Angel Warriors

Cykl: Archangel (tom 1)
Wydawnictwo: eXtasy Books
angielski
Gabriela P

When Abdiel refused to side with Lucifer in his failed revolt to take over Heaven, his own family cut him down like a dog and left him for dead. Ever since then, Abdiel has become a withdrawn shell of what he used to be and separated himself from all other angels. That is until the Chief of Archangels, Michael, comes and interrupts his perfectly miserable life by ordering him to Earth to head up an angel warrior team. An angel warrior team that consists of a smart-mouthed punk empath and a blast from the past, a healer named Gabi.

Gabi spent her entire childhood harboring a secret love for Abdiel. He, in turn, never knew she existed. Now that she’s a full-grown female she told herself that she was over the dark brooding male. Then he shows up at her door and she realizes that her feelings have never gone away--if anything they’ve gotten stronger. But love is the last thing that she should be thinking of now--they have a city in danger, an ancient prophesy that is coming into play, and a whole horde of demons coming for their hides.

źródło opisu: http://www.extasybooks.com/index.php?page=shop.pro...(?)

źródło okładki: www.goodreads.com

Urmurmina | 2014-06-27

Świetna książka, jestem zachwycona! Jest ona przeznaczona dla troszkę starszych czytelników ze względu na przekleństwa i erotyczne wątki, ale to mi się w niej bardzo podoba. Najlepszy jest pomysł na niestereotypowe anioły (które mogą używać wulgaryzmów czy "grzeszyć", co bardziej przypisuje się upadłym aniołom/demonom), dzięki czemu wielokrotnie zostałam rozśmieszona przez świetne dialogi lub sytuacje. A do tego genialne posunięcie na kategoryzowanie aniołów ze względu na ich wyuczone umiejętności, gdzie każdy specjalizuje się w konkretnej dziedzinie i dzięki temu tworzą "drużynę marzeń". Poza tym, historia Abdiela, Gabi i Cama bardzo przypadła mi do gustu. Choć chwilami żałuję, że niektóre rzeczy potoczyły się tak szybko i że opowieść była zbyt krótka na taką ilość wydarzeń. Ale ogólnie - rewelacja!

Fabuła opiera się na historii upadku Lucyfera i jego świty. Główna męska postać - Abdiel zostaje wysłany na ziemię aby wraz ze swoimi towarzyszami Camem i Gabi bronić ludzi. Anioły uszeregowane są bowiem w klasy według ich specjalnych umiejętności z którymi przychodzą na świat. Historia zarówno Abdiela jak i pozostałych postaci jest stopniowo odkrywana, wzbudzając nieśmiałą ciekawość czytelnika. Pojawia się też wątek romansowy z dużą dawką słabo przedstawionego erotyzmu. Odniosłam jednak wrażenie, że na końcówce wszystko działo się za szybko. Samo zakończenie tak mnie zdziwiło, że zaczęłam się zastanawiać czy przypadkiem nie mam jakiegoś wybrakowanego egzemplarza. Okazało się, że nie. Książka po prostu kończy się takim niespodziewanym ucięciem. Podsumowując jest to pozycja dla pragnących chwilowego zapomnienia w niezbyt wymagającej lekturze.

wampamira | 2013-09-24
Przeczytana: 24 września 2013

Od kiedy odmówił trzymać z Lucyferem, a jego rodzina się od niego odcięła i zostawiła go na śmierć, Abdiel odseparował się od innych aniołów.

Do czasu, gdy Wódz Archaniołów, Michael, przerwał mu jego zupełnie żałosne życie i wysłał go na Ziemię by kierować anielskim wojownikom, którzy składali się z pyskatego punka empaty i podmuchu przeszłości, uzdrowicielki imieniem Gabi.

Gabi spędziła swoje wczesne życie ukrywając swoją sekretną miłość do Abdiela, ale on nawet nie wiedział o jej istnieniu. Teraz, gdy dorosła, jest pewna, że skończyła z nim. Dopóki on nie ukazał się w jej drzwiach, gdzie odkryła, że jej uczucia nigdy nie przeminęły, ale wzmocniły dla mrocznego, napawającego lękiem mężczyzny.

gatta | 2012-09-05
Przeczytana: 05 września 2012

Czytałam średniej jakości tłumaczenie. Poza tym, mam wrażenie, że było niekompletne i jestem rozczarowana...

Lolek | 2016-12-05
Oszka71 | 2016-11-05