Politics
978-83-01-14778-5
hewood, politologia
Justyna

Nowoczesny podręcznik akademicki do całego toku studiów politologicznych. Jego zawartość spełnia wszelkie wymogi minimum programowego tych kierunków. Zawiera podstawowe i usystematyzowane wiadomości z zakresu przedmiotu: historii, ideologii, systemów, przywództwa, organizacji, prawa i problematyki międzynarodowej. Uwzględnia najnowsze dane, aktualizację debat poświęconych m.in. globalizacji czy konfliktom międzynarodowym.

Książka napisana z perspektywy dydaktyka z naciskiem na warsztat przyszłego politologa. Daje podstawy terminologii oraz kluczowych pojęć i procesów politycznych. Zawiera słowniczek pojęć i definicji, biogramy ważniejszych postaci myśli politycznej oraz obszerną literaturę do poszczególnych zagadnień.

Pozycja przeznaczona dla studentów politologii, stosunków międzynarodowych i dziennikarstwa.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://merlin.pl/Politologia_Andrew-Heywood,images...»

Piotr Gaik | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2014

Pozycja ma swoje plusy i minusy. Generalnie jest dobrym wprowadzeniem do nauk politycznych. Bardzo atrakcyjny skład, kompleksowe przedstawienie zagadnień i prezentacja materiału.

Niemniej niektóre aspekty nawet dla początkującego adepta tej dziedziny wiedzy są przedstawione w zbyt trywialny i rozległy sposób. Być może jest to wina tłumaczenia.

Justyna | 2011-04-10

Rewelacyjne kompendium wiedzy na temat teorii polityki, ideologii, pojęć związanych z politologią. Polecam gorąco każdemu, nie tylko studentowi! Książka ta pozwala nabrać dystansu i z większym zrozumieniem postrzegać wiele obecnych wydarzeń.

Delur | 2013-12-01

Ciekawy podręcznik politologii, warto go przeczytać jeśli nie ma się wiedzy o polityce

pajpergejts | 2017-03-26
szmagi | 2017-03-22