Orodin 
Cząstka mojej duszy znajduje się w biblioteczce przechowywanej na Kindle. Lubię biegać, jeździć na rowerze, oraz spędzać czas na świeżym powietrzu. Nie pogardzę również dobrą grą RPG. Swego czasu sporo interesowałem się modelarstwem (gry bitewne)
27 lat, mężczyzna, Roczyny, status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-08 19:21:34
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-08 18:28:53
Ma nowego znajomego: Łędina
 
2018-11-21 19:01:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytana na Kindle, Ulubione

Samego ebooka miałem już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno udało mi się wreszcie za niego zabrać. Co tu dużo mówić, książka jest wyśmienita! Praktycznie od samego początku naszpikowana akcją, co było fajnym, świeżym doznaniem. Przyzwyczajony do specyficznego, powolnego budowania napięcia w powieściach Brandona Sandersona, byłem ciekaw czy w „Obietnicy Krwi”, będzie w ogóle coś takiego... Samego ebooka miałem już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno udało mi się wreszcie za niego zabrać. Co tu dużo mówić, książka jest wyśmienita! Praktycznie od samego początku naszpikowana akcją, co było fajnym, świeżym doznaniem. Przyzwyczajony do specyficznego, powolnego budowania napięcia w powieściach Brandona Sandersona, byłem ciekaw czy w „Obietnicy Krwi”, będzie w ogóle coś takiego jak punkt kulminacyjny. Zadanie było trudne, jednak ostatnie rozdziały nie zwiodły, zatem autor podołał wyzwaniu, które sam sobie stworzył. Należy jednak zaznaczyć, że cała fabuła jest rozpisana na więcej niż jedną książkę, zatem brakowało mi pod koniec trochę bardziej wyraźnego zamknięcia i jest to zauważalne. W tej książce również jest oryginalny system magiczny, choć nie tak bardzo rozbudowany jak w książkach Sandersona. Mam namyśli wyłącznie magię prochową, ponieważ czary Uprzywilejowanych i voodoo Ka-Poel to w zasadzie coś co już znamy, w trochę innym opakowaniu. Ciekaw jestem kontynuacji, do czego jeszcze są zdolni Naznaczeni. Na koniec przyznam się, że chętnie spróbowałbym tych wszystkich potraw przyrządzanych przez Mihaliego. Polecam!

pokaż więcej

 
2018-11-15 20:16:39
Ma nowego znajomego: Barbara Bereżańska
 
2018-11-15 20:06:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Szóstka wron (tom 1)

Książką, którą odsłuchałem, wykorzystując możliwość pobrania darmowego audiobooka na audioteka.pl. Zastanawiam się czy gdybym przeczytał ją na moim kindle ocena byłaby wyższa, jednak to nie pierwszy raz kiedy mam problem z młodzieżówkami. Nie zrozumcie mnie źle, sama fabuła jest całkiem dobrze skonstruowana i to naprawdę wciągająca książką (gdyby było inaczej ocena byłaby o połowę niższa) ale... Książką, którą odsłuchałem, wykorzystując możliwość pobrania darmowego audiobooka na audioteka.pl. Zastanawiam się czy gdybym przeczytał ją na moim kindle ocena byłaby wyższa, jednak to nie pierwszy raz kiedy mam problem z młodzieżówkami. Nie zrozumcie mnie źle, sama fabuła jest całkiem dobrze skonstruowana i to naprawdę wciągająca książką (gdyby było inaczej ocena byłaby o połowę niższa) ale ponownie wiek bohaterów wybijał mnie z rytmu. Mówimy o siedemnastolatkach, którzy przez ten krótki okres dojrzewania, przeżyli tak wiele, nabyli talentów, umiejętności, doświadczenia w złodziejskim fachu, które to raczej przypisałbym grupie zbirów będących dobrze po 30-tce, a nie dopiero co wchodzącym w dorosłość dzieciakom. Nie znaczy to, że nie byłem wstanie ich polubić. Wręcz przeciwnie. Zjawa, Jesper i Kaz byli moimi ulubieńcami w tej książce. Rozdziały z ich perspektywy wydają mi się najciekawsze. Nie wiem jeszcze czy sięgnę po kontynuację. Zapewne ponownie ta wesoła banda będzie musiała zmierzyć się z prawie niewykonalnym zadaniem, tak jak to było w przypadku włamania do Lodowego Dworu, które swoją drogą było trochę naciągane. Sięgając po książkę, którą możną zaliczyć do fantasy, nie oczekuję realizmu. Przede wszystkim chcę się dobrze bawić, jednak braku logiki nie wybaczam. Szóstka Wron" choć przyjemna w odbiorze, jak dla mnie momentami bywała absurdalna, przez co nie potrafię ocenić jej wyżej.

pokaż więcej

 
2018-10-01 13:16:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele niesamowitych osób mijamy, na swojej drodze. Bywa również, że osoby które dokonują czegoś wyjątkowego, nie mają wystarczającego rozgłosu aby dotrzeć do szerzej publiki, zachwycić świat. To udało się Jerzemu Górskiemu, choć przyznam, że sam dotychczas nie miałem bladego pojęcia o jego sukcesach. Pierwsza biografia, którą przeczytałem i od razu... Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele niesamowitych osób mijamy, na swojej drodze. Bywa również, że osoby które dokonują czegoś wyjątkowego, nie mają wystarczającego rozgłosu aby dotrzeć do szerzej publiki, zachwycić świat. To udało się Jerzemu Górskiemu, choć przyznam, że sam dotychczas nie miałem bladego pojęcia o jego sukcesach. Pierwsza biografia, którą przeczytałem i od razu strzał w 10-tkę. O ile nie potrzebowałem wcześniej dodatkowych bodźców aby zacząć zmieniać coś w swoim życiu (w tym roku pierwsza samotna wyprawa rowerem nad morze, w 5 dni 752 km) to nie ukrywam, że dokonania bohatera inspirują do dalszego działania, podejmowania ryzykownych decyzji, które jednak finalnie są dla nas korzystne. Życie mamy tylko jedno, trzeba brać i dawać innym jak najwięcej, zwłaszcza, że nigdy nie jest za późno. Mam ogromny szacunek do Pana Jerzego. Podnieść, się z takiego dna i jeszcze zostać przy tym mistrzem świata. Coś pięknego! Polecam!

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
360 74 1651
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (49)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd