La muerte de Honorio
dojoda

Bohaterami książki są przedstawiciele kilku opozycyjnych, zdelegalizowanych partii i stronnictw, walczących o przywrócenie demokracji. Owych "pięciu nieugiętych" po doświadczeniu wyrafinowanych tortur i męczarni spotyka się we wspólnej celi. Barwne biografie więźniów, rozwijające się przed naszymi oczyma w opowiadaniach i retrospekcjach, pulsują życiem, a humor nie opuszcza ich nawet w...

Barwne biografie więźniów, rozwijające się przed naszymi oczyma w opowiadaniach i retrospekcjach, pulsują życiem, a humor nie opuszcza ich nawet w ciężkich opresjach. Drogi, które wszystkich pięciu zaprowadziły za kraty wspólnej celi, wzięły początek w rozmaitych miejscowościach i różnych środowiskach społecznych Wenezueli.

Śmierć Honoria, choć prezentuje wachlarz postaw politycznych i osłania panoramę wenezuelskiego społeczeństwa, jest przede wszystkim historią pięciu mężczyzn, którzy potrafią walczyć, cierpieć i kochać.

Powieść Otero Silvy, napisana z werwą, temperamentem i humorem, ukazuje bohaterstwo bez patosu, konsekwentną, lecz nie fanatyczną wolę oporu, męstwo pogodne, ale nieustępliwe.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://www.bialykruk.com.pl/sklep/galerie/s/smierc...»