Staś Pętelka. Przeprowadzka

Okładka książki Staś Pętelka. Przeprowadzka Agata Łuksza, Barbara Supeł
Okładka książki Staś Pętelka. Przeprowadzka
Agata ŁukszaBarbara Supeł Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Staś Pętelka (tom 5) literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Staś Pętelka (tom 5)
Zielona Sowa
2021-03-10
2021-03-10
48 min.
Staś Pętelka przeprowadzka dla dzieci chłopiec 4+

Genialna seria dla dzieci w wieku 4+. Dzieci słuchają jej z ogromnym zainteresowaniem. Cieszą się, kiedy widzą te ciekawe, barwne książeczki.

"Przeprowadzka" jest jedną z wielu publikacji z tej serii. Oswaja ona młodych ludzi ze zmianą miejsca zamieszkania, a jak wiadomo wiążę się to ze stresem oraz wzburzonymi emocjami zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Młodzi odbiorcy dostrzegają w niej wątki, które bardzo ich pociągają. Autorka porusza tematy bliskie młodemu człowiekowi, dzięki temu może on utożsamiać się z bohaterem i wspólnie z nim przeżywać ciekawe przygody, poznawać świat i realia, w jakich żyjemy.

Uważam, że publikacja jest interesująca dla każdego, bez względu na wiek - to jest właśnie wyznacznik dobrej książki.
Seria jest pięknie wydana i ma pouczający tekst, który się nie dłuży i jest bardzo ciekawy - a jest go tam przecież dość sporo. Publikacje wyróżniają się także świetnymi ilustracjami Agaty Łukszty.

2049

Książka "Staś Pętelka. Przeprowadzka" zabiera nas do kolejnego tomu (5) nowych wyzwań rodzinnych.
Rodzinę Pętelków czeka nowa przygoda związana z przeprowadzką oraz związane z tym wydarzeniem różne czynności. Zmiany związane z nowym miejscem zamieszkania rozpoczął pracodawca taty Stasia i Jadzi. Rodzinkę czeka pakowanie, przeprowadzka i remont.
Jak myślicie czy nowe miejsce spodoba się rodzinie?
Czy dzieci będą miały bliżej do przedszkola?
Czy dzieci ciągle będą się spóźniały jak do poprzedniego?
Oczywiście podczas słuchania audiobooka dzieciakom towarzyszyło mnóstwo emocji.
Rodzina Pętelków zawładnęła nami na dobre.

Jak myślicie czy nowe...

Pani Barbara trafnie, ale bez przekleństw, opisała załatwianie kredytu, sprzedaż starego i kupno nowego mieszkania, remont i przeprowadzkę. Sama przeżyłam to 2 lata temu, mimo to czytałam z zapartym tchem!

Jak oswoić dziecko z tematem zmiany mieszkania czy domu? Staś Pętelka i jego rodzina przeżywają ten trudny czas. Jak przebiegały poszczególne etapy ich przeprowadzki? Najpierw tato poprosił o podwyżkę. Kiedy ją dostał, rodzina zaczęła rozmyślać nad kredytem, sprzedażą dotychczasowego mieszkania i wyborem nowego lokum. Czekał ich remont i wielkie pakowanie. Czy szybko przyzwyczają się do nowego miejsca? Jak będzie wyglądał ich nowy dom? Czy będą tęsknić za starym mieszkaniem i sąsiadami? To książka, po którą warto sięgnąć.

• Biblioteka
  • ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ