Dojrzewanie dojrzałość niedojrzałość. Od Bolesława Prusa do Olgi Tokarczuk

Wydawnictwo: Sic!
83-88807-44-7
Mateusz

Zawarte w tej książce szkice o literaturze polskiej końca XIX wieku podejmują temat dojrzewania i dojrzałości w wymiarze narodowym, społecznym, kulturowym i egzystencjalnym. Mowa tu więc o dorastających bohaterach Prusa, Świętochowskiego czy Witkiewicza-ojca, ale też o autorach, którzy z jednej strony demaskują filisterską `dojrzałość`, a zdrugiej boleśnie odczuwają fakt, że Polacy wyrokiem historii skazani zostali na niedojrzałość.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!