Przygody leśnej rodziny

Tłumaczenie: Basia Badowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Autorskie polskie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Siedmioróg
Une annea dans la famille souris
978-83-7254-986-0
vivi22

Przepięknie ilustrowane opowiastki o przygodach rodziny myszek. Historyjki są opowiedziane w formie prostych, wpadających w ucho wierszyków. Dzięki praktycznemu, poręcznemu formatowi można ją zabrać ze sobą do czytania dziecku np. w pociągu. Jaś i Kasia są uroczymi myszkami, które cieszą się każdą porą roku i przeżywają zabawne, a czasem niebezpieczne przygody. Mieszkają z rodzicami w lesie,...

Jaś i Kasia są uroczymi myszkami, które cieszą się każdą porą roku i przeżywają zabawne, a czasem niebezpieczne przygody. Mieszkają z rodzicami w lesie, chodzą do szkoły, bawią się i psocą jak wszystkie dzieci.
Ich przygody zostały opowiedziane w formie wierszowanej, z rymami łatwo wpadającymi w ucho. Przepiękne, bajkowe, ciepłe ilustracje Carlosa Busquetsa spodobają się każdemu dziecku. Dokładnie odpowiadają one treści, można je też oglądać i opowiadać ich treść.

Poszczególne rozdziały:

Pierwsza miłość

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/k2848_przygody_lesnej_rodziny_

źródło okładki: http://siedmiorog.pl/k2848_przygody_lesnej_rodziny_

emik84 | 2015-06-17

Tym razem opowiem o książce, po którą sięgnęłam gdyż bardzo spodobała mi się jej okładka. Co prawda nie często kieruję się wyglądem zewnętrznym lektury, no ale jak tu oprzeć się tak uroczym i sympatycznym małym myszkom? Publikacja nosi tytuł „Przygody leśnej rodziny”, i opowiada właśnie o przygodach tych maleńkich zwierzaków.

Bohaterami książki jest rodzeństwo Jaś i Kasia. Wraz z rodzicami mieszkają w domu w drzewie. Poznajemy ich wiosną gdy przyroda budzi się do życia, dzień staje się coraz dłuższy, wokół robi się zielono a na łące zakwitają pierwsze kwiaty. Rodzeństwo jest ciekawe świata i chętnie bawi się na zewnątrz. Pewnego razu dzieci postanawiają wspólnie nazbierać kwiatów dla mamy. Nie podoba się to innym mieszkańcom łąki, nie bardzo pochwalają również ten pomysł rodzice. Mimo dobrych chęci niespodzianka nie udaje się a wręcz doprowadza do wypadku Kasi. Potrzebny jest lekarz… Sięgnijcie po tę uroczą opowiastkę i przekonajcie się jak potoczy się ona dalej i na jakie jeszcze...

Scarlett | 2016-08-10
Przeczytana: 12 lipca 2016

http://mama-filipka.blogspot.com/2016/07/przygody-lesnej-rodziny.html zapraszam na recenzję

Tuptusiowa | 2016-04-04
MrocznaKosiarka | 2016-03-20