Obozy hitlerowskie na ziemiach polskich 1939-1945: Informator encyklopedyczny

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Główna Komisja Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. Rada Ochrony Pomników Walki i Męczeństwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
obozy, holocaust, hitlerowcy
historia
masaii

Zawiera: bibliografię, indeks hitlerowskich obozów przymusowego odosobnienia według ich typów w alfabetycznym układzie miejscowości, polsko-niemiecki i niemiecko-polski wykaz nazw miejscowości oraz podsumowanie w językach: rosyjskim, angielskim, francuskim i niemieckim (Summary, Zusammenfassung).
Do kompletu brak teczki z mapami.

źródło opisu: http://www.atticus.pl/?pag=poz&id=19327

źródło okładki: http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&id=3735

Alan Węcławik | 2014-04-20
Przeczytana: 2008 rok

Pod kątem liczb pozycja jak najbardziej ciekawa, zbiór ciekawych i rzetelnych danych o obozach zagłady na ziemiach polskich. Książka warta uwagi dla zainteresowanych tematem, mimo to na minus jest silnie zarysowane pisanie propagandowe co może drażnić, jednakże zauważyłem że większość książek wydanych w okresie PRL-u nosi w sobie te znamiona

ziajam | 2015-07-11
TakMialoByc | 2014-12-13