Pan Samochodzik i Szaman

Cykl: Pan Samochodzik (tom 52)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia"
Pan Samochodzik, szaman

Tomasz N.N. i Paweł Daciec na zlecenie amerykańskiego milionera szukają w Polsce skarbu ukrytego w 1812 roku. Ślady prowadzą na wyspę San Domingo, gdzie w 1802 roku rozpoczęła się przyjaźń Feliksa Zieleniewskiego, polskiego oficera wojsk napoleońskich, i Słonecznego Wilka, szamana z plemienia Czirikaua, zaprzyjaźnionego z Tecumsehem, wodzem Szaunisów. Przy opróżnianiu skrytki ze skarbem pan...

Przy opróżnianiu skrytki ze skarbem pan Tomasz ulega zatruciu. W poszukiwaniu antidotum oraz pirackiego skarbu, do którego wskazówką jest mapa dostarczona przez milionera, Paweł udaje się na Alaskę, a następnie na San Domingo. Na drodze stają mu karaibscy piraci.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik...(?)

Iguana | 2018-05-08
Przeczytana: 08 maja 2018

Trochę nieprawdopodobna książka - jak film z Bondem. Ale czytać się da.

Znalazłem taki błąd:
[Cytat] - Twoje nazwisko McLooking oznacza irlandzkie pochodzenie? - zapytałem Alison, gdy jedliśmy śniadanie.
- Tak - odparła uśmiechając się życzliwie. [koniec cytatu]

Owszem, panna McLooking mogła pochodzić z Irlandii, ale jej nazwisko świadczy o pochodzeniu... szkockim. To w Szkocji wiele nazwisk zaczyna się od Mc, podczas gdy w Irlandii zaczynają się od O', czyli O'Brian, O'Mahony, 'OSullivan itp.
Faktem jest natomiast, że O' i Mc oznaczają to samo: syn. Czyli O'Brian - syn Briana, McIntosh - syn Intosha, itp.

Kopalny | 2018-06-24
Przeczytana: 12 lipca 2018