100 bajek krasnoludka

Wydawnictwo: Siedmioróg

Wielki zbiór bajek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie zarówno historie o leśnych zwierzątkach i krasnoludkach, jak i utwory opowiadające o sytuacjach znanych każdemu dziecku z życia codziennego. Opowieści opatrzone są pięknymi ilustracjami. Okładka: twarda, Rok wydania: 2007,

emik84 | 2015-11-03

Bardzo się cieszę gdy nasza biblioteczka powiększa się o piękne zbiory bajek dla najmłodszych, których zdecydowanie nigdy dość. Tym razem tę przyjemność zawdzięczamy lekturze pt. "100 bajek krasnoludka" Basi Badowskiej, której twórczość miałam okazję poznać sięgając nie tak dawno po książkę Przygody leśnej rodziny. Już sam tytuł wzbudził w moich dzieciach dużą ciekawość i jak się potem okazało lektura spodobała się nie tylko im ;)

Jest to dość gruba publikacja, na kartach której najmłodsi znajdą ogromny wybór aż stu bajek. Ich tematyka jest bardzo różna zawsze jednak z przygód małych bohaterów można wyciągnąć jakąś mądrą lekcję dla siebie. Bohaterami opowieści są po części zwierzęta a po części małe dzieci. Poznamy tu np. czarodziejkę Rozalkę, wiewiórkę Franię, bobra Chrupka, wilczka Frodo, skrzata Kornela, zająca Kicka i wiele innych sympatycznych baśniowych postaci. Z każdą z nich przeżyjemy nową przygodę a każda kolejna będzie jeszcze bardziej niezwykła od...

Kiti | 2013-06-22

Basia Badowska to autorka 100 krótkich bajeczek, które z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci.

Głównymi bohaterami książki są różne postacie, np. czarodziejka Rozalka. Dzięki swoim czarom zdarzyło jej się nie raz wyczarować cudowne rzeczy, o których marzyła. Tylko, co zrobić, gdy marzenie zadziała za dużo razy i pojawi się mnóstwo kociąt?

Kasię i Piotrusia pamiętam jeszcze z czasów mojego dzieciństwa. Jest to rodzeństwo, które za sprawą magii zmniejsza swoje rozmiary i przenosi się do krainy zwierząt. W tej pozycji czeka ich nie jedna przygoda, którą miałam okazję sobie odświeżyć z lat młodości.

Książeczka została bardzo ładnie wydana. Kolorowe ilustracje z pewnością przyciągają wzrok, nie tylko malucha. Całość przepięknie wydana. Jedyne, co mi przeszkadzało w tych opowiadaniach to to, że były za krótkie. Jeszcze dobrze nie zagłębiłam się w fabule, a już następowałam koniec. Z czasem jednak się do tego przyzwyczaiłam.

Wszystkie opowieści przeczytałam z przyjemnością....

Monika | 2011-11-10
Przeczytana: luty 2012

Jedna z ulubionych ksiazek mojej coreczki do czytania przed snem...bardzo cieplutkie opowiadanka,uspokoja dziecko i przygotuja do wejscia do krainy snow...a po skonczeniu ksiazki moja mloda dama zazyczyla sobie abysmy ja zaczely od nowa...

Sarenka | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016