Fey 
https://urzadksiazki.blogspot.com, https://www.instagram.com/urzadksiazki, https://m.facebook.com/urzadksiazki
Od jakiegoś czasu zajmuję się pisaniem recenzji na bloga, bo w końcu gdzieś te wszystkie opinie trzeba pomieścić, tak więc serdecznie zapraszam do zapoznawania się z nimi. Może akurat komuś przypadną do gustu albo pozwolą wybrać jakąś książkę dla siebie.
28 lat, kobieta, Katowice, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę, ostatnio widziana 3 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
Fey
2018-12-11 18:29:32
Wypowiedziała się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

Wróciłam do was z nową recenzją ;)
Żmijowisko Żmijowisko https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/12/zmijowisko-wojciech-chmielarz.html

więcej...
 
Fey
2018-12-11 18:28:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
 
Fey
2018-10-31 21:17:43
Wypowiedziała się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

Będzie premierowo ;)

Nikt nie idzie Nikt nie idzie https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/nikt-nie-idzie-jakub-maecki.html

więcej...
 
Fey
2018-10-31 21:12:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Ulubione

Gdyby ktoś zapytał mnie o czym właściwie jest 'Nikt nie idzie' powiedziałabym, że o życiu. O tym wszystkim, co nam się przytrafia, o tym co daje nam szczęście i w dużej mierze - co nas zasmuca. O porażkach, problemach i błędach, jakich możemy żałować do końca swoich dni. Jest również historią otwartą, niedopowiedzianą, która pozostawia czytelnika z przeświadczeniem, że nigdy nie odkryjemy... Gdyby ktoś zapytał mnie o czym właściwie jest 'Nikt nie idzie' powiedziałabym, że o życiu. O tym wszystkim, co nam się przytrafia, o tym co daje nam szczęście i w dużej mierze - co nas zasmuca. O porażkach, problemach i błędach, jakich możemy żałować do końca swoich dni. Jest również historią otwartą, niedopowiedzianą, która pozostawia czytelnika z przeświadczeniem, że nigdy nie odkryjemy pewnych spraw, że niektóre wydarzenia z przeszłości pozostaną na zawsze nierozwiązane, choćbyśmy próbowali z całych sił je zmienić. Nawet jeśli zamieciemy je pod dywan, to jednak zawsze będą gdzieś, w którymś momencie, łypać na nas nieufnie.

Więcej na: https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/nikt-nie-idzie-jakub-maecki.html

pokaż więcej

 
Fey
2018-10-24 18:57:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Wygląda na to, że 'Tutaje' to jedna z nielicznych książek, co do której nie mam żadnych krytycznych uwag. Napisana jest naprawdę z klasą, w prosty sposób trafiający bez wątpienia do najmłodszego czytelnika. Wszystkie historie są przystępne, nie da się w nich znaleźć żadnych niedomówień, nie ma tutaj strasznych wilków i okropnych wiedźm, które mogłyby straszyć dzieciaki po nocach. Dodatkowo... Wygląda na to, że 'Tutaje' to jedna z nielicznych książek, co do której nie mam żadnych krytycznych uwag. Napisana jest naprawdę z klasą, w prosty sposób trafiający bez wątpienia do najmłodszego czytelnika. Wszystkie historie są przystępne, nie da się w nich znaleźć żadnych niedomówień, nie ma tutaj strasznych wilków i okropnych wiedźm, które mogłyby straszyć dzieciaki po nocach. Dodatkowo książka sama w sobie jest po prostu piękna. Już okładka powoduje, że mam chęć trzymania tej pozycji zawsze na widoku, a wspaniałe ilustracje dopełniają jedynie pełni dzieła. Wszystko w 'Tutajach' dopięte jest naprawdę na ostatni guzik. Uważam, że to wspaniały prezent pod choinkę. Nie tylko dla najmłodszych czytelników.

Więcej na: https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/tutaje-ewa-i-marcin-minor.html

pokaż więcej

 
Fey
2018-10-18 21:45:09
Wypowiedziała się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

Cześć, dzisiaj przychodzę z kryminałem :) Zapraszam!
Więcej czerwieni Więcej czerwieni
https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/wiecej-czerwieni-katarzyna-puzynska.html

więcej...
 
Fey
2018-10-14 21:25:27
Ma nowego znajomego: bookmoodpl
 
Fey
2018-10-12 19:53:11
Ma nowego znajomego: dzika_mi
 
Fey
2018-10-11 18:34:40
Ma nowego znajomego: Arlet
 
Fey
2018-10-09 22:07:33
Wypowiedziała się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

Recenzja Kobieta z wydm Kobieta z wydm czeka już na blogu. Tutaj link: https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/kobieta-z-wydm-kobo-abe.html Zapraszam wszystkich serdecznie!

więcej...
 
Fey
2018-10-09 22:02:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Seria: 50 na 50

Trzeba oddać autorowi zdolność do opisywania przeżyć człowieka, który nie radzi sobie z tym, co go otacza, który jest zagubiony pośród nicości i znikąd nie może oczekiwać pomocy. Jego szaleńcze próby wydostania się z pułapki, a także zmienne nastroje są czymś, co w takiej sytuacji można spokojnie uznać za całkowicie naturalne. Dodatkowo do tego wszystkiego dochodzi jeszcze świadomość, że... Trzeba oddać autorowi zdolność do opisywania przeżyć człowieka, który nie radzi sobie z tym, co go otacza, który jest zagubiony pośród nicości i znikąd nie może oczekiwać pomocy. Jego szaleńcze próby wydostania się z pułapki, a także zmienne nastroje są czymś, co w takiej sytuacji można spokojnie uznać za całkowicie naturalne. Dodatkowo do tego wszystkiego dochodzi jeszcze świadomość, że chociaż mężczyzna uważa się za znawcę w pewnych dziedzinach, nagle okazuje się, że tak naprawdę nie wie wielu rzeczy, jakie zaczynają go nie tylko przerażać, ale i drażnić. Jednocześnie muszę zaznaczyć, że niesamowicie podoba mi się alegoria owadów, które wabią, ale nie dają się schwytać. Podobnych odniesień w książce jest zresztą więcej i każde z nich dość mocno do mnie przemawia.

Więcej na: https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/kobieta-z-wydm-kobo-abe.html

pokaż więcej

 
Fey
2018-10-07 14:36:54
Wypowiedziała się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

Wracamy do kryminałów Incydent w Dirleton Incydent w Dirleton:
https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/incydent-w-dirleton-peter-kerr.html Zapraszam serdecznie :)

więcej...
 
Fey
2018-10-07 14:34:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Ulubione
Autor:
Cykl: Bob Burns na tropie (tom 1)

Historia przedstawiona w książce nie jest tak naprawdę nazbyt wydumana. Kiedy pozbiera się w całość elementy układanki spokojnie można dojść do wniosku, że w tej opowieści mamy wyraźnie opisane przyczyny i skutki działań większości bohaterów, jak również powód morderstwa, który wydaje się być całkiem oczywisty. Nie wszystko jednak zostaje podane na tacy, niektóre wątki zdają się nie mieć... Historia przedstawiona w książce nie jest tak naprawdę nazbyt wydumana. Kiedy pozbiera się w całość elementy układanki spokojnie można dojść do wniosku, że w tej opowieści mamy wyraźnie opisane przyczyny i skutki działań większości bohaterów, jak również powód morderstwa, który wydaje się być całkiem oczywisty. Nie wszystko jednak zostaje podane na tacy, niektóre wątki zdają się nie mieć znaczenia dla głównej fabuły, ale jak to bywa w prawdziwym życiu, właśnie takie odpryski z przeszłości wypływając na powierzchnię w teraźniejszości zmieniają los poszczególnych postaci. Podsumowując: przyznaję, że fabuła jest po prostu spójna, nie ma w niej niewytłumaczalnych czy nielogicznych posunięć, nad którymi czytelnik musiałby się jakoś szczególnie mocno głowić. To zaś, moim zdaniem, bywa w kryminałach wielkim plusem.

Więcej na: https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/incydent-w-dirleton-peter-kerr.html

pokaż więcej

 
Fey
2018-10-07 13:51:30
Została fanką autora: Peter Kerr
 
Fey
2018-10-04 12:47:58
Wypowiedziała się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

Dzisiaj pora na O czym szumią wierzby O czym szumią wierzby

https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/o-czym-szumia-wierzby-kenneth-grahame.html

więcej...
 
Moja biblioteczka
682 88 434
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (18)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (13)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd