Dzielna Kajsa

Kajsa Kavat
978-83-10-11548-5
Astrid Lindgren
mio

Pierwsze wydanie zbioru opowiadań, w którym spotkamy bardzo różne dzieci: przeciętne i niezwykłe, radosne i nieszczęśliwe. Wszystkie jednak odznaczają się – jak to zwykle u Astrid Lindgren – uporem w pokonywaniu trudności, energią i pomysłowością, wykazują spryt i bystrość, tak charakterystyczne dla bohaterów tej Autorki. Poznamy tu Dzielną Kajsę, która pomogła babci zrobić świąteczne porządki i stała na rynku, sprzedając cukierki, Kallego z Bäcktorp, który jako jedyny nie bał się byka, Marit – bohaterkę najsmutniejszej chyba opowieści, ale także Albina i Stiga, rywalizujących o to, kto skoczy z większej wysokości.

W tych iskrzących się humorem historiach znajdziemy również niezwykłą mieszankę powagi, smutku i szaleńczych przygód, a wszystko to opromienione wielkim ciepłem.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: nk.com.pl

Mari Zieburka | 2015-04-07
Przeczytana: lipiec 2012

Niech nikogo nie zmyli tytuł tej książki! Nie opowiada ona tylko o Kajsie,a z resztą sami zobaczycie jeśli przeczytacie. 7 gwiazdek.

Szanita | 2011-05-15
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane
Przeczytana: maj 2011

Zbiorek opowiadań dla dzieci.

"Starsza siostra i mały braciszek" - urocze i zabawne,
czytaliśmy kilka razy,
a potem dzieci zaśmiewały się jeszcze
powtarzając sobie wybrane fragmenty z pamięci :)

Spodobało nam się też kilka innych opowiadań (np. o tytułowej Kajsie),
ale kilka budziło bardzo mieszane uczucia (np. "Słoneczko").

Nie zdecydowałam się czytać dzieciom opowiadania o Marit.

steffburton | 2014-05-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

troche drastyczne historyjki, ale dziecku sie podoba

Indianka | 2016-09-07
Przeczytana: sierpień 2016