Orodin 
Cząstka mojej duszy znajduje się w biblioteczce przechowywanej na Kindle. Lubię biegać, jeździć na rowerze, oraz spędzać czas na świeżym powietrzu. Nie pogardzę również dobrą grą RPG. Swego czasu sporo interesowałem się modelarstwem (gry bitewne)
27 lat, mężczyzna, Roczyny, status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Przebudzenie Lewiatana
  Przebudzenie Lewiatana
  Autor:
  WITAJ W PRZYSZŁOŚCI Ludzkość zasiedliła Układ Słoneczny – Marsa, Księżyc, Pas Asteroid i dalej – ale gwiazdy wciąż pozostają poza jej zasięgiem. Jim Holden jest pierwszym oficerem lodowcowca kursują...
  czytelników: 1785 | opinie: 97 | ocena: 7,1 (629 głosów) | inne wydania: 3
 • The Hunger Games
  The Hunger Games
  Autor:
  Winning will make you famous. Losing means certain death. In a dark vision of the near future, twelve boys and twelve girls are forced to appear in a live TV show called the Hunger Games. There is...
  czytelników: 61559 | opinie: 3989 | ocena: 8,22 (39430 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-01 13:16:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele niesamowitych osób mijamy, na swojej drodze. Bywa również, że osoby które dokonują czegoś wyjątkowego, nie mają wystarczającego rozgłosu aby dotrzeć do szerzej publiki, zachwycić świat. To udało się Jerzemu Górskiemu, choć przyznam, że sam dotychczas nie miałem bladego pojęcia o jego sukcesach. Pierwsza biografia, którą przeczytałem i od razu... Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele niesamowitych osób mijamy, na swojej drodze. Bywa również, że osoby które dokonują czegoś wyjątkowego, nie mają wystarczającego rozgłosu aby dotrzeć do szerzej publiki, zachwycić świat. To udało się Jerzemu Górskiemu, choć przyznam, że sam dotychczas nie miałem bladego pojęcia o jego sukcesach. Pierwsza biografia, którą przeczytałem i od razu strzał w 10-tkę. O ile nie potrzebowałem wcześniej dodatkowych bodźców aby zacząć zmieniać coś w swoim życiu (w tym roku pierwsza samotna wyprawa rowerem nad morze, w 5 dni 752 km) to nie ukrywam, że dokonania bohatera inspirują do dalszego działania, podejmowania ryzykownych decyzji, które jednak finalnie są dla nas korzystne. Życie mamy tylko jedno, trzeba brać i dawać innym jak najwięcej, zwłaszcza, że nigdy nie jest za późno. Mam ogromny szacunek do Pana Jerzego. Podnieść, się z takiego dna i jeszcze zostać przy tym mistrzem świata. Coś pięknego! Polecam!

pokaż więcej

 
2018-08-31 15:08:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytana na Kindle
Cykl: Głębia (tom 4)

Ostatnia podróż. Ostatni skok. Na szczęście obyło się bez choroby głębinowej, a ja opuszczam pokład „Wstążki” dumny, że miałem przyjemność towarzyszyć bohaterom w ich pełnej przygód podróży po Wypalonej Galaktyce. Jeśli chodzi o literaturę, nie przypominam sobie abym czytał wcześniej coś z tego gatunku. Tym lepiej, że udało mi się zacząć od tak przyjemnego w lekturze cyklu. Patrząc na... Ostatnia podróż. Ostatni skok. Na szczęście obyło się bez choroby głębinowej, a ja opuszczam pokład „Wstążki” dumny, że miałem przyjemność towarzyszyć bohaterom w ich pełnej przygód podróży po Wypalonej Galaktyce. Jeśli chodzi o literaturę, nie przypominam sobie abym czytał wcześniej coś z tego gatunku. Tym lepiej, że udało mi się zacząć od tak przyjemnego w lekturze cyklu. Patrząc na dorobek polskich autorów, cieszę się, że obok genialnego Pana Lodowego Ogrodu, jest to kolejna czteroczęściowa seria, na najwyższym poziomie. Nie będę się rozpisywał, jeżeli ktoś czyta tą opinie, prawdopodobnie podobały mu się wcześniejsze tomy na tyle aby poznać zakończenie tej kosmicznej podróży i walki o przetrwanie całej galaktyki. Książka trzyma poziom poprzedniczek i jest napakowana akcją. A zatem ostatni raz. CHWALMY BLADEGO KRÓLA!

pokaż więcej

 
2018-07-30 21:06:11
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Jak Ci się podoba Bezkres? Zamierzam się za nią zabrać i zakończyć przygodę z tym cyklem, ale czekam na jakaś obniżkę ;)

więcej...
 
2018-07-29 20:51:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytana na Kindle

Zanim przejdę do zachwytów, wyleję tutaj swoją frustrację na temat wydania wersji elektronicznej. Po raz kolejny dostajemy ebooka, w którym nawigacja pomiędzy poszczególnymi rozdziałami to koszmar, dla kogoś kto lubi wracać do danych fragmentów, szukać nawiązań, ukrytych smaczków. Czytasz na Kindle i twoje urządzenie mówi ci, że do końca rozdziału zostało 12 godzin 43 min... Zamiast podziału... Zanim przejdę do zachwytów, wyleję tutaj swoją frustrację na temat wydania wersji elektronicznej. Po raz kolejny dostajemy ebooka, w którym nawigacja pomiędzy poszczególnymi rozdziałami to koszmar, dla kogoś kto lubi wracać do danych fragmentów, szukać nawiązań, ukrytych smaczków. Czytasz na Kindle i twoje urządzenie mówi ci, że do końca rozdziału zostało 12 godzin 43 min... Zamiast podziału na rozdziały, mamy podział na akty... Zarówno w pierwszej i drugiej części musiałem "skazić" e-booka ustawiając sobie linkowanie do poszczególnych rozdziałów, tak aby miało to ręce i nogi. Nie rozumiem, dlaczego dla wydawcy to taki problem, skoro sam plik jest w zasadzie do tego przystosowany i jednym kliknięciem, można wygenerować działający spis treści. Rozumiem konieczność podzielenia wydania papierowego na dwie części, jednak byłoby naprawdę miło gdyby e-book, teraz kiedy całość jest już u nas dostępna, został wydany jako jedna pełną historia z poprawioną nawigacją po rozdziałach.

Przechodząc wreszcie do samej fabuły, po raz kolejny zostałem wciągnięty w niesamowity świat sprenów, świetlistych rycerzy, odprysków. Myślałem, że po dość długiej przerwie, będzie mi ciężko wciągnąć burzowe światło, czerpać satysfakcję z powrotu do tego uniwersum. To Sanderson. Czy mogło być inaczej? w ciągu jednego dnia przeczytałem drugą połowę drugiego tomu. Ten autobus emocji nie zatrzymuje się na żądanie. Nie mogłem się oderwać, napięcie budowane przez 3/4 książki, znalazło ujście w kolejnym, wzruszającym, pełnym wrażeń finale. Trochę smutno, że to już koniec, ale znowu jest na co czekać ;) Podróż ponad celem!

[Edit: Zbieram myśli, być może będę chciał o czymś jeszcze wspomnieć]

pokaż więcej

 
2018-07-29 20:44:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytana na Kindle

Nie pamiętam daty przeczytania, nie traktuję tego tomu jako odrębnej książki. Dzisiaj udało mi się skończyć drugą cześć i jeżeli ktoś chce poznać moją opinię na temat Dawcy Przysięgi, to właśnie tam ją znajdzie.

 
Moja biblioteczka
361 72 1575
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (47)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd