Herbata

2008-01-01
978-83-60597-30-9

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Jedna z najlepszych książek o herbacie jakie czytałam. Piję herbatę, znam jej różne gatunki. Kupuję od sklepów małych poprzez duże, ale szczególnie te w herbaciarniach jak i przez internet. Uwielbiam każdą i sama niekiedy chętnie wypijam w filiżance. Książka bardzo fajnie opisuje tradycje związane z herbatą jak i obrzędy z nią związane np. w Chinach. Nie powiem chciałabym...

Ciekawie opisana historia herbaty, jej rodzaje i właściwości.
Po jej przeczytaniu doszłam do wniosku, że picie odpowiednich gatunków herbaty przedłuży mi życie, a co najmniej pomoże mi ustrzec się większości chorób :)
Przepisy, które zajmują znaczną część książki, są i dobre, i niespecjalne. Jedno jest pewne - każdy znajdzie tam coś dla siebie.

W książce można znaleźć sporo przepisów na herbatki na każdą porę roku i zaimponować znajomym i rodzinie. Dodatkowo obszerna historia napoju i opis różnych gatunków herbatki.

• Kulinaria
  • Herbata