Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach:

Kiedy zobaczyłam, że Joanna Olech napisała kolejną książkę o rodzinie Miziołków, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu, a opisywane historyjki są zabawne i świetnie poprawiają humor.

O codzienności Miziołków opowiada w swoim pamiętniku prawie jedenastoletnie już Kaszydło, zachęcone do pisania przez wychowawcę. Co z tych zapisków wynika? Przede wszystkim chyba to, że ta rodzinka jest wyjątkowa i zdecydowanie nietypowa! Trochę się u nich pozmieniało, jak to bywa, kiedy od ostatniego spotkania mija kilka lat. Miziołek jest już w klasie maturalnej, Kaszydło wyrosła na nastolatkę, zaś Mały Potwór ma już dziewięć lat i bardzo bystry umysł, a jego pasją są wszelkiej maści robale. Strach im się narazić :D

Niespodziewane wydatki, przeróżne wydarzenia w szkole, perypetie Miziołka w tematach damsko-męskich, problemy z egzaminem na prawo jazdy i dylematy natury wielorakiej, a to wszystko opowiedziane w humorystyczny sposób z celnymi spostrzeżeniami Kaszydła, to naprawdę kawał świetnej lektury. I chociaż to typowe tematy obecne w życiu każdego człowieka, lekkie pióro autorki sprawiło, że czyta się o nich bardzo przyjemnie.

Zarówno pierwsza, jak i druga część opowieści o życiu Miziołków nastrajają pozytywnie. Zdecydowanie polecam :-)

Kiedy zobaczyłam, że Joanna Olech napisała kolejną książkę o rodzinie Miziołków, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu, a opisywane historyjki są zabawne i świetnie poprawiają humor.

O codzienności Miziołków opowiada w swoim pamiętniku prawie jedenastoletnie już Kaszydło, zachęcone do pisania przez wychowawcę. Co z tych zapisków...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Niesforne ziarenko i straszny wieczór Jory John, Pete Oswald
Ocena 8,0
Niesforne ziar... Jory John, Pete Osw...

Na półkach:

Temat bardzo na czasie, ponieważ tym razem Ziarenko przygotowuje się do Halloween. I nie ma pomysłu na strój. Frustracja i zły humor to emocje, które towarzyszą naszemu głównemu bohaterowi. Jak rozwiąże swoje problemy? Kto mu pomoże?

Ta zabawna i mądra książka znów porusza ważny temat dotyczący potrzeby akceptacji i oceniania przez innych. Czasem wystarczy krótka rozmowa, by poczuć się lepiej i zrozumieć, że nie można się wszystkim przejmować.

Piękne i poruszające ilustracje Pete Oswalda, w delikatnych jesiennych kolorach dopełniają dzieła. Książka ma 32 strony i jest z serii Smaczna Banda i emocje. Na pewno użyję jej w niedługim czasie do bajkoterapii.

Polecam z całego serca całą serię Smaczna Banda i emocje. Warto ją czytać młodszym dzieciom.

Temat bardzo na czasie, ponieważ tym razem Ziarenko przygotowuje się do Halloween. I nie ma pomysłu na strój. Frustracja i zły humor to emocje, które towarzyszą naszemu głównemu bohaterowi. Jak rozwiąże swoje problemy? Kto mu pomoże?

Ta zabawna i mądra książka znów porusza ważny temat dotyczący potrzeby akceptacji i oceniania przez innych. Czasem wystarczy krótka...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Jesteś moim przyjacielem Michael Engler, Joëlle Tourlonias
Ocena 8,1
Jesteś moim pr... Michael Engler, Joë...

Na półkach:

"Jesteś moim przyjacielem" to krótka historyjka dla dzieci przełożona z języka niemieckiego. Na zaledwie trzydziestu dwóch stronach autorzy stworzyli piękną opowieść o wielkiej przyjaźni.

Pewnego dnia na małej polance w lesie spotkali się jeżyk i zajączek. Od razu połączyła ich nić przyjaźni, która z każdym dniem umacniała się coraz bardziej. Zajączek poczęstował jeżyka kawałkiem marchewki i od tej chwili zwierzątka spotykały się codziennie i spędzały razem każdą chwilę. Byli niezmiernie szczęśliwi i nie mogli się doczekać poranka, aby znów się spotkać. Lato powoli zmieniało się w jesień. Dni robiły się coraz krótsze, a w powietrzu unosił się chłód. Pewnego dnia jeżyk poczuł coś niespodziewanego. Nagle zapragnął znaleźć ciche i ciepłe miejsce, w którym mógłby zwinąć się w kłębek i zasnąć. Zajączek przeraził się, że straci przyjaciela. Wkrótce rzeczywiście jeżyk nie pojawił się w ich stałym miejscu spotkań. Zajączek czekał z rozdartym tęsknotą sercem, ale jeżyk nie przychodził. Nawet przez chwilę był wściekły na kolczastego przyjaciela, bo nie rozumiał, jak ten mógł go opuścić. Szybko jednak postanowił czekać do skutku, wierząc w to, że jeżyk wkrótce wróci. Kiedy nastała zima i spadł śnieg, wrona odpowiedziała na dręczące zajączka pytanie: gdzie podział się jeżyk?

Co takiego się stało? Czy jeżyk rzeczywiście wróci do zajączka? I jak zajączek zaradzi kolejnym rozstaniom? Tego dowiecie się, czytając wspomnianą książeczkę.

Publikacja wydawnictwa Debit to rewelacyjny materiał nie tylko na wieczorne czytanie z dzieckiem, ale także idealny tekst do biblioterapii. Temat przyjaźni jest bardzo trudny, a w świecie dzieci nawiązywanie relacji wcale nie jest proste. Zanim nawiążą się mocne więzi, dziecko musi przejść przez wiele dramatów i zrozumieć różne skomplikowane emocje, które zapewne odczuje, ucząc się tworzenia relacji z innymi. Ta książeczka nadaje się idealnie do pracy z grupą, ale również do indywidualnej rozmowy z dzieckiem. Jeżyk i zajączek to bardzo wdzięczne postacie, które z pewnością spodobają się małym czytelnikom i słuchaczom.

"Jesteś moim przyjacielem" to krótka historyjka dla dzieci przełożona z języka niemieckiego. Na zaledwie trzydziestu dwóch stronach autorzy stworzyli piękną opowieść o wielkiej przyjaźni.

Pewnego dnia na małej polance w lesie spotkali się jeżyk i zajączek. Od razu połączyła ich nić przyjaźni, która z każdym dniem umacniała się coraz bardziej. Zajączek poczęstował jeżyka...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Historia naturalna stworzeń magicznych Emily Hawkins, Jessica Roux
Ocena 8,9
Historia natur... Emily Hawkins, Jess...

Na półkach:

Historia naturalna stworzeń magicznych, to księga o niezwykłych stworzeniach, których nie zobaczymy w zwykłym świecie. Grozi im wyginięcie. Żeby się temu przeciwstawić słynny zoolog i badacz tego niezwykłego uniwersum, Dimitros Pagonis, przesłał swoją księgę podróżniczce, Artemis Matsouce, aby pomogła mu chronić mityczne stworzenia. Razem wyruszają na niebezpieczną przygodę, pełną niesamowitości i magii. Będą musieli jednak zachować niezwykłą ostrożność, gdyż prawda o magicznych istotach musi pozostać w ukryciu. Na swojej drodze naukowcy spotykają: jednorożce, hipogryfy, smoki, feniksy, yeti, pegazy, wróżki, syreny, trolle i wielu innych przedstawicieli magicznej fauny.
Pięknie wydana Historia naturalna stworzeń magicznych posiada twardą oprawę, wydrukowana jest na dobrej jakości papierze. Ma 64 strony. Oprócz rozbudowanego tekstu dostajemy piękne ilustracje Jessiki Roux, amerykańskiej ilustratorki, pasjonatki roślin i zwierząt. Stworzenia podzielone są według kontynentów.
Polecam tę fascynującą książkę wszystkim pasjonatom fantasy i lubiącym zwierzęta. A piękne wydanie książki nada się znakomicie na prezent.

Historia naturalna stworzeń magicznych, to księga o niezwykłych stworzeniach, których nie zobaczymy w zwykłym świecie. Grozi im wyginięcie. Żeby się temu przeciwstawić słynny zoolog i badacz tego niezwykłego uniwersum, Dimitros Pagonis, przesłał swoją księgę podróżniczce, Artemis Matsouce, aby pomogła mu chronić mityczne stworzenia. Razem wyruszają na niebezpieczną...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Jeśli lubicie komiksy w stylu Dogmana, to ten bohater z pewnością przypadnie Wam do gustu. Pozostaje tylko pytanie, czy świnka może być superbohaterem?

Grzesiek to zwykła świnka, a właściwie prosiaczek, który prowadzi spokojne życie i spędza czas z przyjaciółmi, rybą Karolem i nietoperzycą Gryzeldą. Kiedy przyjaciółka niechcący gryzie Grześka w ryjek, prosiaczek orientuje się, że ma dziwne nadprzyrodzone moce. Początkowo nie wie, co robić, ale szybko odkrywa, że zmiana jest rewelacyjna. Może latać i ma supersiłę. To wystarczy, aby zaczął ratować świat. Tylko musi dopracować wygląd i koniecznie musi mieć zawołanie, nie wspominając o specjalnym dzwonku w telefonie. To wszystko jednak jest do ogarnięcia, najważniejsze jest samo ratowanie tych, którzy znajdą się w potrzebie. Co jednak, kiedy sam superbohater również będzie potrzebował pomocy? Czy przyjaciele staną za nim murem? Będzie mógł na nich polegać?

Koniecznie poznajcie przygody Grześka, który z dnia na dzień stał się Batpigiem! Mnóstwo zabawnych dialogów i wartka akcja nie pozwolą Wam się nudzić. Uśmiejecie się po pachy i będziecie chcieli więcej!

Jeśli lubicie komiksy w stylu Dogmana, to ten bohater z pewnością przypadnie Wam do gustu. Pozostaje tylko pytanie, czy świnka może być superbohaterem?

Grzesiek to zwykła świnka, a właściwie prosiaczek, który prowadzi spokojne życie i spędza czas z przyjaciółmi, rybą Karolem i nietoperzycą Gryzeldą. Kiedy przyjaciółka niechcący gryzie Grześka w ryjek, prosiaczek orientuje...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Enola i niezwykłe zwierzęta - 1 Joris Chamblain, Lucile Thibaudier
Ocena 7,0
Enola i niezwy... Joris Chamblain, Lu...

Na półkach:

"Enola i niezwykłe zwierzęta" to pięknie wydany zbiorczy komiks, zawierający dwa tomy przygód weterynarki leczącej nietypowe zwierzęta. Tom pierwszy nosi tytuł "Niesforny gargulec", a drugi - "Na ratunek jednorożcom". Już same tytuły sugerują więc magię i dziwne stwory.

Enola pracuje w Muzeum Historii Naturalnej. Ma także kociego asystenta, który wabi się Maneki i nie odstępuje swojej pani na krok. Razem ruszają na pomoc stworzeniom z baśni i legend, kiedy tylko ktoś ich wezwie.

W pierwszym tomie ich wsparcia potrzebuje gargulec, który w nocy przekręca się w inną stroną niż ustawił go twórca, przez co znienacka oblewa deszczówką osoby, które przechodzą w jego pobliżu. Ustawianie we właściwej pozycji nic nie daje, ponieważ następnego dnia gargulec znowu stoi inaczej. Enola rozpoczyna poszukiwanie odpowiedzi na tę niezwykłą zagadkę.

Bohaterami drugiego tomu są jednorożce, mieszkające w magicznym lesie. Coś złego dzieje się z wodą w leśnym strumieniu, a zaczarowane drzewa straciły swoją moc. Mieszkańcy okolicznej osady są przekonani, że to wina jednorożców i postanawiają je ukarać. Enola przybywa na ratunek magicznym stworom.

Piękne ilustracje i wyraźna czcionka sprawiają, że akcja wciąga czytelnika od pierwszych klatek komiksu. W przygotowaniu jest kolejny zbiorczy komiks z dwiema przygodami wyjątkowej weterynarki, którego już nie mogę się doczekać.

"Enola i niezwykłe zwierzęta" to pięknie wydany zbiorczy komiks, zawierający dwa tomy przygód weterynarki leczącej nietypowe zwierzęta. Tom pierwszy nosi tytuł "Niesforny gargulec", a drugi - "Na ratunek jednorożcom". Już same tytuły sugerują więc magię i dziwne stwory.

Enola pracuje w Muzeum Historii Naturalnej. Ma także kociego asystenta, który wabi się Maneki i nie...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Enola i niezwykłe zwierzęta - 2 Joris Chamblain, Lucile Thibaudier
Ocena 7,1
Enola i niezwy... Joris Chamblain, Lu...

Na półkach:

Drugi tom przygód Enoli, weterynarki niezwykłych zwierząt, przyciąga wzrok interesującą okładką. Czytelnik od razu zaczyna się zastanawiać, co tym razem przygotowali autorzy komiksu. W tym tomie znajdują się dwie opowieści: "Polowanie na krakena" i "Zaginiony yeti".

Enola wyrusza na wybrzeże, gdzie dochodzi ostatnio do dziwnych zdarzeń. Kraken, potwór z głębin morskich, atakuje statki i niszczy ich maszty. Rybacy zaczynają rozważać zabicie stwora, przez którego mają same straty. Enola przybywa w ostatniej chwili, aby znaleźć rozwiązanie tej sytuacji. Wyrusza wraz ze swoim kocim asystentem na morze, by przed kapitanem Jasnobrodym odnaleźć zwierzę i sprawdzić, dlaczego niszczy maszty statków.

W drugim komiksie nasza bohaterka podejmuje się odkryć, gdzie zniknął pewien yeti. Rzecz jasna musi ścigać się z ludźmi, którzy mają bardzo złe zamiary. Wśród śnieżnych zasp na Enolę i jej kota czeka przykra niespodzianka, jednak kto jak nie weterynarka poradzi sobie w każdej sytuacji?

Dopracowane ilustracje i czytelna czcionka pomagają śledzić przygody bohaterów. Z przyjemnością czekałam na rozwiązanie zagadek z dwóch opowieści, a nawet próbowałam sama je rozwiązać, zanim dotarłam do zakończenia. Duet autorów, którymi są graficzka Lucile Thibaudier oraz scenarzysta Joris Chamblain stworzyli naprawdę sympatyczne postacie, które wysyłają w czasami niebezpieczne miejsca.

Drugi tom przygód Enoli, weterynarki niezwykłych zwierząt, przyciąga wzrok interesującą okładką. Czytelnik od razu zaczyna się zastanawiać, co tym razem przygotowali autorzy komiksu. W tym tomie znajdują się dwie opowieści: "Polowanie na krakena" i "Zaginiony yeti".

Enola wyrusza na wybrzeże, gdzie dochodzi ostatnio do dziwnych zdarzeń. Kraken, potwór z głębin morskich,...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Piąty tom przygód Dogmana i jego przyjaciół to kolejny zestaw przezabawnych sytuacji i humorystycznych dialogów. Pomysły na kolejne rozdziały powstają w głowach dwóch piątoklasistów, Harolda i George'a, którzy witają czytelnika w kolejnych częściach serii.

Tym razem do domu Dogmana przychodzi pracownik kociopieki, który zabiera Małego Peta do szkoły. Szybko okazuje się jednak, że nie jest on tym, za kogo się podaje. Po ustaleniu kto jest kim, akcja rusza z kopyta. Kot Pet ma problemy, którym musi szybko zaradzić. Okazuje się, że ścigają go pewni złoczyńcy, z którymi miał styczność w przeszłości. Ich zemsta będzie straszna. Grożą porwaniem Małego Peta, czy jednak naprawdę będą do tego zdolni? Jak zareaguje Kot Pet? Będzie próbował uratować swojego klona czy raczej wykorzystać go do niecnych celów? Co z uczciwością i dobrocią?

Oprócz ruchomych obrazków czytelnik może spróbować narysować wybranych bohaterów według zamieszczonej w tomie instrukcji. Tym razem na końcu książki znajdują się zdjęcia małych czytelników z ich kocimi pupilami.

Zachęcam do sięgnięcia po wszystkie tomy tej popularnej serii.

Piąty tom przygód Dogmana i jego przyjaciół to kolejny zestaw przezabawnych sytuacji i humorystycznych dialogów. Pomysły na kolejne rozdziały powstają w głowach dwóch piątoklasistów, Harolda i George'a, którzy witają czytelnika w kolejnych częściach serii.

Tym razem do domu Dogmana przychodzi pracownik kociopieki, który zabiera Małego Peta do szkoły. Szybko okazuje się...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Seria komiksów o Dogmanie to dzieło twórcy przygód Kapitana Majtasa. Stylizowana na dziecięcą kreska i prosty język pozwalają sięgnąć po te książeczki nawet początkującym adeptom sztuki czytania.

Skąd wzięło się tak niecodzienne połączenie pół-psa i pół-człowieka? W wyniku pewnego wypadku policjant i jego pies znaleźli się w szpitalu, gdzie okazało się, iż z psa można uratować tylko głowę, a z człowieka ciało. Genialny pomysł pielęgniarki sprawił, że po przeprowadzonej operacji powstała nowa rasa wymiaru sprawiedliwości - Dogman. Nowy funkcjonariusz zabiera się do pracy, ale nie jest łatwo, ponieważ na komisariacie zachodzą poważne zmiany. Szef posterunku zostaje zwolniony, a na jego miejsce pani burmistrz przydziela swojego człowieka. Co wyniknie z tej zmiany? Jak odnajdzie się w nowej sytuacji Dogman?

Wśród bohaterów komiksu mamy postacie pozytywne i negatywne, więc sporo się dzieje w wątku walki dobra ze złem. Kot Pet, który uważa się za "króla dzielni", podejmuje się wykurzenia pani burmistrz i jej bandy złoczyńców. Przeszkadza mu w tym Robo-Szef, stojący po stronie zła. Czy kotu uda się przejąć władzę?

Komiks posiada dodatkowe atrakcje. Co jakiś czas pojawiają się w nim ruchome obrazki. Jeśli czytelnik w odpowiedni sposób złapie kartkę i będzie wystarczająco szybko nią ruszał, ilustracje ożyją. Ponadto przy końcu jest również krótka lekcja jak narysować Dogmana, Kota Peta i Filipa.

Polecam tę zabawną serię, przy której można się świetnie bawić, czytając kolejne przygody Dogmana i pozostałych bohaterów.

Seria komiksów o Dogmanie to dzieło twórcy przygód Kapitana Majtasa. Stylizowana na dziecięcą kreska i prosty język pozwalają sięgnąć po te książeczki nawet początkującym adeptom sztuki czytania.

Skąd wzięło się tak niecodzienne połączenie pół-psa i pół-człowieka? W wyniku pewnego wypadku policjant i jego pies znaleźli się w szpitalu, gdzie okazało się, iż z psa można...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

"Zbrodnia Ikara" to już dziewiąte spotkanie z sympatycznym psem policjantem. Tym razem Dogman wpadł w tarapaty przez swoje niewłaściwe zachowanie. Czy uda mu się przywrócić stały porządek rzeczy? Kto pomoże mu odkręcić to, co się zakręciło?

Dogman zniszczył ukochane róże burmistrza. To wywołało wściekłość tego ostatniego, przez co policjant został zwolniony ze swego stanowiska. Pracownicy komisariatu wprost zalali się łzami z tego powodu, bo Dogman to ich przyjaciel. Pecik postanawia stworzyć wynalazek, który pozwoli Szefowi znów zatrudnić Dogmana, ale już nie jako psa, tylko jako kota. Tymczasem w mieście pojawia się straszny kociopająk Ikar. Dogman w przebraniu Kotmana wyrusza, by capnąć złoczyńcę. Czy uda mu się po raz kolejny pokonać zło?

Dużym plusem komiksów o Dogmanie jest wstęp, w którym autor przypomina wcześniejsze wydarzenia, a zatem nie trzeba czytać wszystkich części, żeby wiedzieć o co chodzi i skąd wziął się główny bohater. Kolejna dodatkowa atrakcja to ruchome obrazki, które pojawiają się co jakiś czas w każdym tomie wraz z instrukcją jak to zrobić, aby obrazki ożyły. Zabawne przerywniki pozwalają pobawić się przez chwilę i odpocząć od skupiania się na czytaniu.

Prosty język wypowiedzi postaci i krótkie dialogi pozwalają na samodzielne czytanie nawet początkującym czytelnikom. Do tego stylizowana na dziecięcą kreska i mamy komiks pełen humoru i zabawnych sytuacji, nad którym można uśmiać się do łez. Przy okazji młody czytelnik zostanie postawiony przed wyborem: miłość czy nienawiść? Czy można wybaczyć komuś wszystko? Kot Pet ma z tym pewien problem, ale od czego jest jego synek Pecik, który pięknie mu wszystko wytłumaczy?

Zdecydowanie polecam całą serię zabawnych komiksów o superbohaterach.

"Zbrodnia Ikara" to już dziewiąte spotkanie z sympatycznym psem policjantem. Tym razem Dogman wpadł w tarapaty przez swoje niewłaściwe zachowanie. Czy uda mu się przywrócić stały porządek rzeczy? Kto pomoże mu odkręcić to, co się zakręciło?

Dogman zniszczył ukochane róże burmistrza. To wywołało wściekłość tego ostatniego, przez co policjant został zwolniony ze swego...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka Agnieszki Błażyńskiej pt."Ja na to jak na lato" to dalszy ciąg przygód bohaterów powieści "Do Wigilii się zagoi". Jest to przyjemna historia paczki przyjaciół: Józefiny i jej brata, Ksawerego, Rafała i Dominiki oraz Martyny i Heńka.

Grupka przyjaciół, za namową Rafała, jedzie na festiwal, gdzie dochodzi do wielu zabawnych sytuacji. Pojawiają się nowe postacie, które są motorem kolejnych przygód. Józefina, jako organizatorka koncertów, poznaje Adama, który odegra w jej życiu ciekawą rolę. Dwie pary zakochanych też przeżyją swoje lepsze i gorsze chwile. Jednym słowem wakacje pełną parą.

Książka nadaje się na każdą porę roku i dla każdego. Polecam na wyjazd, ale także na wieczór spędzony w domu. czyta się szybko i są to miłe chwile z książką. Polecam tę książkę jako dopełnienie wieczoru lub wolnych chwil.

Książka Agnieszki Błażyńskiej pt."Ja na to jak na lato" to dalszy ciąg przygód bohaterów powieści "Do Wigilii się zagoi". Jest to przyjemna historia paczki przyjaciół: Józefiny i jej brata, Ksawerego, Rafała i Dominiki oraz Martyny i Heńka.

Grupka przyjaciół, za namową Rafała, jedzie na festiwal, gdzie dochodzi do wielu zabawnych sytuacji. Pojawiają się nowe postacie,...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Atlas miast Polski Anna Garbal, Anna Rudak
Ocena 8,2
Atlas miast Po... Anna Garbal, Anna R...

Na półkach:

Imponujące wydanie "Atlasu miast Polski" to świetna lektura dla żądnych wiedzy najmłodszych czytelników. Publikacja ta wyróżnia się nie tylko rozmiarem (28 x 34 cm), ale także fantastycznymi ilustracjami. Mnóstwo szczegółów nie przytłacza, a wręcz przeciwnie, zachęca do dokładniejszego przyjrzenia się wszystkim maleńkim elementom, tworzącym spójną całość.

Publikacja zawiera rysunkowo-tekstowy opis trzydziestu miast Polski. Świetnym pomysłem było przygotowanie spisu treści w postaci znaczków pocztowych. Każdy znaczek prezentuje budynek kojarzący się z konkretnym miastem, a obok mamy nazwę miasta i numery stron, gdzie znajdziemy opis. Kolejna strona to mapa Polski z wyrysowanymi miastami, które czytelnik znajdzie w książce. Wszystko piękne i przejrzyste.

Jedno miasto zajmuje dwie strony. Kiedy otworzymy wybrany opis, w pierwszej chwili ilustracja wydaje się chaotyczna, ale wystarczy kilka minut, by przekonać się, jak bardzo przemyślana jest charakterystyka każdego z miast. Na ilustracjach znajdują się najważniejsze budynki, zabytki, rzeki, a także postacie związane z daną miejscowością. Wszystko podpisane zwięzłym i prostym językiem.

Tak przygotowana publikacja zainteresuje zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Można z nią miło spędzić sporo czasu. Staranność wydania sprawia, że idealnie nadaje się na prezent.

Imponujące wydanie "Atlasu miast Polski" to świetna lektura dla żądnych wiedzy najmłodszych czytelników. Publikacja ta wyróżnia się nie tylko rozmiarem (28 x 34 cm), ale także fantastycznymi ilustracjami. Mnóstwo szczegółów nie przytłacza, a wręcz przeciwnie, zachęca do dokładniejszego przyjrzenia się wszystkim maleńkim elementom, tworzącym spójną całość.

Publikacja...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Chociaż książki z serii Ostatnie dzieciaki na Ziemi są grube, wcale nie musicie obawiać się, że nie dacie rady ich przeczytać. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Są tak wciągające, że nawet nie zauważycie, kiedy je przeczytacie!

W drugim tomie głównymi bohaterami są znani nam już z pierwszej części przyjaciele: Jack, Quint, Dirk i June, a także niegroźny potwór Rover. Tym razem nie walczą z Zombiakami, jak miało to miejsce wcześniej. Nie walczą, ponieważ Zombiaki... zniknęły. Co się stało? Tego właśnie nasi bohaterowie muszą się dowiedzieć. Nie obejdzie się, rzecz jasna, bez niebezpiecznych sytuacji i spotkań z potworami. Co za dźwięk przyzywa Zombiaki? Kim (lub czym) jest Robalogulus? Czy kiedy znikną wszystkie Zombiaki, nie przyjdzie pora na... żywych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie, kiedy przeczytacie tę prześmieszną (i trochę straszną) książkę.

Ilustracje stworzone przez Douglasa Holgate'a świetnie dopełniają plastyczne opisy autora. Można sobie bez problemu wyobrazić to, o czym się czyta!

Polecam tę książkę, a także pierwszą część serii wszystkim, którzy lubią się trochę bać, a jeszcze więcej śmiać podczas czytania.

Chociaż książki z serii Ostatnie dzieciaki na Ziemi są grube, wcale nie musicie obawiać się, że nie dacie rady ich przeczytać. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Są tak wciągające, że nawet nie zauważycie, kiedy je przeczytacie!

W drugim tomie głównymi bohaterami są znani nam już z pierwszej części przyjaciele: Jack, Quint, Dirk i June, a także niegroźny potwór Rover. Tym...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Niesamowity wszechświat Karolina Bąkowska, Asia Gwis
Ocena 8,7
Niesamowity ws... Karolina Bąkowska,&...

Na półkach:

Książka "Niesamowity wszechświat" to naprawdę niesamowita książka, tak jak podpowiada tytuł.
Oprócz zadziwiającej szaty graficznej napotykamy bardzo bogatą treść, przedstawioną w taki sposób, że każdy jest w stanie ją zrozumieć, nawet najmłodszy czytelnik.

W skład książki wchodzą m.in. takie tematy, jak: w jaki sposób poprawnie wykonywać obserwacje astronomiczne, jakie są planety Układu Słonecznego, jakie są rodzaje zaćmień Słońca czy czym są planetoidy. Oczywiście nie wymieniłam całego zakresu wiedzy, aby pozostawić nutę tajemnicy. Oprócz kompendium wiedzy doszukamy się tutaj też ciekawostek typu: dlaczego niebo jest niebieskie, a wschód i zachód Słońca są czerwone? Jak wabił się pies, który był pierwszym żywym stworzeniem w kosmosie? Czym jest solarigrafia? Czym jest analemma?

Jest to książka idealna dla dzieci, które nieustannie chcą poznawać świat i lubią zadawać szereg pytań. Sądzę, że na choć część z nich odpowie ta interesująca książka. Co więcej, uważam, że ta książka przysłuży się też dorosłym. Może stanowić zachętę do zgłębienia tematu astronomii, uzyskania odpowiedzi na zadawane przez pociechę pytania, stanowić ciekawe urozmaicenie czasu wolnego albo też przypomnienie zagadnień poznanych we wcześniejszych latach życia.

Zachęcam do przeczytania i życzę miłej lektury.

Książka "Niesamowity wszechświat" to naprawdę niesamowita książka, tak jak podpowiada tytuł.
Oprócz zadziwiającej szaty graficznej napotykamy bardzo bogatą treść, przedstawioną w taki sposób, że każdy jest w stanie ją zrozumieć, nawet najmłodszy czytelnik.

W skład książki wchodzą m.in. takie tematy, jak: w jaki sposób poprawnie wykonywać obserwacje astronomiczne, jakie...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Rafał Dębski w kolejnej części “Żelaznego Kruka” o tytule “Szalony Mag” kontynuuje wyprawę poznanego w poprzednim tomie Evaha za tytułowym stworzeniem. Informacji o nim ma dostarczyć mu ten właśnie Mag. Głównym celem bohatera jest dotrzeć do niego bo, być może, znajdzie tam pomoc.

Do "drużyny" Evaha oraz Grzywy dołączają nowe osoby: tajemniczy kat, uzależniony od alkoholu bratanek księcia oraz uratowana przez nich dziewczyna. Dzięki tej ekipie jest dużo ciekawiej. Pojawia się wiele sytuacyjnego humoru oraz tematów do rozmyślań.

Tych ostatnich dostarcza przede wszystkim kat. Jest to postać niezwykle tajemnicza i bardzo ciekawie skonstruowana. Na początku nie wiadomo o nim praktycznie nic. Autor powoli dostarcza nam skąpych informacji o nim, starannie dawkując tę "wiedzę". W dodatku jego wypowiedzi są mądre i skłaniają do refleksji. I mimo że z początku wydaje się być on nudny, to jest wiele zabawnych momentów, których to on jest inicjatorem.

Trochę zawiodłam się na tym, że autor nie powiedział nam praktycznie nic o Żelaznym Kruku. W pierwszym tomie dostaliśmy bardzo szczątkowe informacje o nim, tutaj było ich jeszcze mniej. Jestem bardzo ciekawa tego głównego antagonisty i mam nadzieję, że w kolejnej części w końcu będę mogła go poznać.

Moim zdaniem warto przeczytać ten tom “Żelaznego Kruka”, by poznać dalsze losy Evaha. Autor stworzył ciekawe postacie, dzięki którym książka nie będzie nudzić. Styl, w którym jest napisana ta opowieść, jest lekki i przyjemny - tak jak w poprzednim tomie. Z niecierpliwością czekam na kolejny!

Rafał Dębski w kolejnej części “Żelaznego Kruka” o tytule “Szalony Mag” kontynuuje wyprawę poznanego w poprzednim tomie Evaha za tytułowym stworzeniem. Informacji o nim ma dostarczyć mu ten właśnie Mag. Głównym celem bohatera jest dotrzeć do niego bo, być może, znajdzie tam pomoc.

Do "drużyny" Evaha oraz Grzywy dołączają nowe osoby: tajemniczy kat, uzależniony od alkoholu...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Jeśli zdecydujecie się sięgnąć po książkę Maxa Bralliera "Ostatnie dzieciaki na Ziemi", poznacie pewnego trzynastolatka, Jacka Sullivana, który jeszcze do niedawna mieszkał sobie spokojnie w niedużym miasteczku Wakefield. Jego życie zmieniło się jednak całkowicie, kiedy świat opanowała Apokalipsa Potworów.

Chłopak mieszka teraz w domku na drzewie, który sam przystosował do obecnej, dość niebezpiecznej, sytuacji. Jego nowe mieszkanie zyskało między innymi katapultę i fosę, więc miejscówka jest dość "wypasiona". Potrzebne produkty zdobywa wypuszczając się do opuszczonych sklepów i zabierając to, co akurat jest mu potrzebne. Podczas takich "zakupów" musi się jednak bardzo pilnować, bo wszędzie czają się potwory i zombiaki.

Jack w przystępny i humorystyczny sposób opowiada czytelnikowi o swojej codzienności z potworami w roli głównej. Świetne czarno-białe ilustracje dopełniają treści. Narysowane przez Douglasa Holgate'a stwory są niezwykle szczegółowe i, co tu dużo pisać, trochę straszne i obrzydliwe. Ale o to chyba chodziło!

Ponieważ Jack nie poradziłby sobie w świecie po apokalipsie w pojedynkę, postanawia stworzyć drużynę. W jej skład wchodzą: Quint - najlepszy przyjaciel Jacka, Dirk - największy łobuz w szkole, June - dziewczyna, do której wzdycha Jack, oraz dobry potwór - Rover. To dopiero ekipa!

Jak wygląda Wehikuł Czasów Apokalipsy? Kim są Buldożery? Jak zapewnić sobie stały dostęp elektryczności? Gdzie w domu na drzewie znajduje się ubikacja i jakie są zasady z jej korzystania? Jaki cel ma Jack i czy uda mu się go osiągnąć? Musicie sięgnąć po pierwszy tom tej historii, aby poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań!

Jeśli zdecydujecie się sięgnąć po książkę Maxa Bralliera "Ostatnie dzieciaki na Ziemi", poznacie pewnego trzynastolatka, Jacka Sullivana, który jeszcze do niedawna mieszkał sobie spokojnie w niedużym miasteczku Wakefield. Jego życie zmieniło się jednak całkowicie, kiedy świat opanowała Apokalipsa Potworów.

Chłopak mieszka teraz w domku na drzewie, który sam przystosował...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Niezwyczajne zawody Ałła Gutniczenko, Julia Kołomojec
Ocena 7,9
Niezwyczajne z... Ałła Gutniczenko,&n...

Na półkach:

Każdy chyba w dzieciństwie marzy o jakimś konkretnym zajęciu, kiedy już będzie dorosły. Chłopcy chcą zostać strażakami lub policjantami, dziewczynki modelkami, tancerkami czy nauczycielkami. Jest jednak wiele profesji, które są bardzo nietypowe i rzadko spotykane. O nich właśnie opowiada książeczka autorstwa Ałły Gutniczenko i Julii Kołomojec.

Bohaterem tej pięknie wydanej książki jest Andrzej, który opowiada o członkach swojej rodziny, a dokładniej o ich pracy. Trochę tajemnicze nazwy świetnie wyjaśnia w krótkich opisach Ałła Gutniczenko, a Julia Kołomojec je ilustruje. Wszystkie prezentacje zawierają nie tylko treściwy opis profesji, ale także rysunkową listę potrzebnych do ich wykonywania narzędzi. Oprócz tego w książce natraficie na różne ciekawostki, np. rasy psów, nazwy dinozaurów czy kwiatów, a nawet grę planszową.

Wiedzieliście, że jest zawód, który polega na... przytulaniu pand? Coś cudownego! Chętnie spróbowałabym, jak to jest pracować na tak "przytulnym" stanowisku.
Najbardziej spodobał mi się zawód babci Andrzeja, która jest tłumaczką języka migowego i pracuje w telewizji. Do opisu tego zawodu dołączono alfabet palcowy i kilka słów, które nim "zapisano". Ciekawe, czy dalibyście radę je odczytać?

Książka "Niezwyczajne zawody" z pewnością dostarczy wielu wrażeń zarówno małym, jak i nieco starszym, czytelnikom. Pięknie wydana, w twardej oprawie, może być również świetnym prezentem dla małego badacza świata.

Każdy chyba w dzieciństwie marzy o jakimś konkretnym zajęciu, kiedy już będzie dorosły. Chłopcy chcą zostać strażakami lub policjantami, dziewczynki modelkami, tancerkami czy nauczycielkami. Jest jednak wiele profesji, które są bardzo nietypowe i rzadko spotykane. O nich właśnie opowiada książeczka autorstwa Ałły Gutniczenko i Julii Kołomojec.

Bohaterem tej pięknie...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Po powieść "Okrutny książę" sięgnęłam zainspirowana dopiskiem na okładce, iż dotyczy Elfów. Opowieść H. Black o równoległych światach ludzi i elfów zdumiewa kreatywnością fantastycznego świata, jak i istot w nim żyjących. Główna postać powieści – Jude - zostaje porwana ze świata ludzi (wraz z siostrami: Taryn –bliźniaczką i Vivienne –półelfką) przez byłego męża matki Madoka, który zabierając dziewczęta morduje rodziców naszej bohaterki. Madok wychowuje dziewczęta w swej posiadłości w Elfiej Krainie. Dziewczęta bardzo różnią się od innych mieszkańców, których uważają za piękne istoty i bardzo chciałyby być do nich podobne. Nie jest im łatwo, gdyż elfy traktują ludzi jako gorszy gatunek i, mimo wysokiej pozycji ich opiekuna, traktują bliźniaczki bezwzględnie okrutnie. W okrucieństwie i znęcaniu się nad Jude przoduje syn króla, Książę Caradan.

Świat elfów pełen jest mordów, knowań i zdrad, ale nie brakuje w nim zabaw i beztroski, a niewolnicze traktowanie ludzi, na których rzucono czary, jest na porządku dziennym. W takim świecie dorastają dziewczęta. Taryn i Jude pragną akceptacji i chcą żyć w tej czarodziejskiej krainie. Natomiast ich starsza siostra marzy o zamieszkaniu w świecie ludzi.

W wyniku elfich knowań nad sukcesją tronu Jude, dzięki swej przebiegłości i determinacji, aby zdobyć pozycję w tym baśniowym świecie, osadza na tronie znienawidzonego księcia, którego udało jej się podporządkować. Oprócz władzy pragnie także zapewnić bezpieczeństwo przybranemu bratu Dębowi, który wraz z Vivienne zamieszkać ma w świecie ludzi.

Wartka, zapierająca dech akcja, świetna charakterystyka postaci, ich dążeń, miłości i pragnień powodują, że trudno się od niej oderwać. Polecam gorąco młodzieży i starszym czytelnikom lubiącym powieści fantastyczne.

Po powieść "Okrutny książę" sięgnęłam zainspirowana dopiskiem na okładce, iż dotyczy Elfów. Opowieść H. Black o równoległych światach ludzi i elfów zdumiewa kreatywnością fantastycznego świata, jak i istot w nim żyjących. Główna postać powieści – Jude - zostaje porwana ze świata ludzi (wraz z siostrami: Taryn –bliźniaczką i Vivienne –półelfką) przez byłego męża matki...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Po przeczytaniu pierwszej części trylogii, musiałam od razu sięgnąć po drugą, by poznać dalsze losy bohaterów, z którymi zdążyłam się zaprzyjaźnić podczas lektury.

Książka "Zły Król" to kontynuacja losów bohaterów z pierwszej części - "Okrutny Książę".

Jude usiłuje utrzymać swój wpływ na rządy Króla Cardana, spiskując i stosując różne zagrywki. Jej siostra bliźniaczka poślubia elfa Lokiego. Vivienne mieszka wraz z Dębem i swą przyjaciółką w świecie ludzi. Niestety, król i królestwo mają wielu wrogów, którzy chcieliby przejąć władzę i koronę...

Spodziewajcie się wielu interesujących wydarzeń. Ktoś zostanie uwięziony i zdradzony, ktoś zginie. Między dwójką bohaterów pojawi się uczucie, więc będzie również wątek miłosny. Świat stworzony przez Holly Black w tym tomie jest jeszcze bardziej dopracowany, niż w pierwszej części serii. Podobał mi się duży kontrast między światem rzeczywistym a fantastycznym. Bardzo lubię fantasy, ale połączenie jej z realnym światem zdecydowanie podnosi poziom i wywołuje spore emocje podczas czytania.

Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, ale nie zdradzę Wam na jego temat ani słowa, żeby nie psuć Wam przyjemności z lektury. Wartka akcja, wciągająca od pierwszych stronic, szokująca i zaskakująca powoduje, że z niecierpliwością będę czekać na ostatnią część trylogii.

Po przeczytaniu pierwszej części trylogii, musiałam od razu sięgnąć po drugą, by poznać dalsze losy bohaterów, z którymi zdążyłam się zaprzyjaźnić podczas lektury.

Książka "Zły Król" to kontynuacja losów bohaterów z pierwszej części - "Okrutny Książę".

Jude usiłuje utrzymać swój wpływ na rządy Króla Cardana, spiskując i stosując różne zagrywki. Jej siostra bliźniaczka...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Agnieszka Tyszka to autorka poczytnych powieści dla dzieci i młodzieży. Porusza w swoich książkach problemy, z którymi starsi i młodsi czytelnicy mogą spotkać się na co dzień w realnym świecie.

Główna bohaterka, dziewięcioletnia Zosia Wierzbowska, wraz z rodzicami i młodszą siostrą Manią, przeprowadza się do Łomianek pod Warszawą. A wszystko przez... psie kupy, w których wylądowała kiedyś Mania. Rodzina Wierzbowskich powoli przyzwyczaja się do nowego miejsca, ale Zosia nie czuje się tam dobrze. Nie zna okolicy ani nikogo z sąsiadów, a do szkoły i przedszkola do Warszawy dziewczynki odwozi mama. Pewnego dnia zapada decyzja, że na czas wyjazdu rodziców do Londynu dziewczynkami zajmie się trochę zwariowana siostra ich mamy, Malina. Ciotka przyjeżdża ze swoimi synkami, Krzysiem i Misiem, oraz psem Rufusem, którego Mania z uporem maniaka nazywa Rosołem. Życie w domku przy ulicy Kociej 5 natychmiast nabiera rozpędu. Ciotka Malina postanawia uratować rachityczny klomb z kwiatami swojej siostry oraz oswoić z dzieciakami ulicę Kocią i jej najbliższą okolicę. Jak tego dokona? Nie zdradzę :-)

Język powieści jest prosty, dzięki czemu czyta się ją szybko. Forma, którą autorka zaproponowała czytelnikom to pamiętnik prowadzony przez Zosię. Zabawne spostrzeżenia dziewczynki bardzo ożywiają fabułę. Niektóre fragmenty tekstu są wyszczególnione powiększoną czcionką, aby zwrócić uwagę na zawarte w nich emocje lub coś zaakcentować. Całą opowieść dopełniają fantastyczne rysunki Agaty Raczyńskiej.

Jeśli sięgniecie po pierwszy tom tej humorystycznej serii, weźmiecie udział między innymi w pewnym pogrzebie, a także będziecie oswajać nowe miejsce zamieszkania Wierzbowskich. Aha, jeszcze wylądujecie u weterynarza i w salonie piękności dla... zwierzaków ;-)

Przyjemnej lektury!

Agnieszka Tyszka to autorka poczytnych powieści dla dzieci i młodzieży. Porusza w swoich książkach problemy, z którymi starsi i młodsi czytelnicy mogą spotkać się na co dzień w realnym świecie.

Główna bohaterka, dziewięcioletnia Zosia Wierzbowska, wraz z rodzicami i młodszą siostrą Manią, przeprowadza się do Łomianek pod Warszawą. A wszystko przez... psie kupy, w których...

więcej Pokaż mimo to