Okładka książki Język na sprzedaż czyli o tym, jak język służy reklamie i jak reklama używa języka Jerzy Bralczyk
Jerzy Bralczyk Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) biznes, finanse
biznes, finanse
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2004-01-01
2004-01-01
psychologia reklamy marketing

Okładka książki Zdrowy język. Dla lekarza, dla pacjenta Jerzy Bralczyk, Artur Mamcarz
Zdrowy język. ... Jerzy Bralczyk, Art...
Okładka książki Bralczyk o sobie Jerzy Bralczyk, Paweł Goźliński, Karolina Oponowicz
Bralczyk o sobie Jerzy Bralczyk, Paw...
Okładka książki A bodaj ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek
A bodaj ci nóż... Jerzy Bralczyk, Mic...

Książka ciekawa. Ale to taki poparty ogromem przykładów wykład pana profesora o języku w reklamie. Szukałem w niej porady jak tworzyć tego typu treści w sprzedaży (maile, oferty),ale po jej przeczytaniu wciąż tego nie wiem

Myślę, że ta książka jest trochę niedoceniona. Ta publikacja jest absolutnie ponadczasowa- mimo, że teraz po 20 latach stosuje się dodatkowe środki wyrazu (jak np. Social Media) - to i tak można sięgnąć po tę książkę i uzupełnić wiedzę z zakresu reklamy i budowania tekstów (sloganów) tak częstych w tych nowych formach reklamy.

Książka bardzo "techniczna" - naukowo wytłumaczone stosowane w reklamie elementy języka polskiego. Tłumaczone z charakterystycznym dla autora przymrużeniem oka. Książka bardziej o języku niż reklamie, jednak na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Serdecznie polecam

Profesor Bralczyk napisał niezwykły przewodnik po świecie reklamy. Szczegółowo opisuje reguły gry, która toczy się między nadawcą a odbiorcą reklamy. Poznajemy reklamowe sztuczki, słowa klucz i różne formy manipulacji. Autor analizuje prawdziwe reklamy nie tylko pod względem językowym, ale również jej odniesienia do popkultury.

Językoznawczo-popularnonaukowe spojrzenie na zagadnienie reklamy. Polecam każdemu zainteresowanemu zarówno tworzeniem treści reklamowych, jak i chcącemu bronić się przed przekazem perswazyjnym.

Wyśmienite dzieło. Trochę mniej humoru niż w innych pracach Pana Profesora, jednak to bardziej pozycja naukowa niż popularyzatorska. Z jednej strony można uczyć się z tej książki zasad reklamy, z drugiej można poznać mechanizmy, którym jesteśmy poddawani jako konsumenci. Swoim studentom zawsze powtarzam, że reklama ma na celu wytworzenie stanu permanentnego niezaspokojenia. Z tej książki dowiadujemy się jak to się robi. Warto się zapoznać, może uda się oprzeć choć troszkę?

Publikacja dla tych, którzy badają świat reklamy lat 90. XX wieku, ale na pewno nie dla tych, którzy chcą coś praktycznego się nauczyć i zastosować wiedzę teraz. Skansen, ale i tak mam sentyment do prof. Bralczyka.

podoba mi się

podoba mi się

W pełen humoru i przystępny sposób autor wyjaśnia zasady "słów cięcia-gięcia". Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy lubią bawić się słowem i wyciskać je jak cytrynę.

• Reklama
  • Językoznawstwo