat dziecka autystycznego i jego otoczenia. Historia niezwykle mądra i urokliwa. Polecam każdemu - nie tylko dzieciom! :)

Pokaż mimo to

633
316

Na półkach: ,

Piękna i pełna ciepła książeczka o dziecku chorującym na autyzm.
Ola bardzo się cieszy, że urodził się jej braciszek. Ale zaraz, zaraz... On nie jest taki jak siostrzyczka olinej koleżanki. Kiedy starsza siostra do niego mówi, wcale się na nią nie patrzy. Zachowuje się, jakby żył w jakimś innym świecie. Ola nie wie co robić.
Ta książeczka w prosty sposób wyjaśnia...

więcej Pokaż mimo to

274
74

Na półkach: ,

Naprawdę dobra. W bardzo obrazowy sposób wyjaśnione to, w jaki sposób czuję się rodzina i samo dziecko. Nie można zaprzeczyć, że czytając to, robi się człowiekowi naprawdę smutno... Jednak potrzebne są książki, które takie tematy poruszają. A ta to robi w mistrzowski sposób. Wydaje mi się, że samym dzieciom łatwiej będzie zrozumieć istotę tej choroby, jeśliby się czytało tą...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Przeczytane
  113
 • Chcę przeczytać
  65
 • Posiadam
  19
 • Ulubione
  8
 • Chcę w prezencie
  5
 • Autyzm
  4
 • Teraz czytam
  3
 • Dla dzieci
  3
 • 2018
  2
 • Studia
  2

Reklama

Reklama
Reklama

Tu pojawią się rekomendacje dla ciebie

Aby zobaczyć rekomendacje oceń 20 książek w serwisie

Oceń

Wypożycz z biblioteki

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kosmita


Mogą Cię również zainteresować

Reklama

Przeczytaj także

zgłoś błąd