Harem

Colin Falconer Wydawnictwo: Atlantis Seria: Klasyka Romansu [Atlantis] literatura obyczajowa, romans
Atlantis
harem sułtan
literatura obyczajowa, romans
Klasyka Romansu [Atlantis]
harem sułtan

To książka o bohaterach serialu Wspaniałe Stulecie. To opowieść o
Hürrem, ognistowłosej niewolnicy z kresów Rzeczpospolitej, która nie zamierzała stracić swojej szansy i obudziła samego diabła, by zdobyć Sulejmana, mężczyznę, który mógł mieć wszystkie kobiety świata.
Dla władcy świata była wybranką, doradcą, pociechą, obrońcą, wytchnieniem, przyjacielem. Była haremem,...

"Harem Sulejmana" opowiada historię bohaterów popularnego serialu "Wspaniałe Stulecie". I choć w serial nie dałam się wciągnąć to książka pochłonęła mnie bez reszty.

Rok 1520. Imperium Osmańskie. Sułtan Sulejman Wspaniały przejmuje władze po zmarłym ojcu. Opanowany i światły prowadzi liczne wojny, dzięki czemu Imperium osiąga szczyt swojej potęgi. W wyniku wielu powodzeń...

Świetna książka :)

Gdy człowiek jest samotny w raju, z łatwością może zamienić go w piekło.

Powiedziano jej, że pierwszym prawem haremu jest cisza. Ale Hurrem nie zamierzała stracić swojej szansy. Ognistowłosa niewolnica z kresów Rzeczpospolitej obudziła samego diabła, by zdobyć Sulejmana- mężczyznę, który mógł mieć wszystkie kobiety świata.
Władca trzech kontynentów nazywał ją Księżycem,...

Jeśli ktoś siedzi w klimacie serialu wspaniałe stulecie, ewentualnie bardzo lubi kulturę Turków, książka zainteresuje . Inaczej nie polecam. Mi osobiście się podobała. Hurrem jest bardziej podstępna w tej książce niż w serialu.

Książkę przeczytałam po wcześniejszym obejrzeniu serialu.
Czytało się ją dość dobrze.
Życie Sulejmana i jego haremu, to ciągłe intrygi, zdrady i wojny.
Wyrok śmierći na własnych synach, którzy tak na prawdę nie zrobili nic złego. Bohaterzy żyli w ciągłym strachu, a jeśli kochali to nie mogli robić tego otwarcie.

Przeczytałem książke za namową żony, która zachwalała ją jak tylko mogła, a że lubię czytać książki z różnych okresów historii, łątwo dałem się namówić. Mnie jednak powieść nie wciągnęła aż tak bardzo. Żona jednak zachwycona.

Ta książka bardzo mi się podobała. Może bohaterowie są ci sami co we "Wspaniałym stuleciu", ale motywacje ich działań (zwł. Hurrem) są zupełnie inne. To nie jest przesłodzona cukierkowa opowieść o miłości niewolnicy do Sulejmana, to zaplanowana zemsta uwięzionej i nieszczęśliwej kobiety. Super!

Inna wersja losów żony sułtana. Dla zabicia czasu i fanów historii miłosnych.

Powieść o bohaterach serialu WSPANIAŁE STULECIE!
Gdy człowiek jest samotny w raju, z łatwością może zamienić go w piekło.

Powiedziano jej, że pierwszym prawem haremu jest cisza.
Ale Hürrem nie zamierzała stracić swojej szansy.
Ognistowłosa niewolnica z kresów Rzeczpospolitej obudziła samego diabła, by zdobyć Sulejmana, mężczyznę, który mógł mieć wszystkie kobiety świata....

• Chcę w prezencie
  • Historyczne