Чук и Гек
8320315824
BethLuisNion

źródło okładki: zdjęcie

psotka2112 | 2010-10-03

Oj! To była książka!!! Czytało się z zapartym tchem, jak mamusia z synkami jechała pociągiem przez całą Matuszkę Rassiję, żeby tatusia, wydajnie podnoszącego poziom gospodarki w ZSRR, odwiedzić. Dojechali, a tatusia neni. Dopiero teraz, po latach, wiem, że ten tatuś ani chybi w łagrze jakowymś normę wyrabiał.

Piratka | 2016-10-03

mateuszkozak34 istotnie w "Łupie Barona" (tzw. kontynuacji, z Panem Samochodzikiem mało ma wspólnego) jest mowa o Gajdarze: "Ideologię komunistyczną przemycał w nich niezwykle delikatnie, z wyczuciem... Był cenionym pedagogiem... Tyle że w czasie wojny domowej popełnił szereg odrażających zbrodni na ludności cywilnej. W tambowskiej guberni do tej pory opowiadają o nim straszne rzeczy. Nawet za sto lat pewnie będzie żył w ludowych opowieściach jako wampir...". Co na ocenę "Czuka i Heka" nie powinno mieć wpływu.
psotka2112 "Dopiero teraz, po latach, wiem, że ten tatuś ani chybi w łagrze jakowymś normę wyrabiał." To chyba nadinterpretacja, po prostu facet był przypisany do miejsca pracy, jak i inni w tym ustroju. Fachowcy zaś dostawali skierowanie i jechać musieli (pod groźbą odpowiedzialności karnej) i na drugi koniec Sojuza. "Poprosił więc swoje władze o zgodę (попросил разрешения у начальников) i napisał list do żony, aby razem z dziećmi przyjechała do niego z wizytą." W...

mateuszkozak34 | 2016-09-04
Przeczytana: 04 września 2016

Książka przeczytana, z powodu odnalezienia jej tytułu i autora w Panu Samochodziku (łup barona Ungerna - 33 część).

Krótkie opowiadanie, przesycone wzmiankami propagandowymi o pięknej Moskwie, wielkiej Rosji i czerwonych gwiazdach na niebie.

Gdzie się dało wtrącone takie smaczki jak powyżej wymienione.

książek: 2034
Usti | 2015-03-02

Niby melancholijna, jednak z dobrym zakończeniem.
Na pewno nada się do czytania dzieciom.

srebrnanatalia | 2016-10-29
Na półkach: Ab ovo, Przeczytane