Książka dla seniora. Dystrybutor Azymut przekaże seniorom książki w czasie kwarantanny

LubimyCzytać LubimyCzytać
20.10.2020

Ze względu na rozwój pandemii, niebezpiecznej przede wszystkim dla osób w podeszłym wieku, tegorocznej edycji festiwalu Nocy Księgarń towarzyszy akcja #KsiążkaDlaSeniora. Dystrybutor książek OSDW Azymut, organizator wydarzenia, wraz z trzema wydawcami przekaże seniorom 100 książek wydawanych w serii Wielkie Litery – specjalnym formacie książek z dużą czcionką dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących. Akcja trwa do 31 października na stronie nocksiegarn.pl.

Książka dla seniora. Dystrybutor Azymut przekaże seniorom książki w czasie kwarantanny

Większa czcionka, przejrzysty skład. Radość czytania dla pokoleń

Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalnym składem, który chroni wzrok i ułatwia czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki dużej, wyraźnej czcionce lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria zainicjowana pod koniec 2019 roku przez dystrybutora książek OSDW Azymut jest polecana osobom słabowidzącym, w tym przede wszystkim seniorom.

Wielkie Litery to jak do tej pory jedyna na polskim rynku inicjatywa, która zrzesza wielu wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Niestety wciąż znaczna część książek ukazujących się w Polsce nie jest dostosowana do potrzeb krótkowidzów i seniorów, dlatego też wybierając prezent dla babci czy dziadka, warto zwrócić uwagę na format, wielkość czcionki oraz skład książki.

Jakie książki są dostępne w formacie z dużą czcionką?

Do tej pory do inicjatywy Wielkie Litery przyłączyło się już 10 wydawców, wśród nich m.in. Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza, Edipresse, WasPos, SQN, Amber, Czwarta Strona i PASCAL. W 2020 roku do serii dołączy także kilkadziesiąt bestsellerowych od kolejnych wydawców.

W specjalnym formacie książek z dużą czcionką są już dostępne m.in. kryminały Remigiusza MrozaMacieja SiembiedyAlka Rogozińskiego, powieści Agnieszki Krawczyk i Romy J. Fiszer, Jakuba Małeckiego, Anety Jadowskiej, a także książki powiązane z głośnymi ekranizacjami – takie jak „Kamerdyner” czy „Był sobie pies” Williama Bruce’a Camerona. Do serii dołączyło także kilkanaście tytułów zagranicznych autorów, w tym aż trzy powieści Nory Roberts„Szczypta miłości” Amandy Prowse czy „Jedwabna opowieść” Kelli Estes.

Gdzie mogę zamówić książki z dużą czcionką?

Wszystkie książki ukazujące się w specjalnym formacie z dużą czcionką można zamawiać przez internet – w Księgarni Internetowej PWN. Informacje o nowościach ukazujących się w serii Wielkie Litery można znaleźć także na Facebooku i Instagramie.

Sponsorami nagród w akcji konkursowej #KsiążkaDlaSeniora zostali: OSDW Azymut, Wydawnictwo Czwarta Strona, Wydawnictwo Lira oraz Wydawnictwo Amber. 

Jak wziąć udział w akcji konkursowej #KsiążkaDlaSeniora?

  • Akcja #KsiążkaDlaSeniora potrwa od 17 do 31 października 2020.
  • W akcji rozdamy 100 książek z serii Wielkie Litery – publikacje wydane w specjalnym formacie z dużą czcionką dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących.
  • Pytanie konkursowe: Komu chciałbyś podarować książkę z serii Wielkie Litery? Uzasadnij swoją wypowiedź w mailu o tytule „Książka dla seniora” wysłanym na adres [email protected] Nagrodzimy 100 najpiękniejszych, najciekawszych dedykacji!
  • Każda osoba biorąca udział w akcji może zgłosić 1 osobę, która otrzyma 1 książkę z serii Wielkie Litery. Ze względu na logistykę przeprowadzania konkursu będą to tytuły wybrane przez naszych sponsorów: w sumie 100 tytułów od wydawnictw Czwarta Strona, Lira, Amber (a także tytuły od Wydawnictwa Agora, Edipresse, SQN).
  • Książki będą wysyłane od 2 do 20 listopada 2020.
  • Podaj swoje dane kontaktowe, abyśmy mogli skontaktować się z Tobą po rozstrzygnięciu akcji.
  • Mamy nadzieję, że książki, które podarujecie swoim bliskim, sprawią im radość!

Życzymy Wam dużo zdrowia i siły w tym trudnym czasie. Uważajcie na siebie i swoich bliskich!

Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.

Więcej o serii Wielkie Litery: wielkielitery.pl.

Wielkie Litery to nie tylko seria książek. W listopadzie i grudniu 2020 roku dystrybutor książek OSDW Azymut zorganizuje specjalny cykl szkoleniowy dla bibliotekarzy, którzy chcą rozwinąć specjalną ofertę kulturalną, literacką i edukacyjną swoich instytucji dla seniorów i osób słabowidzących. Program szkoleniowy „Wielkie Litery. Książka dla seniorów i osób słabowidzących w bibliotece publicznej” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [7]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
vandenesse 20.10.2020 17:41
Czytelniczka

Coś mam dziś ciężkie myślenie i może coś źle czytam... Może komuś chce się popatrzeć na regulamin i rozwiać moje wątpliwości w dwóch punktach :))

https://nocksiegarn.pl/regulamin-konkursu-ksiazka-dla-seniora/

punkt 6:

6. Każdy Uczestnik może przesłać wyłącznie jedną Pracę Konkursową. Z zastrzeżeniem skutków przewidzianych w §7 ust. 1 Regulaminu, każda kolejna Praca...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Dwojra 20.10.2020 18:24
Czytelniczka

Tak, mnie również coś się nie zgadza. Ja na początku myślałam, że te 100 książek z puli jest do podziału miedzy 5 laureatów, więc chciałam zgłosić DPS w moim mieście z nadzieją, że może wygram dla nich kilkanaście książek, ale potem doczytałam, że wartość jednej nagrody to 55 zł brutto, więc wygląda na to, że jednak na jednego laureata przypada jedna książka.

Dlaczego...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
vandenesse 20.10.2020 19:25
Czytelniczka

myślałam identycznie :))) tylko ja z kolei o DDS :)))

no cóż... trochę niechlujny ten regulamin...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 21.10.2020 09:31
Administrator

Dziękujemy za czujność! Otrzymaliśmy informację od organizatora, że regulamin został poprawiony.

Pozdrawiamy serdecznie!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Agnieszka 21.10.2020 12:56
Czytelniczka

Świetna inicjatywa!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
czytamcałyczas 20.10.2020 16:33
Czytelnik

Ja jako senior,nie zmienię gustów.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 20.10.2020 14:35
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd