Noc Księgarń 2020. Wydarzenia online, książkowe zakupy za pośrednictwem Internetu lub stacjonarnie

LubimyCzytać
09.10.2020

Zmienia się formuła Nocy Księgarń 2020. Ze względu na wzrost liczby zakażonych koronawirusem, organizatorzy przenoszą festiwalowe wydarzenia do Internetu. Od 14 do 17 października internauci będą mogli zajrzeć do wnętrz księgarń, a po zmroku dokonać wyjątkowych książkowych zakupów - zarówno za pośrednictwem internetu, jak i stacjonarnie. 

Noc Księgarń 2020. Wydarzenia online, książkowe zakupy za pośrednictwem Internetu lub stacjonarnie

Noc Księgarń 2020 – festiwal księgarń i czytelników w tym roku online

W programie tegorocznej edycji Nocy Księgarń (15-17 października 2020) znalazły się m.in. spotkania autorskie, warsztaty edukacyjne, koncerty, wystawy i wykłady. Wszystkie wydarzenia festiwalowe odbędą się online. Mimo obostrzeń będzie też można zrobić zakupy książkowe po zmroku - zdalnie (przez telefon, internet) oraz podczas nocnych rabatów w księgarniach (przy zachowaniu odstępów i zasłanianiu nosa i ust).

Podobnie jak w ubiegłym roku w Nocy Księgarń wezmą udział cenieni autorzy, artyści czy twórcy książki dziecięcej. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia gośćmi księgarzy podczas wirtualnych spotkań autorskich będą m.in.:  Katarzyna NosowskaZygmunt MiłoszewskiJakub SzamałekWojciech ChmielarzJakub MałeckiDorota MasłowskaZyta RudzkaAneta JadowskaMarcin SzczygielskiMikołaj GrynbergDaniel de LatourAgata PassentMarcin ŚwietlickiWojciech Drewniak czy Kamil Janicki.

Informacje o transmisjach i wydarzeniach w formie wirtualnej są aktualizowane na bieżąco na stronach księgarń i wydarzeń na Facebooku.

Specjalne wydarzenia internetowe to m.in. podcasty literackie, wirtualne wykłady i warsztaty, konkursy, quizy, specjalne produkcje filmowe czy wystawy internetowe.

Literackim patronem tegorocznej edycji wydarzenia będzie Leopold Tyrmand. Z tej okazji program festiwalu otworzy spotkanie z Marcelem Woźniakiem – biografem autora „Złego” (14 października o godz. 17:00).

Program Nocy Księgarń 2020 uzupełni także specjalny blok wydarzeń online o tematyce ekologicznej organizowany we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Specjalna część wydarzeń poświęconych inicjatywie Europejskiego Zielonego Ładu to m.in. spotkania z naukowcami, warsztaty ekologiczne, wystawa instrumentów z recyklingu czy koncert zespołu Czereśnie.

W tym roku, ze względu na kryzys branży księgarskiej wywołany przez pandemię koronawirusa, festiwalowi towarzyszy także druga odsłona kampanii Książka na telefon, która zachęca czytelników do robienia zakupów w lokalnych księgarniach.

Ze względu na utrudnione warunki zachowania dystansu podczas wydarzeń plenerowych odwołane zostają wydarzenia plenerowe, w tym spacery (Lublin, Warszawa, Gdańsk, Kraków). Na stronie nocksiegarn.pl udostępnione zostaną specjalne spacerowniki, dzięki którym czytelnicy będą mogli wybrać się na spacer indywidualnie.

Zakupy książkowe po zmroku – online i stacjonarnie

Ograniczenia związane z epidemią COVID-19 nie oznaczają, że nie będzie można w czasie Nocy Księgarń zrobić zakupów w księgarniach stacjonarnych – na trzy wieczory (15-17 października) księgarnie przygotowały dla uczestników specjalną ofertę: kiermasze, lokalne targi książki, nocne rabaty – dostępne stacjonarnie i w Internecie. Podczas zakupów po zmroku obowiązują takie same zasady jak we wszystkich innych punktach handlowych – należy zachowywać dystans oraz zakrywać nos i usta. W tym czasie w księgarniach będzie można także zrobić zakupy zdalnie – przez telefon czy Facebooka.

Przed wybraniem się do księgarni na zakupy po zmroku należy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie Nocy Księgarń. Aktualne informacje o kiermaszach odbywających się w reżimie sanitarnym można znaleźć na stronach księgarń biorących udział w festiwalu.

Szczegółowy program wydarzeń Nocy Księgarń jest dostępny na stronie nocksiegarn.pl.

Organizatorem projektu Noc Księgarń 2020 jest dystrybutor książek OSDW Azymut.

Serwis lubimyczytać.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem. 

 

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2783
4
09.10.2020 15:58

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd