Fey 
https://urzadksiazki.blogspot.com, https://www.instagram.com/urzadksiazki, https://m.facebook.com/urzadksiazki
Od jakiegoś czasu zajmuję się pisaniem recenzji na bloga, bo w końcu gdzieś te wszystkie opinie trzeba pomieścić, tak więc serdecznie zapraszam do zapoznawania się z nimi. Może akurat komuś przypadną do gustu albo pozwolą wybrać jakąś książkę dla siebie.
28 lat, kobieta, Katowice, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę, ostatnio widziana 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
Fey
2018-10-18 21:45:09
Wypowiedziała się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

Cześć, dzisiaj przychodzę z kryminałem :) Zapraszam!
Więcej czerwieni Więcej czerwieni
https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/wiecej-czerwieni-katarzyna-puzynska.html

więcej...
 
Fey
2018-10-14 21:25:27
Ma nowego znajomego: bookmoodpl
 
Fey
2018-10-12 19:53:11
Ma nowego znajomego: dzika_mi
 
Fey
2018-10-11 18:34:40
Ma nowego znajomego: Arlet
 
Fey
2018-10-09 22:07:33
Wypowiedziała się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

Recenzja Kobieta z wydm Kobieta z wydm czeka już na blogu. Tutaj link: https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/kobieta-z-wydm-kobo-abe.html Zapraszam wszystkich serdecznie!

więcej...
 
Fey
2018-10-09 22:02:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Seria: 50 na 50

Trzeba oddać autorowi zdolność do opisywania przeżyć człowieka, który nie radzi sobie z tym, co go otacza, który jest zagubiony pośród nicości i znikąd nie może oczekiwać pomocy. Jego szaleńcze próby wydostania się z pułapki, a także zmienne nastroje są czymś, co w takiej sytuacji można spokojnie uznać za całkowicie naturalne. Dodatkowo do tego wszystkiego dochodzi jeszcze świadomość, że... Trzeba oddać autorowi zdolność do opisywania przeżyć człowieka, który nie radzi sobie z tym, co go otacza, który jest zagubiony pośród nicości i znikąd nie może oczekiwać pomocy. Jego szaleńcze próby wydostania się z pułapki, a także zmienne nastroje są czymś, co w takiej sytuacji można spokojnie uznać za całkowicie naturalne. Dodatkowo do tego wszystkiego dochodzi jeszcze świadomość, że chociaż mężczyzna uważa się za znawcę w pewnych dziedzinach, nagle okazuje się, że tak naprawdę nie wie wielu rzeczy, jakie zaczynają go nie tylko przerażać, ale i drażnić. Jednocześnie muszę zaznaczyć, że niesamowicie podoba mi się alegoria owadów, które wabią, ale nie dają się schwytać. Podobnych odniesień w książce jest zresztą więcej i każde z nich dość mocno do mnie przemawia.

Więcej na: https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/kobieta-z-wydm-kobo-abe.html

pokaż więcej

 
Fey
2018-10-07 14:36:54
Wypowiedziała się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

Wracamy do kryminałów Incydent w Dirleton Incydent w Dirleton:
https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/incydent-w-dirleton-peter-kerr.html Zapraszam serdecznie :)

więcej...
 
Fey
2018-10-07 14:34:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Ulubione
Autor:
Cykl: Bob Burns na tropie (tom 1)

Historia przedstawiona w książce nie jest tak naprawdę nazbyt wydumana. Kiedy pozbiera się w całość elementy układanki spokojnie można dojść do wniosku, że w tej opowieści mamy wyraźnie opisane przyczyny i skutki działań większości bohaterów, jak również powód morderstwa, który wydaje się być całkiem oczywisty. Nie wszystko jednak zostaje podane na tacy, niektóre wątki zdają się nie mieć... Historia przedstawiona w książce nie jest tak naprawdę nazbyt wydumana. Kiedy pozbiera się w całość elementy układanki spokojnie można dojść do wniosku, że w tej opowieści mamy wyraźnie opisane przyczyny i skutki działań większości bohaterów, jak również powód morderstwa, który wydaje się być całkiem oczywisty. Nie wszystko jednak zostaje podane na tacy, niektóre wątki zdają się nie mieć znaczenia dla głównej fabuły, ale jak to bywa w prawdziwym życiu, właśnie takie odpryski z przeszłości wypływając na powierzchnię w teraźniejszości zmieniają los poszczególnych postaci. Podsumowując: przyznaję, że fabuła jest po prostu spójna, nie ma w niej niewytłumaczalnych czy nielogicznych posunięć, nad którymi czytelnik musiałby się jakoś szczególnie mocno głowić. To zaś, moim zdaniem, bywa w kryminałach wielkim plusem.

Więcej na: https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/incydent-w-dirleton-peter-kerr.html

pokaż więcej

 
Fey
2018-10-07 13:51:30
Została fanką autora: Peter Kerr
 
Fey
2018-10-04 12:47:58
Wypowiedziała się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

Dzisiaj pora na O czym szumią wierzby O czym szumią wierzby

https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/o-czym-szumia-wierzby-kenneth-grahame.html

więcej...
 
Fey
2018-10-04 12:46:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018

'O czym szumią wierzby' to powieść dla dzieci, która ukazała się na rynku czytelniczym przeszło sto lat temu i chociaż na pewno różni się od współczesnych bajek, to niewiele straciła na aktualności. Być może w niektórych miejscach okazuje się nie być zbyt czytelna, być może czasami wydarzenia nie są w pełni spójne lub wyjaśnione, ale nie zdaje się to jakoś szczególnie mocno oddziaływać na... 'O czym szumią wierzby' to powieść dla dzieci, która ukazała się na rynku czytelniczym przeszło sto lat temu i chociaż na pewno różni się od współczesnych bajek, to niewiele straciła na aktualności. Być może w niektórych miejscach okazuje się nie być zbyt czytelna, być może czasami wydarzenia nie są w pełni spójne lub wyjaśnione, ale nie zdaje się to jakoś szczególnie mocno oddziaływać na całość powieści. Przyznaję już na wstępie, że bardziej podobają mi się kontynuacje historii Kennetha Grahame'a stworzone przez Williama Horwooda. Zdają się one posiadać nieco więcej głębi niż samo 'O czym szumią wierzby', ale nie zamierzam odbierać tej książce tytułu jednej z najbardziej klasycznych powieści nominowanej między innymi do listy 100 książek BBC, które każdy czytelnik powinien przeczytać.

Więcej na: https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/o-czym-szumia-wierzby-kenneth-grahame.html

pokaż więcej

 
Fey
2018-10-02 16:23:05
Wypowiedziała się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

Dzisiaj zostawiam link do recenzji japońskiego kryminału:
https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/przeczucie-tetsuya-honda.html
Przeczucie Przeczucie

więcej...
 
Fey
2018-10-02 14:39:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Reiko Himekawa (tom 1)

Po raz pierwszy zmierzyłam się z kryminałem japońskim. Mogłoby się wydawać, że nie ma żadnej różnicy z jakiego zakątka świata pochodzi książka, ale już na wstępie muszę zauważyć, że 'Przeczucie' w wielu miejscach odbiega od znanych nam zachodnich powieści kryminalnych. Istnieje szansa, że to jedynie moje odczucie, ale jednak zagłębiając się w lekturę miałam coraz większe wrażenie, że pewne... Po raz pierwszy zmierzyłam się z kryminałem japońskim. Mogłoby się wydawać, że nie ma żadnej różnicy z jakiego zakątka świata pochodzi książka, ale już na wstępie muszę zauważyć, że 'Przeczucie' w wielu miejscach odbiega od znanych nam zachodnich powieści kryminalnych. Istnieje szansa, że to jedynie moje odczucie, ale jednak zagłębiając się w lekturę miałam coraz większe wrażenie, że pewne rzeczy w Europie po prostu nie miałyby racji bytu. Inna sprawa, że książka Hondy wydaje się być o wiele poważniejsza niż część naszej rodzimej literatury, gdzie znajduje się miejsce na nieco śmiechu czy sporej dawki ironii. Tymczasem bohaterowie 'Przeczucia' zdają się w dużej mierze być niesamowicie sztywni i wpisani w pewne schematy, których nie potrafią w żaden sposób opuścić. Ma to niewątpliwie wiele wspólnego z japońską tradycją, bez dwóch zdań zdecydowanie odmienną od kultury europejskiej.

To, że ten kryminał jest nieco inny od znanych mi do tej pory nie oznacza wcale, że mi się nie podoba. Wręcz przeciwnie - książka wydaje się być ciekawa, nawiązywać do pewnych tradycji japońskich i przy okazji rozwiązywania sprawy morderstwa przedstawia jeszcze tło kulturowe wszystkich wydarzeń, dodaje także bohaterom głębszych rysów nieco bardziej uwypuklając niemalże legendarną powściągliwość Japończyków. Jeśli zaś mowa już o samej kryminalnej zagadce, to muszę przyznać, iż w moim odczuciu podobna historia mogła faktycznie powstać jedynie w umyśle autora kultury wschodu. Nie twierdzę, że w zachodnich opowieściach nie spotyka się niezwykłej brutalności, że nie ma w nich powtarzających się licznych morderstw, ale jednak z książki Hondy przebija się gore. I znowu - nie twierdzę, że to źle, po prostu to coś zupełnie nowego.

Więcej: https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/przeczucie-tetsuya-honda.html

pokaż więcej

 
Fey
2018-09-25 22:35:32
Ma nowego znajomego: VViolla
 
Fey
2018-09-23 00:36:24
Ma nowego znajomego: magia_stron
 
Moja biblioteczka
679 86 413
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (18)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (13)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd