Rick Deckard 
mężczyzna, Kraków, status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 dni temu
Teraz czytam
 • Chór zapomnianych głosów
  Chór zapomnianych głosów
  Autor:
  Okręt badawczy „Accipiter” przemierza bezkres kosmicznej próżni, a jego załoga pogrążona jest w głębokiej kriostazie. Nieliczni świadomi są dramatu, który rozgrywa się na pokładzie. Astrochemik Håkon...
  czytelników: 1976 | opinie: 124 | ocena: 7,14 (697 głosów)
 • Luna to surowa pani
  Luna to surowa pani
  Autor:
  W książce uważanej za jedną z jego najbardziej fascynujących i zmuszających do myślenia, mistrz współczesnej SF opowiada dziwną historię z jeszcze bardziej dziwnego świata - XXI-wiecznej Luny, kolonii...
  czytelników: 735 | opinie: 14 | ocena: 7,65 (243 głosy) | inne wydania: 1
 • Łaskawe
  Łaskawe
  Autor:
  Łaskawe to fikcyjne wspomnienia byłego oficera SS, Maximiliana Aue, doktora prawa konstytucyjnego, miłośnika muzyki, literatury i filozofii, a jednocześnie nazistowskiego zbrodniarza, któremu po wojni...
  czytelników: 3256 | opinie: 157 | ocena: 7,71 (931 głosów)
 • Piaseczniki
  Piaseczniki
  Autor:
  "Piaseczniki" i sześć innych klasycznych opowiadań z pełnej grozy przyszłości. "Równie przerażające i zaskakujące jak koszmary Stephena Kinga."Science Fiction Review".
  czytelników: 1332 | opinie: 40 | ocena: 7,63 (550 głosów)
 • Przed końcem świata
  Przed końcem świata
  Autor:
  Gdy asteroida pędzi ku Ziemi, wszyscy z niepokojem spoglądają w górę. A może lepiej spojrzeć w głąb siebie? Przed takim pytaniem stają też bohaterowie powieści, maturzyści. Co zrobią ze swoją młodości...
  czytelników: 282 | opinie: 17 | ocena: 6,46 (57 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-14 23:49:28

a może po prostu zwykły produkt marketingowy, niektórzy nie zdają sobie chyba sprawy z siły popkultury.

więcej...
 
2018-08-14 23:43:08

dla mnie biografia jest pełno wymiarowa tylko wtedy kiedy życie bohatera dobiega końca. Nie czytam biografii osób żyjących dla mnie to jakaś kompletna farsa :)

więcej...
 
2018-08-14 21:59:42
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Na początku było lekkie rozczarowanie, legenda polskiego jazzu, nie tak fascynująca jak biografia mrocznego malarza. Po czasie jednak uświadamiam sobie, że nie do końca jest to sprawiedliwy osąd, bo z tą książką jest jak z słuchaniem jazzu, trzeba dać ponieść się tej historii. Na niecałe dwa dni wpadłem w odmęty knajpianej atmosfery, gdzie wszędzie rozbrzmiewała, nieprzeciętność, artystyczna... Na początku było lekkie rozczarowanie, legenda polskiego jazzu, nie tak fascynująca jak biografia mrocznego malarza. Po czasie jednak uświadamiam sobie, że nie do końca jest to sprawiedliwy osąd, bo z tą książką jest jak z słuchaniem jazzu, trzeba dać ponieść się tej historii. Na niecałe dwa dni wpadłem w odmęty knajpianej atmosfery, gdzie wszędzie rozbrzmiewała, nieprzeciętność, artystyczna bohema, i pasja. Jak na lekkim rauszu przewracałem kolejne strony aby spokojnie dotrzeć do finału tej banalnie tragicznej historii.

Ta pasja ludzi za żelazną kurtyną, miłość do muzyki, jest tym co mnie w tej książce najbardziej urzekło, chłonołem tą historię, niczym sucha gąbka wodę. Jaką trzeba mieć determinację, jak kochać, i jak pragnąć, aby mimo tak wielu przeciwności, stworzyć coś co stało się unikatem samym w sobie. To doprawdy niebywałe, polski jazz to było jak kwitnące drzewo na jałowej pustyni.

Najbardziej zabawne to chyba fakt że nie jestem fanem jazzu, ale od tej książki zacząłem go słuchać, wprawdzie ostrożnie, ale oswoiłem się z tą muzyką, nie tylko dzięki Komedzie. Ta książka to nie jest biografia Krzysztofa Trzcińskiego a laurka poświęcona polskiemu jazzu.
Koniec to chyba najmocniejsza część tej książki, jakiś kompletny paradoks, obłęd tym większy, że artystyczna bohema która potrafiła przetrwać niemal kulturową próżnie, sowiecki stalinizm, nagle umiera, doświadczając uroków sukcesu, sławy, czyżby to cena którą trzeba było zapłacić ? a może to prozaiczna ironia losu ? Z wszystkich świadków tragicznej śmierci Komedy nikt nie dożyje kolejnego wieku z wyjątkiem jednej osoby. Cała reszta umiera tragicznie.

Czy warto poznać tą historię ?
W mojej opinii warto, refleksja po książce wałęsa się w głowie jeszcze przez dobrych parę dni.

pokaż więcej

 
2018-08-14 21:03:17

Trzeba mieć naprawdę nieźle rozbuchane ego żeby w wieku trzydziestu paru lat pisać autobiografię.

więcej...
 
2018-08-08 18:03:27
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-08 17:58:19
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-08 17:07:59
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-05 00:47:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-07-25 23:42:32
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-25 23:40:58
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Reportaż
 
2018-07-12 17:05:22
Ma nowego znajomego: zaczytana
 
2018-07-12 15:27:51
Wypowiedział się w dyskusji: Olga Tokarczuk z nominacją do Nowego Nobla

Myślę że powtarzać bezmyślnie to można chyba tylko za mediami lewicowymi bo to one są w zdecydowanej większości a prawica jeśli takowa istnieje jest w bardzo dużej defensywie.

To nie chodzi o posiadanie zdania swojego, ale o elementarną zasadę definiowania czym w ogóle jest określenie polski pisarz. W mojej opinii wobec tej osoby jaką jest Tokarczuk powinno się używać nomenklatury rodem z...
Myślę że powtarzać bezmyślnie to można chyba tylko za mediami lewicowymi bo to one są w zdecydowanej większości a prawica jeśli takowa istnieje jest w bardzo dużej defensywie.

To nie chodzi o posiadanie zdania swojego, ale o elementarną zasadę definiowania czym w ogóle jest określenie polski pisarz. W mojej opinii wobec tej osoby jaką jest Tokarczuk powinno się używać nomenklatury rodem z "Eurokołchozu" czyli pisarka europejską, ale z pewnością nie Polska. Przepraszam, ale jak ja mam kogoś takiego postawić na równi z chociażby, Henrykiem Sienkiewiczem ? Polska literatura, jeśli już ktoś rości sobie prawo do definiowania jej w taki sposób ma za cel miedzy innymi krzepić Polską kulturę i historię, pokazywać jej nie tylko cienie ale i blaski. Trudno mi pochlebne wypowiadać się na temat kogoś kto historię Polski i relacji polsko żydowskich sprowadza do konkluzji że Polacy to jeden z najbardziej antysemickich narodów w Europie, rodzina Ulmów w grobie się przewraca. Jej zdaniem Polacy byli kolonizatorami, „większością, która tłumiła mniejszość”, właścicielami niewolników i mordercami Żydów.
Mam jeszcze tutaj coś dodać ?

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-12 13:28:16
Wypowiedział się w dyskusji: Olga Tokarczuk z nominacją do Nowego Nobla

Nigdzie nie napisałem że swój sukces zawdzięcza tylko dzięki żydowskiej epopei. Dałem przykład o promowaniu żydowskiej kultury i zakłamanej historii bo to znamienny przykład jakim patentem współcześnie zdobywa się "salony". Oczywiście chodzi bardziej o lewicowo-liberalny obóz jakim sobą reprezentuję i sposób w jaki próbuje te treści przemycać w swojej twórczości. Jako Polak nie życzę sobie... Nigdzie nie napisałem że swój sukces zawdzięcza tylko dzięki żydowskiej epopei. Dałem przykład o promowaniu żydowskiej kultury i zakłamanej historii bo to znamienny przykład jakim patentem współcześnie zdobywa się "salony". Oczywiście chodzi bardziej o lewicowo-liberalny obóz jakim sobą reprezentuję i sposób w jaki próbuje te treści przemycać w swojej twórczości. Jako Polak nie życzę sobie żeby O.Tokarczuk nazywać polską pisarką, bo na takie miano po prostu nie zasługuje. Bynajmniej nie chodzi mi tylko o jej mizerny warsztat pisarski a o antypolski wydźwięk i postawę.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-12 12:44:32
Wypowiedział się w dyskusji: Olga Tokarczuk z nominacją do Nowego Nobla

Tak się składa że mam prawo wyrazić swoją opinię nawet jeśli jest ona niepochlebna dla antypolskiej grafomanki. Czyżby w twoim rozumieniu dyskusja wykluczała taką ewentualność ? Masz coś innego do powiedzenia oprócz antysemickiej stygmatyzacji ?

więcej...
 
2018-07-12 12:03:04
Wypowiedział się w dyskusji: Olga Tokarczuk z nominacją do Nowego Nobla

A jak myślisz ? Żeby mieć taki rozgłos za tak średnie książki, to naprawdę trzeba mieć plecy, albo po prostu, wystarczy sprawnie wpisać się w obowiązująca konwencję. Nie od dzisiaj wiadomo że jeśli jesteś na fali to jesteś doceniany, jeśli płyniesz pod prąd to cię opluwają.

więcej...
 
Moja biblioteczka
360 36 354
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (9)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd