Emilia Kaczmarek

- Pisze książki: filozofia, etyka więcej mniej
- Oficjalna strona: Przejdź do strony www
doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, adiunkt w Zakładzie Etyki Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, członkini Centrum Bioetyki i Bioprawa UW, publicystka "Kultury Liberalnej". W latach 2016 - 2018 realizowała grant Narodowego Centrum Nauki poświęcony etycznym aspektom działalności przemysłu farmaceutycznego. Autorka książek "Co to właściwie jest ten dżender? I inne felietony" (2017) - zbioru esejów o tematyce bioetycznej - oraz monografii naukowej pt. "Gorzka pigułka. Etyka i biopolityka w branży farmaceutycznej" (2019).
- 27 przeczytało książki autora
- 56 chce przeczytać książki autora
Wszystkie książki i czasopisma
Cytaty
Tęsknota za tym, aby rezultaty zawodowych sportowców zależały wyłącznie od ich talentów oraz zasług, jest utopią.
Tęsknota za tym, aby rezultaty zawodowych sportowców zależały wyłącznie od ich talentów oraz zasług, jest utopią.
Polskie spory światopoglądowe często przybierają formę obrzucania się błotem. Z jednej strony słychać: „ciemnogród”, „moherowe berety” i „kato-taliban”, z drugiej: „lewactwo”, „salon” i „cywilizacja śmierci”. Wyzwania moralne w świecie współczesnej medycyny i technologii są jednak realne i nie da się od nich uciec – dla wszystkich będzie lepiej, jeśli zaczniemy o nich rozmawiać poważnie, z poszanowaniem faktów i z szacunkiem dla drugiej strony. Właśnie po to powstała bioetyka.
Polskie spory światopoglądowe często przybierają formę obrzucania się błotem. Z jednej strony słychać: „ciemnogród”, „moherowe berety” i „ka...
Rozwiń Zwiń