Najnowsze artykuły
- ArtykułyEdukacja jako klucz do wolności. „Dziewczyna o mocnym głosie” Abi DaréAnna Sierant1
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Drużyna A (A)” Tomasza Kwaśniewskiego i Jacka WasilewskiegoLubimyCzytać2
- ArtykułyTrzeci tom serii o Medei Steinbart już dostępny w Storytel. Wywiad z autorką, Magdaleną KnedlerLubimyCzytać1
- ArtykułyZ Memphis na Manhattan – „Wymiana” Johna GrishamaBartek Czartoryski1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Bohdan Chwedeńczuk
10
6,7/10
Pisze książki: filozofia, etyka
Urodzony: 10.01.1938
filozof, tłumacz i publicysta, uczeń filozofów wywodzących się ze szkoły lwowsko-warszawskiej. Socjalista, ateista i antyklerykał. Zwolennik naturalizmu, empiryzmu i relatywizmu moralnego.
6,7/10średnia ocena książek autora
35 przeczytało książki autora
165 chce przeczytać książki autora
7fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Trzeba w coś wierzyć? I inne eseje z filozofii praktycznej
Bohdan Chwedeńczuk
6,5 z 2 ocen
34 czytelników 0 opinii
1997
Najnowsze opinie o książkach autora
Dialogi z Adamem Schaffem Bohdan Chwedeńczuk
7,6
Rewelacyjna, choć niełatwa w odbiorze książka. Mamy oto bowiem rozmowę dwóch filozofów, socjalisty Bohdana Chwedeńczuka z Adamem Schaffem, czołowym ideologiem marksizmu w powojennej Polsce. Jest to dialog na najwyższym poziomie, osób o dużej wiedzy, intelektualistów, o filozoficznym zacięciu, którzy choć wychodzą od rozmowy o życiu i przyczynach wyborów ideologicznych Adama Schaffa, popadają w dygresje, rozważania filozoficzne, przywołują poglądy i dorobek największych filozofów. I choć punktem wyjścia jest w zasadzie atak Bohdana Chwedeńczuka, jego oskarżenie swojego rozmówcy i próba podważenia jego wyborów życiowych, to jednak nie mamy do czynienia z płytkim sporem, ale dyskusją ludzi otwartych na argumentację rozmówcy mimo własnych, wyrazistych poglądów i zdarza się niejednokrotnie, że przyznają sobie rację.
Rozmowa jest fascynująca, poglądy i racje obu filozofów bardzo interesujące, do tego niezwykle przyjemnie czyta się dialog na takim poziomie intelektualnym, tyle że trzeba podchodzić do lektury skupionym, analizować, czasem czytać jakieś fragmenty ponownie.
Szkoda, że książki Bohdana Chwedeńczuka w większości są trudno dostępne.
Przekonania religijne Bohdan Chwedeńczuk
5,0
Sięgnąłem po książkę prof. Chwedeńczuka w chwili fascynacji filozofią analityczną. Mimo mojego zamiłowania do twórczości i działalności publicystycznej autora, książka ta nie do końca spełniła moje oczekiwania. Nie czuję się nią rozczarowany, ale raczej zmęczony. Dokończyłem ją z trudem i uważam, że mimo wszystko warto było ów trud podjąć. Nie jest to jednak łatwa lektura, nawet dla ludzi obeznanych z filozofią i socjologią. Książka ta nie nadaje się do spokojnego czytania wieczorami, ale jeśli ktoś odczuwa przyjemność z łamania sobie głowy nad zawiłymi rozważaniami, to niniejsza publikacja będzie jak znalazł.